folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 2020 Sonrası Çıkacak Android Telefonlarda Google Servisleri Olmayabilir

2020 Sonrası Çıkacak Android Telefonlarda Google Servisleri Olmayabilir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Şuan Türkiye öyle bir duruma gelmiş ki bir şirket çıkıp devlete 50 milyon dolar verecem android telefonları Türkiyede sattırmayın dese hükümet ertesi gün androidi yasaklar ondan sonrada 

"Androidi yasaklayarak amerikaya kafa tutuyoruz,amerikayı şoka uğrattık. İşte milli ve yerli duruş. Ama bay kemal bundan rahatsız"   vs vs hikaye anlatırlar hiç çekinmezler  :D

u235 tarafından 16/Ara/19 22:23 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Spyware__007 bunu yazdı

ne gugılmış be kullanmayız olur biter :)

Google servisleri olmadan Android dokunmatik Noka 3310 oluyor.

şuanda buna engel ne?

google varken yapsınlar ?

Hakkaten torbacının numarasını at hocam özelden..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı
    Spyware__007 bunu yazdı

ne gugılmış be kullanmayız olur biter :)

Google servisleri olmadan Android dokunmatik Noka 3310 oluyor.

Hocam Apk uygulamalarını Aptoide den yükleriz o da en kötü ihtimalle. Şu an Nexus 5 gibi eski bi telefona Lineage OS kurdum (Android 9 versiyon) Henüz Telefona gapps (google uygulama servisleri) uygulamalarını yüklemedim, gapps yokken yüksek ram ve işlemcili telefon gibi iyi çalışıyor. 

Android zaten özgür, gapps yük olmaktan başka ne işe yarıyor.

Bazı ender uygulamalar var, google servislerini kullanmak istiyor, yoksa çalışmıyor, örneğin Wi-Fi map uygulaması birde tuvalet bulucu uygulama vardı onun gibi kendi haritası olmayan uygulamalar.

Whatsapp ı, Facebook u çoğu uygulamayı dışardan yükleyebiliyorsun. Kaspersky dışardan yüklenebiliyor.

3310 ile yılan oyunu oynanır bi tek. Nexus 5 e ise ubuntu touch bile kurulabiliyor.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ya sizin kafanız mı güzel? Milyar dolarlık Huawei'yi bile bitirdi Google bu yöntemle. Huawei'yi boşver kendi hemşehrisi Microsoft'un Windows Phone işletim sistemine bile uygulama vermeyip bitirdi. Bize mi acıyacak? Hep diyorum Amerika'ya herşeyi yap parasıyla oynama. Sonucu kötü olur. 

Yok Aptoide yüklenecekmişte. Türkiye'de kim biliyor onu? Git 40 yaş üstü amca-teyzelere anlat bakalım?

Android zaten izinlerden dolayı güvensiz bir işletim sistemi millet her önüne gelen apk'yı yükleyecek sonra vay efendim nude fotoğraflarım nete düştü, banka hesabım hacklendi. 

mkyb tarafından 17/Ara/19 14:39 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada durum ciddi gözüküyor. Samsung Türkiye'den çekilmeyi düşünmeye başlamış. Yaza kadarda yeni model getirmeyeceklermiş Türkiye'ye. 

Meizu ve Xiaomi ise Çin romuyla satmayı düşünüyormuş cihazları. Çin romunda Google servisleri yok ama, saçma sapan Çince uygulamalar var. Türkçe dil desteği yok vs. 

Filler tepişecek çimenler ezilecek. Devletin sikleyeceğini düşünmüyorum pek. Malum Wikipedia kaç senedir kapalı umurlarında değil. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Ya sizin kafanız mı güzel? Milyar dolarlık Huawei'yi bile bitirdi Google bu yöntemle. Huawei'yi boşver kendi hemşehrisi Microsoft'un Windows Phone işletim sistemine bile uygulama vermeyip bitirdi. Bize mi acıyacak? Hep diyorum Amerika'ya herşeyi yap parasıyla oynama. Sonucu kötü olur. 

Yok Aptoide yüklenecekmişte. Türkiye'de kim biliyor onu? Git 40 yaş üstü amca-teyzelere anlat bakalım?

Android zaten izinlerden dolayı güvensiz bir işletim sistemi millet her önüne gelen apk'yı yükleyecek sonra vay efendim nude fotoğraflarım nete düştü, banka hesabım hacklendi. 

40 yaş üstü amca teyzeler teknoloji ile ilgili bir çoğu ne biliyor ki onu bilsin. Huwaei mate 40 tamamen google servisleri olmadan satılıyor ama bakın;

https://www.google.com/amp/s/shiftdelete.net/mate-30-serisi-ilk-uc-saatte-rekor-kirdi/amp

Huwaei nin bitirildiğini nerde okudunuz, Bakın, Yine satış rekoru kırmışlar. Yanında bedava antivirüs sunarlar, sorun ortadan kalkar. 40 yaş altı zaten biliyor; Avira bedava, Avast bedava.. Bir çok telefon zaten satılırken içine antivirüs koyuyor mesela Lenevo P2 de mcaffe antivirüs içinde oluyor.

Türkiye de nedense Amerikan yanlısı haberler çok oluyor. Amerika vurursa öldürür hesabı, Amerika yı çok büyük gösteriyorlar. O dengeler artık değişiyor. Huwaei nin bittiği filan yok. Adamlar dünyayı fethetmeye hazırlanıyor. Bugün hangi telefon da askerlerin kullandığı gece görüş kamerasından var. İlk huwaei de gördüm. Kolay kolay bitiremezler huwaei yi.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

iphone satışları patlama yapar :D

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Attığın haberi önce iyice bir oku ondan sonra tartışalım. Satış rekoru dediğin şey zaten Google'ın yasaklı olduğu Çin'de gerçekleşmiş. 

Vodafone ve Turkcell bayileri var yanımda. Bu yasaktan beridir Huawei satışları yerlerde diyorlar. 

Eskiden Hepsiburada gibi alışveriş sitelerinde Huawei telefonlar en çok satılanlar listesinde zirvede olurdu şuan Xiaomi götürüyor o sırayı.

Amerika büyük değil tabi. Geçen sene adamların rahibini serbest bırakmadık diye doları 10 lira yapanda zaten Fetö'ydü. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

teknosa 250 milyonluk iphone doldurdu stoklarina kesin bilgi ...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Attığın haberi önce iyice bir oku ondan sonra tartışalım. Satış rekoru dediğin şey zaten Google'ın yasaklı olduğu Çin'de gerçekleşmiş. 

Vodafone ve Turkcell bayileri var yanımda. Bu yasaktan beridir Huawei satışları yerlerde diyorlar. 

Eskiden Hepsiburada gibi alışveriş sitelerinde Huawei telefonlar en çok satılanlar listesinde zirvede olurdu şuan Xiaomi götürüyor o sırayı.

Amerika büyük değil tabi. Geçen sene adamların rahibini serbest bırakmadık diye doları 10 lira yapanda zaten Fetö'ydü. 

Daha önce ki zamanlar da okumuştum haberi şimdi okumadım doğrudur. Ama Huwaei biz battık filan da demiyor. Son yaptıkları açıklama da; "Dünya'yı fethedeceğiz" diyor. 

Verdiğim haberin altındaki yorumlara da bi göz atsaydınız hocam. İnsanlar Android de gapps olmayışını desteklemişler.

--

Bu araa doları 10 lira yapan da Amerika değildir. Bizimkiler yüzünden oluyor ne oluyorsa. Bu Arap sevdalıları olmasa, Bizim Türklük bilincimiz 7 cihana yeter. Bugün günah işle, Kadir gecesi affolsun mantığıyla hareket eden bizdeki bu Başlar, Herkesi kendi Tanrıları gibi affedici zannetmese. Millet de bunları affetmese. Ülke bu hale gelmez, Dolar o hale gelmez.