folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder 2011 Model Dizel Polo Yay İşareti Yanıp Sönme Sorunu

2011 Model Dizel Polo Yay İşareti Yanıp Sönme Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek

ilginçtir volkswagen caddy aracımızda fren müşürünü değiştirince sorun düzelmişti :)

fren pedalının arkasında yumurta büyüklüğünde küçük bir parça

sert bir çukura girince arızalanmıştı bizimki

http://forum.vwturk.com/showthread.php/45098-Motor-I%C5%9F%C4%B1%C4%9F%C4%B1-ve-Fren-M%C3%BC%C5%9F%C3%BCr%C3%BC-%C4%B0li%C5%9Fkisi

benzer problem yukardaki linkte

HorbaDor tarafından 09/Mar/17 13:42 tarihinde düzenlenmiştir

Ha Ha!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Arac egr arizasi yapmis. Şimdilik kullanmaya devam etti usta. Kirli yakittan olabilirmiş.

Bir daha ariza yaparsa 1000-1500 tl girecekmiş bana. 😑😑😑

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı

Arac egr arizasi yapmis. Şimdilik kullanmaya devam etti usta. Kirli yakittan olabilirmiş.

aynen öyle oluyor kirli yakıttan dolayı, banada 2000 lira masraf çıkarttı,

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    Zodiac bunu yazdı
    MbK bunu yazdı

Valla canimi sıktı bu ariza işi. 😑😑😑

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=xHq0R4DGuvs

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Bence 30 binlik teklifi hiç kaçırma :)

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı
    Zodiac bunu yazdı
    MbK bunu yazdı

:D abi selam , egr nedir ne değildir bi araştır istersen. km yükseldikçe ve yakıtın kusursuz olmadıkça (ki türkiyedeyiz) egr kurum doldurmaya devam edecek.

ileriki aşaması performans düşüşü ve turbo problemleri olarak geri gelicek. 

önerim , egr iptal ettirip varsa fap temizletmen. malesef biz almanların euro4 - euro5 standartlarında yakıt alamıyoruz. atık yakıt sürekli egr yüzünden tekrar motoru dolanıcak.

buda hem performans kaybına hemde egr-dpf gibi parçaların kurum tutup dolmasına ve daha ciddi masraflar açmasına yol açacak.

bunların her ikisini 1000 tl civarında halledebilirsin , ve ömür boyu ne egr problemi yaşarsın nede varsa fap dolma problemi ayriyetten yakıtta düşüş ve performans kazancın olur.

konu ile ilgili merak ettiğin bir konu olursa sorabilirsin. pm veya burdan. elimden geldiğince yardımcı olurum.

saygılar 

http://www.leyladansonra.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı
    MbK bunu yazdı
    Zodiac bunu yazdı
    MbK bunu yazdı

:D abi selam , egr nedir ne değildir bi araştır istersen. km yükseldikçe ve yakıtın kusursuz olmadıkça (ki türkiyedeyiz) egr kurum doldurmaya devam edecek.

önerim , egr iptal ettirip varsa fap temizletmen. malesef biz almanların euro4 - euro5 standartlarında yakıt alamıyoruz. atık yakıt sürekli egr yüzünden tekrar motoru dolanıcak.

buda hem performans kaybına hemde egr-dpf gibi parçaların kurum tutup dolmasına ve daha ciddi masraflar açmasına yol açacak.

bunların her ikisini 1000 tl civarında halledebilirsin , ve ömür boyu ne egr problemi yaşarsın nede varsa fap dolma problemi ayriyetten yakıtta düşüş ve performans kazancın olur.

konu ile ilgili merak ettiğin bir konu olursa sorabilirsin. pm veya burdan. elimden geldiğince yardımcı olurum.

saygılar 

HDI motorlu 2007 -2011 citroen c 3-C4 Ford focus gibi araçlarda DPF EGR iptali yapınca daha değişik sorunlar oluyor  aracım muayeneden geçmemişti.

ama HDI motor görünce korkarak uzaklaşıyorum artık dizelde  TDI ve DCI motor daha az sorunlu ve az masraflı oluyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    blackstone_tr bunu yazdı
    baristbt bunu yazdı
    MbK bunu yazdı
    Zodiac bunu yazdı
    MbK bunu yazdı

saygılar 

HDI motorlu 2007 -2011 citroen c 3-C4 Ford focus gibi araçlarda DPF EGR iptali yapınca daha değişik sorunlar oluyor  aracım muayeneden geçmemişti.

ama HDI motor görünce korkarak uzaklaşıyorum artık dizelde  TDI ve DCI motor daha az sorunlu ve az masraflı oluyor

hocam selam , 

kendi aracımda PSA motor var , dpf yerine düz boru çekildi , egr fiziksel olarak ve yazılımsal olarak iptal edildi.

yaptırdığım yer zaten bu işi ankarada garantili yapan yerlerden biri , hemen karşı egzos emisyon pulu veren yerde test yapıyorlar , üstüne bu işlemler sonrası dyno testide cabası performans açısından

bu iş birazda işi yapanda bitiyor , dpf fark basınc sensörlerinin değerlerini oturtamazsan , belli başlı arıza kodlarını kapamazsan vs.vs. araç traktörde olur gitmeyen şahinde olur.

sanırım bahsettiğiniz motor c5'te de var. Bi akrabamızın aracınada aynı yerde bu işlemleri uyguladılar , sanırım bi 70bin km oldu hala adam periyoduk bakım dışında uğramıyor.

benim bu işten öğrendiğim her araç yapılıyor her motor yapılıyor. sadece yapan işi bilsin :)

saygılar

http://www.leyladansonra.com/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Ulan iyice kafam karisti. Facebook'ta da megachips sahibi birisi ekledi. Kesin cozum zart zurt cozuyoruz diyor. Egr'nin sifirini alsam yine turboya mi sardiracak 🤔

Toplam Hit: 6753 Toplam Mesaj: 53
dizel polo yay i̇şareti yanıp sönüyor