folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 200.000 TL Nakitim Var Evlenme Arefesi Yatırım Taviyesi (Dolar,Altın,Ev Vs)

200.000 TL Nakitim Var Evlenme Arefesi Yatırım Taviyesi (Dolar,Altın,Ev Vs)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    cankol bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

İNG bankası 200.000TL'ye aylık en az 3000TL veriyor.

Bunu yazmaya geldim mürid benden önce davranmış. 3000 TL ile de maltepedeki herhangi bir rezidansta, rahatlıkla kirada oturabilirsin diye düşünüyorum. Hatta aidat ve faturalarını bile öder kanaatindeyim. Bu bağlamda 200000 TL yine senin 200000 TL'n olarak kalır hocam.

Yalnız 1 sene sonra o 200k nın değeri bugünün 180k sına, 2 sene sonra 162k, 3 sene sonra da 146k ya kadar düşecek. Sen faiz aldım sanarken paran değer kaybedecek. Bunun yanında aldığın faiz aynı kalırken (3000tl) kira fiyatı hersene üstüne yüzde on koyacak.

7-8 sene sonra bakacaksın ki bankadaki paran hiç olmuş, getirdiği faiz de değersiz bir rakam olacak. Önce kiranı karşılayamayacak, sonra diğerlerini.

Ben olsam dolara faize yatırır, faizden gelen kısmıyla karşılayabildiğimi karşılardım. Hem paran değerini koruyacak, hem de çok az bir riskle akmasa bile damlayacak gelirin olacak.

200k 3bin getirdiği için o 3bini ev kredisine bağlarsın ziraatten 0,98 ile tertemiz. 150bin kredi kullansan 48 aydan aylık 4bin lira ödüyorsun ziraat bankasında.

Hayırlı olsun bu arada hocam, evlilik süreci zor :)

Ziraatte öyle bir kredi yok hocam nereden bakıyorsan yanlış bakıyorsun. En uygun oran 1.49 ile Vakıfbankta.

anlaşmalı firmalara 0.98 veriyor bitmediyse kampanya.

1.49 düşmüş demek bende beklemedeyim 0.98 patlatsalar yine çekmeyi düşünüyorum.

süresini bilmiyorum kampanyanın ama bi tanıdık geçen hafta kullandı 0,98'den. muhtemelen banka şubesinde bitiyor iş.

bankayla anlaşmalı inşaat firması olması lazım hocam daha doğrusu olması gereken bu. eğer şubedeki elemanların istediğine verebilmesi gibi bi durum varsa değişir ama sanmıyorum. bi ara öğrenip yazarsan güzel olur bankada bi tanıdık var ona göre sıkıştırırım adamı ^^

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

2.000 Lirasına yatırım eğitimi alabilirsin

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

Bunu yazmaya geldim mürid benden önce davranmış. 3000 TL ile de maltepedeki herhangi bir rezidansta, rahatlıkla kirada oturabilirsin diye düşünüyorum. Hatta aidat ve faturalarını bile öder kanaatindeyim. Bu bağlamda 200000 TL yine senin 200000 TL'n olarak kalır hocam.

Yalnız 1 sene sonra o 200k nın değeri bugünün 180k sına, 2 sene sonra 162k, 3 sene sonra da 146k ya kadar düşecek. Sen faiz aldım sanarken paran değer kaybedecek. Bunun yanında aldığın faiz aynı kalırken (3000tl) kira fiyatı hersene üstüne yüzde on koyacak.

7-8 sene sonra bakacaksın ki bankadaki paran hiç olmuş, getirdiği faiz de değersiz bir rakam olacak. Önce kiranı karşılayamayacak, sonra diğerlerini.

Ben olsam dolara faize yatırır, faizden gelen kısmıyla karşılayabildiğimi karşılardım. Hem paran değerini koruyacak, hem de çok az bir riskle akmasa bile damlayacak gelirin olacak.

200k 3bin getirdiği için o 3bini ev kredisine bağlarsın ziraatten 0,98 ile tertemiz. 150bin kredi kullansan 48 aydan aylık 4bin lira ödüyorsun ziraat bankasında.

Hayırlı olsun bu arada hocam, evlilik süreci zor :)

herkese yorumları icin teşekkür ederim ama hocam ben nerde kalacagım 200 ün faizini çekecegim krediye kullanırsam.

Örn: 200k 'yı bankaya yatırdım aldım 3.500tl . 150k kredi cektim geri ödemesi 200k yı geçer.  Hadi ikisi birbirini ödesin de Ben o ara nerde yaşayacagım :D

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

Şuanda 200 k ya 250-275 bin lik evleri iyi pazarlıkla alabileceğini düşünüyorum. O yüzden ev almak güzel bir yatırım olur, ama ucuza alıcam diye kötü lokasyondaki kötü evide alma, iyi araştır, hadi hayırlısı olsun hem evlilik hem ev için :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

Dolara vadeli çok az veriyor. Bence bunun yerine 3000 tl ile dolar alsa anlık kurdan daha karlı çıkar.

Syntax error..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

at faize , git bir köye yerleş , köyler bomboş kiraya ev veren çok olur. Eğer kendi köyüne gitme durumun varsa oraya git. Tavuk al , dana al . Şehirden uzak yaşa.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

Dolara vadeli çok az veriyor. Bence bunun yerine 3000 tl ile dolar alsa anlık kurdan daha karlı çıkar.

200.000 tl yi dün dolara çevirmiş olsa sadece bugünlük getirisi = 1500 tl

Dolar dün kapanış : 5.28, şu an 5.32

1 günlük kar = 200.000/5,28 * 0,04 = 1500 tl

Kaldı ki seçim sonrası ne olacağı hiç belli değil, bu politika ile devam edersek gerçekten tarafsız olan uzman görüşleri 7 tl ye kadar çıkacağını belirtiyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Hepsinden ayrı olarak yapacağın en doğru yatırım;

Paranı 3 temel gruba böl;

Dolar, Altın, TL

Dolar ve TL yi aylık faize at, Altını fiziki olarak sakla.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Dövizle para kazanmaya çalışmak at yarışı oynamaktan daha riskli, Türkiyede fonların hepsi şu an zararda

altın uzun vade için düşünülebilir, şu am pahalı alım için uygun mu tartışılır

ev almak için uygun zaman

vadeli mevduatlar reel faizi ancak kurtarır yani kâr bekleme

hisse senedi işi , yabancılar çok alım yaptı paralarını alıp giderlerse borsa 70-80 bine gerileyebilir.

en alınabilir şey ev gözüküyor.

ama betona para bağlamak istemiyorsan, ya sende çok iyi finans ticaret kafası var ya da tam tersi hiç ekonomiden anlamıyorsun.

hiç biri yatırım tavsiyesi değildir, kendi kendime yazdım

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JerusaLem
    JerusaLem's avatar
    Savaş Madalyası Developer Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı

faiz haram, uzak durun

ey ulu TÜRK öğün, eşin yoktur altında göğün..!
Toplam Hit: 7609 Toplam Mesaj: 66
ev yatırım tavsiyeleri dolar yatırım altın