folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 2015 Akademisyen Maaşlarında Artış,Yorumlarınız

2015 Akademisyen Maaşlarında Artış,Yorumlarınız

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Evet bildiğiniz üzere akademisyenlere %35 e varan zam geldi aşağıdaki fotograftada sondurumda alınacak maaşlar görünüyor;resimden okuyamayanlar için

Profesör maaşları 5 bin 7 ile 5 bin 656 liraya,
    Doçent maaşı 3 bin 657- 4 bin 265 liraya,
    Yardımcı doçent maaşı 3 bin 551-3 bin 571 liraya,
    Araştırma görevlisi maaşı 3 bin 200-3 bin 256 liraya,
    Öğretim görevlisi maaşı 3 bin 20-3 bin 425 lira
    Okutman maaşı da 3 bin 20-3 bin 425 lira

benim merak ettiğim bu yüksek öğretim tazminatı denilen şey zam oluyor değilmi? birde sizce bir doçentle bir araştırma görevlisi arasında yalnızca 400 500 tl fark olması sizcede çok saçma değilmi?

bu1/4 ü meselesini biraz açıklarmısınız 1/4 en son ta  2/1 3/1 ne kafamı karıştırdı.

Araştırma görevlileri ve Yardoç ların neden aaşları seneler içerisinde çok az fark ediyor?

akademik teşvik ödeneği çok güzel olmuş ve bence fiyatıda uygun çünkü bir projedeyken zaten aylık ortalama 2bin de projeden alıyorlar(projeye göre değişiyor elbet)

Yüksek lisans bile yapmamış yada en azından yüksek yapmış birisi okula araştırma görevlisi olarak girebiliyordu değil mi?Çünkü Bu dr. alanlarda aynı statüte sanırsam?

Son olarak devlete girebilecek birisi özele giderse ortalama nekadar maaş alır, bakın Devlet okuluna girebilecekken özele giden, yoksa 1500 tl ye araştırma görevlisi çalıştıran okullarda var.

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T3SL4
    T3SL4's avatar
    Erkek

Herkez yiyor ama ortada ne global marka nede yazilim var.

Türkiyede yaşamaktan bir kez daha utandim bir kurtulamadim bu ülkeden.

Stay hungary Stay foolish
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Benim anlamadıgım bu ülkede memurlar kadar rahatı yok maaşlarıda iyi neye aglıyolar

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

bir çoğu haketmese de hakeden hocalarımız var.

arş. gör.'nin halini yakından görüyorum tabir-i caiz ise it gibi çalışıyorlar.

Allah Türktür.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Alsınlar daha da çok alsınlar gözümüz yok da bari aldıkları parayı da haketsinler. Bilimsel araştırma makaleleri desen yok, ortaya konmuş bir ürün desen yok, geliştirilmiş bir ürünü geçtim fikir bile yok. Üniversiteler boşuna kaynak tüketiyor. Bence en az yarısının kapatılması yerinde olur. 

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Akademisyenler bu maaşları ilk defa bu ay aldılar. Bundan önceki on yıl boyunca fakültelerde ki orta öğretim mezunu memurlar araştırma görevlilerinden fazla alıyordu. Akademide ki muadillerine bakarsak, hakim, savcı, polis, asker akademisyenlerin 2 katı maaş alıyor. Ee ülkede adalet,hukuk,asayiş var mı? Sınırlarımız güven altında mı? Vaiz bile öğretmenden fazla alıyor da ne oluyor? Hani ahlak? Sorun çok daha temelde de işte...

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    karabudun bunu yazdı

Akademisyenler bu maaşları ilk defa bu ay aldılar. Bundan önceki on yıl boyunca fakültelerde ki orta öğretim mezunu memurlar araştırma görevlilerinden fazla alıyordu. Akademide ki muadillerine bakarsak, hakim, savcı, polis, asker akademisyenlerin 2 katı maaş alıyor. Ee ülkede adalet,hukuk,asayiş var mı? Sınırlarımız güven altında mı? Vaiz bile öğretmenden fazla alıyor da ne oluyor? Hani ahlak? Sorun çok daha temelde de işte...

duyan da eğitim çok yüksekte ama adalet hukuk asayiş te sıkıntı var zannedecek.. sonuca değil işleyişe bakmak lazım çalışma saatlerine dikkat etmek lazım..

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

edit

u235 tarafından 02/Oca/15 22:58 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    edit
    Esconda tarafından 02/Oca/15 22:40 tarihinde düzenlenmiştir

https://t.me/pump_upp
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    Haymatlos bunu yazdı

Alsınlar daha da çok alsınlar gözümüz yok da bari aldıkları parayı da haketsinler. Bilimsel araştırma makaleleri desen yok, ortaya konmuş bir ürün desen yok, geliştirilmiş bir ürünü geçtim fikir bile yok. Üniversiteler boşuna kaynak tüketiyor. Bence en az yarısının kapatılması yerinde olur. 

Sen şakamısın, ben ne zaman bilimsel bir araştırma , makale okumaya kalksam,ODTÜ'den bir araştırma görevlisine rastlıyorum makalede.

Boş boş atıp tutmayın mk.

Esconda tarafından 02/Oca/15 22:40 tarihinde düzenlenmiştir

https://t.me/pump_upp
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Vallaha ben açıkçası az buluyorum bu maaşları. Dolar hesabı yapsanız nijerya ile felan eşdeğer maaşlar alıyor ülkemiz.

Doktora gibi zor bir süreci atlatmış, milletin egosunu tatmin edemeden bir yerlere gelemeyeceğin bir süreç akademisyenlik. He aralarında haketmeyen var mı? Var! Ama bu paranın az olduğu gerçeğini değiştirmez.

Ülkede akademik kariyerin olmamasının sebebi, akademik personelin yurt dışındaki gibi akademik işlerden çok hammal işlerle uğraşmak zorunda kalmasından kaynaklanıyor. Her yerde üni ama öğretim görevlisi yok. İş yükü çok fazla. Doğal olarak öğretim görevlileri akademik makaleler yerine iş yükü ile boğuşuyorlar.

Abim 4 sene önce doktorasını verdi ve maaşı hala 2400TL idi(kadro gelmediği için). Şuan 32 yaşında, Daha yeni yrd. doç kadrosunu alabildi adam. Maaşı 2800TL idi. Devlette bir uzman yardımcısı başlangıç maaşı 3500TL düşün?. Abimin 10 milyar borcu var 5 aydır borcunu kapatamadı . İstanbul gibi bir yerde araştırma görevlisi maaşı 1500-2400TL ile yaşadı 6 Yıl(araştırma görevlisi) + 4 (doktorayı verdi ama yrd. doç kadrosuz)..

Daha yeni yeni toparlıyor adam. Yrd. kadrosunu alabilmek içinde anadolunun bir üniversitesine geçmek zorunda kaldı. bu sene geçti daha ve inanırmısın 28 yaşında doktorasını vermiş bu adam, doç felan uğraşacak vaktim yok diyor. Alan dışı alan için bir sürü bölüme ders verdiler adama. Niye? Anadoluda hoca yok! Derse hazırlık, projeler, sınavlar derken adam ne zaman makale yazacak? Öğrencilere anlatıyor anlamıyor, öğrenciler öğrensin diye bırakmaya kalksa öğrenciler şikayetçi (sanki yüksek öğretimin öğrenciyi geçirmek zorunda olduğu ile ilgili bir zorunluluk var!)

O yüzden şu an ki maaşlarını bile düşük buluyorum açıkçası. Zira dediğim gibi devletteki mühendis, uzman yard. bile daha düne kadar doç ile aynı maaşı alıyordu.

2Yıl yüksek lisans + tez, 4 Yıl doktora + tez + En az 6-7 Yıl bilimsel makaleler ve alanında uzman hoca grubuna kendini ispatlama + tezlerin Doç ünvanını almak için yaşayacağın süreç ki doç. liği 20 senedir alamayan insanlarda var.

DrKill tarafından 03/Oca/15 11:01 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 7997 Toplam Mesaj: 60