folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 2014 İtibariyle Ötv Oranları Arttı.!

2014 İtibariyle Ötv Oranları Arttı.!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakankaya
    Hakankaya's avatar
    Erkek

Arkadaşlar resmi gazetede yayımlandı. Araba, alkol, sigara ve telefon ötv oranları yükseldi buna göre:

1600 CC ALTI-----%45'e 
    1600-2000 CC ARASI------% 90'a 
    2000 CC ÜSTÜ-------------%145'e  yükseldi

Resmi gazete link: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/01/20140101-2-1.pdf

Yanlış hesaplamıyorsam örnek yeni araç fiyatı şöyle:

Eski Fiyat                        Ötv ile Yeni Fiyat
    50.000 TLlik araç             52.310 Tlye yükseliyor

Alkollü içkilerde de asgari maktu vergi tutarı birada yüzde 15, diğer alkollü içkilerde yüzde 10 oranında artırıldı.

Cep telefonlarından adet başına uygulanan 100 liralık vergi de 120 liraya yükseltildi.

Yeni vergi düzenlemesiyle birlikte alkollü içecek fiyatlarında ortalama yüzde 8-15 civarında, sigara fiyatlarında ise ortalama yüzde 3 ila yüzde 17 arasında artış olabileceğini ifade ediyormuş.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

çok ucuzdu zaten. nazar boncuğu olsun 

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Müstahak.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

Cep telefonunda taksit kalkıyor

Cep%20telefonunda%20taksit%20kalkıyor

BDDK, kredi kartı ve kredilere getirilen taksit sınırlamasının telefon satışlarını da kapsadığını duyurdu.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK), kredi kartı ve kredilerde taksit sınırlamasıkapsamında telekomünikasyon sektörüne ilişkin kamuoyunda yer alan haberlere açıklık getirdi. Taksit sınırlamasının telefonları da kapsadığı belirtilen açıklamada, telekomünikasyonla ilgili sınırlamaların Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. maddesine eklenen 7. fıkrasında yer aldığı hatırlatıldı. BDDK'nın Resmi Gazete'de yayımlanan kredi kartları ve tüketici kredilerine taksit sınırı getiren düzenlemesine göre taksit sayısı 9 ayla sınırlandırılırken, cep telefonu, kontür, telekomünikasyon, kuyum, gıda ve akaryakıtta taksit uygulaması kaldırıldı. Mobilya, beyaz eşya, tatil, araç kiralama dahil olmak üzere hiçbir mal ve hizmet alımında taksit süresi 9 ayı geçemeyecek. Yüzde 30 peşinatı olmayan, araba kredisi çekemeyecek. Bu sınırlamalara takılmadan kredi kartıyla alışveriş yapmak ve kredi ile araba almak için son tarih ise 1 Şubat 2014. 

devlet çok bozdu, bayagı bozdu yani öyle böyle değil. inanılmaz bozdu. cok fazla bozdu yani. öyle b.. o kadar bozdu, önünü alamadık öyle kötü bozdu yani. bozdu, bozdu, bozdu, bir yerden sonra bozmaz diye bekledik, daha da bozdu. artık bozmasın dedik, iyice bozdu. artık inanamadık, bozdu, bozdu gitti yani. devlet'i bıraktım ben de bu devlet'i. "daha nasıl bozulur ya?" dedim, bu kadar daha fazla bozulmaz herhalde dedim ben. ben bi yerde duracak bunun bozulması diye bekledim ama gene bozdu.

black implies white, self implies other, life implies death.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ulan maaşlara zam vermeye gelince gıdım gıdım veriyorlar, vergilere zam yapmak için ise sayı nedir oran nedir bilmeden en yükseğini yazıyorlar.. verdikleri zam acaba arttıkldıkları vergilerin %5 ini karşılayacak mı :) 1 verip 100 alan bir hükümet, ama anlatırken de hep o 1 i söyler millet de yer.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

istediği kadar arttırsın böyle hırsız bir devlete vatandaş vergi mi öder

ödemeyin ödettirmeyin

ipnenin çocuğu kuyumculuk yapıo ona vergi yok amk şerefsizleri...

cem uzan nerdesin lan!!! :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

küfrederiz villalara kulübeden
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Arttırın amk her boku arttırın götünüze girsin o paralar..

Kendine İyi Bak ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Durmak yok yola devam.

Hedef 2023.

.

.

.

.

.

Hülooooooğğğğ

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

1999-2003 yılları arasında kriz ve deprem etkisi varken bile vergiler bu kadar değildi, demekki bir deprem olsa sokakta kalcaz. Göte sürecek aklı olan kenardaki parasını dolara euroya kaçırdı zaten, borsadaki anlık yükselişler tl'nin değer kaybetmesine paralel hisselerin ucuzlamasından kaynaklanıyor, 

Yani aralık ayında hisse başına 2.00tl olan AYEN ENERJİ hissemiz, bugün 1.20tl, ANCAK! tl doların karşısında %20 eridiği için, aslında ayen 0.96TL, yani yabancı alıyor çünkü adam tl bazlı düşünmüyor elinde dolar var kıymetli, burdna ucuz hisse topluyor, ancak abden veya amerikadan türkiyedeki siyasi hareket bizi endişelendiriyor demeçleri geldiğinde sıkıntı çıkacak.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

https://pbs.twimg.com/media/BclkKFnIYAAji8P.jpg

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 4024 Toplam Mesaj: 29