2019 Üniversite Sınavı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kuytul bunu yazdı

eğitim koçluğu almanı tavsiye ederim. Burdan alacağın tavsiyeler tek seferlik olur. Seni düzenli olarak takip edecek ve yönlendirecek profesyonel destek almalısın.

yardım eden bir mürid var hocam gerek yok :)

sadece üni sınavı tarafına bakmıyor

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı
    Allura bunu yazdı

Üniversiteyi avusturyada okudum ben de almanca işini hafife alma benim düşüncem ayrı olarakta, benim hatırladıgım kadarı ile ille aynı bölümü kazanmak zorunda değilsin örnek veriyorum inşaat kazanıp makine veya elektronik müh okuyabilirsin ama yine de bir araştır işletme kazanıp makine müh okuyan vardı hatırladıgım kadarı ile başvuru ile

Avusturya kültür ofisine(Baş konsolosluğa bağlı olan yer) sorunca senin dediğine benzer bir şart var demişlerdi ama Almanya farklıymış(Goethe'deki eğitim danışmanı demiş)

aynen hocam adama dedim ben 4 yıllık kazandım ne kazandın dedi su ürünleri ne okucan x mühendisliği misal

o zaman x müh burda 4 yıllık kazanman lazım dedi

avusturya-isviçre-almanya aynı sistem

polonya müh 250k girmen lazım diyo

diğer ülkeler ver yılda 3k€ oku diyo ama eğitimleri eğitimmi allah bilir 1 yıl daha gitme adam git eğitim al dedi bir müridimiz

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar konu anlatım yerlerini ayarladık 2-3 kişi çalışma programınıda ayarladık haftalık soru bankası konusunda önerisi olan varmı Türkçe Matematik Geometri Fizik Kimya Biyoloji dersleri için ?

Sosyal bilimler bölümü (TYT) zaten çoğu genel kültür hiç çalışmıyorum yine yapıyorum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

Arkadaşlar konu anlatım yerlerini ayarladık 2-3 kişi çalışma programınıda ayarladık haftalık soru bankası konusunda önerisi olan varmı Türkçe Matematik Geometri Fizik Kimya Biyoloji dersleri için ?

Sosyal bilimler bölümü (TYT) zaten çoğu genel kültür hiç çalışmıyorum yine yapıyorum

Türkçe- Hız ve Renk Paragraf Soru Bankası

Matematik(TYT)- Acil (zor olduğu söyleniyor ayrıca ösym tarzına en yakın buymuş) 

Matematik(AYT)- Acil-Endemik 

Fizik TYT-AYT Apotemi

Kimya TYT-AYT Birey B

Biyoloji TYT-AYT Esen

Ben bunlarla hazırlanacam öneririm. Ayrıca şimdiden sınavda başarılar .

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

teşekkürler hocam

fizik - yayın denizi

kimya - palme - birey

bio palme önerdiler banada

mat antrmanlarla - 345 - birey b önerdiler

geo birey b

Türkçe yayın denizi öneri geldi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

teşekkürler hocam

fizik - yayın denizi

kimya - palme - birey

bio palme önerdiler banada

mat antrmanlarla - 345 - birey b önerdiler

geo birey b

Türkçe yayın denizi öneri geldi

ben ea'dan gireceğim. 4-5 ay kala problemler kitabı almayı düşünüyorum ayrı olarak, alırsan acil matematik öneririm.

biliyorsun artık tyt'de puan türü fark etmiyor o yüzden hedefin yüksekse türkçe için de karekök paragraf kitabını almanı öneririm, yayın denizi de iyidir türkçe için.

fen alanı için de lisenin küçük bir kısmında sayısaldım ve hatırladığım kadarıyla palme en önerilendi.

edit: problemler için yüzde yüz yayınları da güzel diyorlar

slanger tarafından 01/Kas/18 00:14 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

İlk TYT-AYT'ye giren birisi olarak detaylı bir tavsiyede bulunayım. Tavsiyeler sana özel değil genel olacak.

Matematik

AYT

Limit-Türev-İntegral başlangıç için Yüzdeyüzün limit, türev ve integral kitapları güzel, ne kadar kavradığını iyi ölçüyor.
    Karekök AYT Matematik soru bankası her konu için güzel bir kaynak, bunu halledersen baya yol katetmiş oluyorsun.

* Bu sene gireceklerde sadece polinomik fonksiyonların türevi/integrali var, trigonometrik fonksiyonların vs. yok. Daha kolay olacak gibi görünse de eldeki kısımdan fantastik sorular gelir diye düşünüyorum, iyi kavramak da fayda var o yüzden.

TYT

Yüzdeyüz ÖSYM Tadında Güncel Problemler kitabı problemlerde giriş/hızlanma için gayet güzel bir kitap ama yeni sınav formatı için tek başına yeterli değil. Bu sene bir sürü yeni problem kitabı çıkmıştır muhtemelen incelemek lazım.

Karekök TYT çözülebilir. 

DENEMELER

Fark yayınlarının TYT denemeleri efsanedir. Sınavda çok benzer/aynı 2 soru falan çıkmıştı. Sınav formatını çözmede çok yararlı olur.

Acil TYT denemeleri hazırlayan Mahsum Hoca efsane adamdır, geçen sene çıkardıklarında basım hatası/yanlış sorular vardı basımı aceleye geldiği için ama muhtemelen bu seneye düzelmiş olur onlar, faydalı olacaktır.

Acil AYT denemeleri baya hardcore. Sınavdan önce moral bozmak isteyenler için birebir :) Kafa açan sorular var en azından 1 tane çözülmeli bence.

Geometri

Geometri de Karekök LYS ve Birey C eskinin iyi kitaplarıydı ama yeni tarz sorular yok. Geometride kendini zorlamak isteyenler için Fen Bilimleri BÇY Geometriyi tavsiye ederim yeni soru tiplerine de yakındır. Yine yeni soru tiplerine yakın ve hem kolay hem zor sorular barındıran bir kitap olarak ACİL Geometri'yi öneririm.

Ben en zorunu istiyorum, üçgenler kabusum olsun çemberlerle fanteziler kurayım diyenler için geçen senenin baskısı olan Fen Bilimleri LYS Geometri Kitabı. BÇY'nin 2 tık üstüdür, soruların hepsinin çok klas çözümleri vardır ama 2 saat harcanır 12 sorudan 7si zor çözülür :)

Fizik

Normal fizik soruları için fen billimlerinin kitapları gayet güzel. Bu yeni nesil sözel sorular için Yayındenizini şiddetle tavsiye ediyorum. Çok saçma sapan zorlama sorular da var ama hayat kurtarıyor.

Kimya

Fen bilimleri + palme + palme organik genel olarak yeterlidir. En sıkıntı çekeceğin konu organik olur zaten. Organik için ÇAP falan da iyi diye biliyorum.

Biyoloji

Palmelerde güzel sorular var, fen bilimleri güzel sorular olsa da kendini tekrar ediyor biraz. Çok detay çalışmak istiyorsan (çok bir anlamı yok bence şu anki sistemde) Sarmal biyoloji baya sert bir kitaptır. (çözmek nasip olmadı :D )

Türkçe

Türkçe için pek bir önerim yok, altyapın yoksa heralde bol bol soru çözmeden kapatamazsın. Kitap olarak Parafı çözmedim ama baya kapsamlı bir kitaptı, fen bilimlerinin türkçe soru bankası da iyidir cins sorular vardır. Sınava doğru Türkçe'nin  Kara Kutusu'nu çözmek baya faydalı olur. Onlarca yıldır ÖSS, ÜSS, YGS, ÖYS, KPSS'den  Orman Bakanlığı Bilmemne Memuru alım sınavına kadar ÖSYMnin hazırladığı sınavlardaki Türkçe soruları var.

Yazım yanlışları için ne kadar çok soru o kadar iyi.

Sosyal

Fen bilimlerinin coğrafya kitabı iyidir, baya faydasını gördüm. Felsefen iyi değilse belli kalıpları bildikten sonra %80i çıkıyor. Sosyal için Toprak Yayınlarının denemelerini şiddetle öneririm. Dinden tarihe kadar hepsinde baya güzel sorular var, sınav öncesi güzel ayrıntıları öğrenme konusunda birebir. 

Genel olarak önerebileceğim yayınlar bunlar, sınav sistemi belli olduğu için bu sene akıllıca çalışan güzel sonuçlar elde eder diye düşünüyorum. Unuttuğum bir şey olmuşsa sonradan editlerim. Sınava girecek müridlere başarılar...

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
Toplam Hit: 3612 Toplam Mesaj: 28
2019 üniversite