2003 Micra Ufak Bi Sorun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Yuksek devirde performans gostersin diye otomatik benzine geciyo benim bildigim, eger gazi kesip benzini gondermiyosa sistem araba durur ve cok tehlikeli ben yaptirdiktan sonra bile binerken tedirgin olurdum zor bi durum, cozmeden yuksek hizlara cikma bence 

Hocam aracla giderken bos bi yerde benzine almayi dener misin stop edecek mi acaba

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

Yuksek devirde performans gostersin diye otomatik benzine geciyo benim bildigim, eger gazi kesip benzini gondermiyosa sistem araba durur ve cok tehlikeli ben yaptirdiktan sonra bile binerken tedirgin olurdum zor bi durum, cozmeden yuksek hizlara cikma bence 

Hocam aracla giderken bos bi yerde benzine almayi dener misin stop edecek mi acaba

Hocam denedim onuda benzinden lpg ye gecince gittim biraz durdum benzine gectim devam ettim benzinde 2 3 km sonra giderken tekrar lpg ye gectim arabanin gidis durus herhangi bir sorun olmadi 2 defa geldi anlattigim durum map sensoru maf sensoru yada krank sensoru dediler delirecem artik arastirmaktan 

Hayattaki en güzel şeyler : Ya kanun dışı, ya ahlak dışı ya da şişmanlatıcıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Hocam karisik bi durum nokta atisi cozumu bulan biri cikarmi bilemem kime gitsen farkli bisey soyler hepsini yaptirirsin en son bakarsin hic alakasiz biseyden cikar bilemezsin, peki stop edince tum isiklar sonuyo mu ekranda yoksa kendin stop etmissin gibi yag isigi falan yaniyo mu ve tekrar mars bastiginda arac calisiyo mu hemen

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

Keşke konuya görmeseydim :p 4-5 yıldır total dışında yakıt almayan benim için büyük şok :(

Bende de araç giderken birden tekleme basladi(yüksek hızla giderken düşük vitese atmışım gibi birden vuruyor ). Ariza kodu vermiyordy Geçenlerde EGR ..... ile başlayan bir kod verdi. Bende baktiracagim. Ve sanırım artık opetten yakıt alacağım. ..

Dizel için önerebileceğiniz yakıt nedir aslında konuyu hiç etmeden yanıt alsam süper olur :)

Shell akabinde Opet.

arabayı aldığım kişi 10 yıldır shell harici almmaışl ve motor çok temizdi. 1,5 dci. tabi bakımlı olması da etken.

benim olduğum yerde opet var ama 8 9 km uzak. yoluma ters. sürekli gidip gelmeye üşendiğim için burda emniyet araçları da Lukoilden alınca bi şans vereyim dedim. yaklaşık 4 aydır Lukoil kullanıyorum. Km olarak Shellden fazla ama shelle göre bi tık daha sesli çalışıyor.

bugün yağ değişimi yaptırdım yağ zivt gibi olmuş :D yazın shell kullanırken değiştirdiğimde usta bi 4 bin km net daha gidermiş yağın temizmiş demişti.

uzun sürede sanırım motor ömrü olarak shell en iyisi. ama km olarak depo başı 70 80km az gidiyor. artı depo doldurması da 40 45tl oynuyor.

opeti de hiç sevmiyorum ama sanırım opete yönelicem doğudayken.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    ILKER06 bunu yazdı

haklısın hocam aslında biraz cekınıyorum servisine goturmekten Ankara da iyi bi japoncu buldum kafam allak bullak oldu adamlar orjinal bu işleri yapıyo ama once servise mi gitsem ne etsem bilemedim :S

Hocam 2 defa başıma geldi diyosun ama Allah korusun olmadık bi yerde virajda vs stop etse çok riskli.

Sağlam tanıdık bildik usta yoksa parasını verip en azından arızayı net olarak öğrenmek için yetkili servise gitmek daha mantıklı..

bu arada nissan 10 yaş üstü araçları çağırıp gerekliyse ücretsiz airbag değişim ve bakımı yapıyor. beni aramadılar daha gerçi :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    ILKER06 bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    ILKER06 bunu yazdı

Bı japoncuyu aradım ankarada baya nam yapmıs bi adam anlattım durumu gazdan degıldır ne oldugunuda telden bilemem dedi getir aracını bilgisayar baglayalım neyse sorun cıkar ortaya yaparız dedi

zaten soyle bir durum var aracı  alalı daha 2 hafta oldu kalkıp bana 1-2 bin masraf cıkarsa aracın eski sahibini arıayıp ayıplı mal sattıgı ıcın ya mahkemeye verecem yada gel arabanı al dıyecem hocam ikisinden biri artık

Benzin pompasida olabilir daha one basima gelmisti

Hocam benzin.pompasi olsa hic calismaz bu bildigin giderken geldi basima

Brnimde aynisi olfu once iki kere giderken yapti 15 gun sonra tekrar yapti bu sefer bir daha calismadi zaten garip ama gazda calisan arabanin brnzin pompasi bozuldugunda stop ediyor bozulms nedenini sanayide srkadasim gosterdi 

Araba gazli diyr 20 tl lik vrnzin aliyorsunuz buda arabanin surekli az benzinde kalmasina neden oluyor samandirada bir bobin var o bobin benzin icinde kalip sogumasi gerekiyor ama benzin az oldugu icin sogumuyor buda zamanla bozuluyor zaten pompa da cozgi olusmustu isinmaktan bir daha da ysrim depodan asagi dusurme demisti

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

Hocam karisik bi durum nokta atisi cozumu bulan biri cikarmi bilemem kime gitsen farkli bisey soyler hepsini yaptirirsin en son bakarsin hic alakasiz biseyden cikar bilemezsin, peki stop edince tum isiklar sonuyo mu ekranda yoksa kendin stop etmissin gibi yag isigi falan yaniyo mu ve tekrar mars bastiginda arac calisiyo mu hemen

hocam direk kontagı ben kapıyomusum gibi stop ediyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    ILKER06 bunu yazdı

haklısın hocam aslında biraz cekınıyorum servisine goturmekten Ankara da iyi bi japoncu buldum kafam allak bullak oldu adamlar orjinal bu işleri yapıyo ama once servise mi gitsem ne etsem bilemedim :S

Hocam 2 defa başıma geldi diyosun ama Allah korusun olmadık bi yerde virajda vs stop etse çok riskli.

Sağlam tanıdık bildik usta yoksa parasını verip en azından arızayı net olarak öğrenmek için yetkili servise gitmek daha mantıklı..

bu arada nissan 10 yaş üstü araçları çağırıp gerekliyse ücretsiz airbag değişim ve bakımı yapıyor. beni aramadılar daha gerçi :D

hocam yetkili servis cok saplar dıye acıkcası bıraz korkuyorum arabadan biraz fazla acıldım alırken sıkıntı cıkar dıye cekınıyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

yani hala servisine mi yoksa ozel ustaya mı gotureyım bilemedim :( cok kararısz kaldım hocalar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    ILKER06 bunu yazdı

yani hala servisine mi yoksa ozel ustaya mı gotureyım bilemedim :( cok kararısz kaldım hocalar

Nerede yasiyorsun

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
Toplam Hit: 2834 Toplam Mesaj: 36
micra