folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder 2014 Peugeot 308 Active 1.2 Vti Vs 2011 Renault Megane 3 1.6 Privilege

2014 Peugeot 308 Active 1.2 Vti Vs 2011 Renault Megane 3 1.6 Privilege

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    By_HC bunu yazdı
    JOE bunu yazdı
    By_HC bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Anlaşılan 2014 ve üzeri 308 i bilen kimse yok.

@By_HC  Hocam teşekkürler net bilgiler için. Evet lpg de mutlu edecektir. 308 in benzin sarfiyatından daha da düşüğe gelecektir. İşte lpg li araçlara 2. insan muamelesi can sıkıyor. 

Rica ederim hocam, lpgli araçlara 2.insan muamelesi kısmını anlamadım tam ?

Kapalı otoparklara girerken sorun çıkarabiliyorlar. Bir defasında ailemle birlikte arabadayız araba dolu. Dandik bir alışveriş merkezine almadılar. Otopark önünden çevirdiler. Çok sinir olmuştum. Yine başka bir defasında yine dandik bir alışveriş merkezine almadılar. Bu yüzden 2. insan muamelesi diyorum.

İçi boş kurallar.

Hocam stepne kısmına simit lpg dolum yerini de depo kapağının yanına dış depo kapağı kapatacak şekilde yaptırabilirsiniz. Benim aracımda dolum yeri tampon altında fakat görünmüyor. Bazı avm lerde aynayla bakıyorlar ancak o zaman anlaşılıyor.

Dolum yeri depo kapağı içerisinde olunca aracın lepgli olduğu kolay kolay anlaşılmıyor. Ya inanın bu sıkıntı bilerek güvenerek bindiğiniz aracınızı satıp bilmediğiniz bir araç almaktan iyidir. Ayrıca benzin tasarrufu hakkında zaten önceden konuşmuştuk.

Burada sizin düşüneceğiniz araştıracağınız tek şey lpg kit ddönüşümün iyi ustalıkla profesyonelce montajı yapan bir yer bulmak bence. Tabi fiyatı da önemli. 

Aynen bir de o var. LPG yi takacak yer ve fiyat da önemli. Ben başakşehirdeyim var ı buralarda tavsiye edeceğiniz yer???

Daha önceki araçta megane dı aynı motor vardı onda da. Atiker lpg vardı. 3 sene çatır çatır kullandım gık demedi.

Uygun fiyatlı atiker düşünebilirim yine.

Not late for nothing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    Seminerist bunu yazdı

5 yaşından büyük pejo citroen arabası alma

Böyle zart zurt konuşanları dinleme öncelikle.

Aracın çok fazla yakıyo.  Fabrika tüketim verileri nasıldır bilemiyorum. Servise bi gösterin derim.

Sende öyle tanımadığın bilmediğim adamların mesajlarını alıntı yapıp götünden element uydurma. 3 seneye yakın peugeot citroen yedek parça işi yaptım.Bana gelen müşteri bu araçlara küfr ediyor. İnsanlık ediyoruz yardımcı olmaya çalışıyoruz . Pejo-Citroen arabsaına 5 yaşına kadar binersin araç konfor ve serisilik açısından mercedese e kafa tutar ama dağılmaya başladımı türkiye deki ustalar bu arabayı toplıyamıyorlar.Kafayı yemişsiniz aq her boka laf atıyonuz.

Seminerist tarafından 22/Ağu/17 21:53 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben arada ciddi düzeyde bir yakıt farkı olacağını düşünmüyorum hatta 308 turbo olduğu için daha fazla yakabilir :)
    eğer uzun vadeli kullanmayacaksan aracına lpg taktırma çünkü kendini amorti etmesi için ortalama 3 5 yıl geçmesi lazım
    bunun yerine aracını satıp yerine lpgli bir araç bakabilirsin
    dizel tavsiye etmem çünkü mazotun fiyatı belli neredeyse benzinli ile dizel arasında pek fark kalmadı
    aslında lpg de ekonomik değil çünkü uzun vadede motoru yıpratıp zarar verdiği için masraf çıkarma tehlikesi doğabiliyor
    sözün özü: eğer memnunsan aracını kullanmaya devam et :)

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek

@Lhanet hocam yakıt konusunda fark olmayacağına katılıyorum. Fakat diğer düşünceleriniz için söyleyeceklerim var,

Arkadaş sırf lpg li araç almak için sağını solunu bilerek bindiği temiz arabasını satıp 2.el piyasasına girecek. İstanbul da güvenilir temiz araba bulması çok zor bunun üzerine bi de lpg li araç almış olacak ? 

Adamlar LPG li araçla 150 bin km yol yapıp 50 bin km'ye indirip satıyorlar araçlarını. Tertemiz güvenilir bir araç buldu diyelim. 2.el aracı aldığında bile sırf güvenlik için triger bakımları,yağı filtreleri, sigorta bedeli derken lpg montaj parasını bulucak hatta daha da fazla para harcayacak.

Ayrıca 2-3 bin tl lpg montajlarının piyasası. ortalama 10 depo benzin parası yani :) 10 depoyla 6-7 bin km ancak yol gidebilir. Bence 3-5 yılı bulmaz çünkü lpg de litre fiyatı düşük olduğu için arabasını daha çok binecek. 

Diğer bi konu motoru yıpratma mevzusu ki 100 binler km sonra çıkıyor bu sorunlar. 

Daha öncede dediğim gibi LPG montaj işçiliği ve kullanılan malzeme çok önemli. 

@JOE hocam atikerden ziyade ustalık ve işçiliği iyice araştırmalısın. Kullanılan hortumlar, lpg parçalarının kaput altında konumlandırılacağı noktalar vs. her detayı konuş bi kaç lpg montajcıyla. Benim bi kaç ayar yaptırdığım yer var ama ayar işi bilgisayarla montajları nasıldır bilemem.

Yine de etrafımdan tavsiye filan duyarsam bildiririm hocam sana.

HC
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Sonuç olarak dün arabaya LPG taktırmış bulunuyorum müritlerin genel tavsiyeleriyle.

LPG ye de zam gelmese bari :)

Not late for nothing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Sonuç olarak dün arabaya LPG taktırmış bulunuyorum müritlerin genel tavsiyeleriyle.

Hayırlı olsun bakalım yakıt ne olacak .1.2 ay sonra yazarsın .

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Eyvallah hocam teşekkürler. Aslında bir önceki aracımdan pay biçiyorum Megane 2 ydi o da. Takribi 30 kuruşlar şehiriçi olacaktır. Ama bakalım bunda ne olacak. Yazarım buraya teknik veri olur.

Not late for nothing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Hocam hangi arabayı aldın. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    mrkps bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Hocam hangi arabayı aldın. 

İlk mesajdan alıntı: "Yakın zamanda 2011 Megane 3 1.6 benzinli Privilege bir araç aldım"

Not late for nothing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Eyvallah hocam teşekkürler. Aslında bir önceki aracımdan pay biçiyorum Megane 2 ydi o da. Takribi 30 kuruşlar şehiriçi olacaktır. Ama bakalım bunda ne olacak. Yazarım buraya teknik veri olur.

Aradan yaklaşık 5 ay geçti ve lpg den memnunum. Stepne yerine koydurmuştum tankı o yüzden belli olmuyor lpg li olduğu aracın. Gaz girişini de müritlerin tavsiyesiyle benzin depo kapağına yaptırmıştım ohh mis.

Tüketim olarak gayet memnunum.

Uzun yolda 6,5-7 lt/100 km lpg yakıyor.

Şehir içi (IST) ~10 lt / 100 km

Lpg 3 tl dersek, ş.içi - ~30 krş , ş.dışı - 20-21 krş

Teknik veri olsun :)

Not late for nothing
Toplam Hit: 4755 Toplam Mesaj: 46
2014 308 megane 3 privilege