folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 2021 Bedelli Askerlik Hakkında

2021 Bedelli Askerlik Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek

Merhaba TBT.

Bu kardeşiniz 2-3 Nisan'da Manisa-Alaşehir'de askere gidecek. (bedelli) Fakat gerek günümüz şartları gerekse daha önce konuyu bilmeyişimden dolayı burada yakın dönemde (pandemi döneminde) bedelli askerlik yapan vardır belki diye sorayım dedim.

1) 3 Nisan sevk tarihim gözüküyor ama cumartesiye denk geliyor. Cuma günü teslim olacağım o yüzden. Sondan 1 gün eksilir mi öyle yapsak? Veya bir avantajı olur mu? 2 veya 3'ünde girsek tam resmi olarak hangi gün çıkış yapacağım.

2) Evrak almaya veya teslim olmadan önce covid testi şart mıdır?

Teşekkürler :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Covid testi askere alımda şart şuan zaten. Evrak almadan önce e-devletten seni bir yere gönderip test yaptırtıyorlar diye biliyorum. Gerçi muhtemelen testi yakında kaldırıp aşı olma zorunluluğu getirirler. Çünkü sağlık çalışanları ve yaşlılardan sonra aşı takviminde askeriye gözüküyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Zaten bir ay bile yapilmiyor

1 gunu mu hesapliyorsunuz?  1 gunun cidden bir onemi var mi :)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

edit: neyse

herlocksholmes tarafından 22/Oca/21 14:14 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

zaten 1 gün erken çıkıyorsunuz sanırım en azından ben 1 gün erken çıkmıştım

Ignorance is bliss.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Hayatta 1 saatin bile önemi var tabii. Edebiyat gibi gelebilir ama şu yaşına kadar vaktin ne kadar hızlı geçtiğini dönüp bakarsan anlarsın :) Her an kıymetli. Planlarla yaşayan biri için özellikle.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    tuuruls bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Hayatta 1 saatin bile önemi var tabii. Edebiyat gibi gelebilir ama şu yaşına kadar vaktin ne kadar hızlı geçtiğini dönüp bakarsan anlarsın :) Her an kıymetli. Planlarla yaşayan biri için özellikle.

Hocam cidden edebiyat ama. Ben 21 gün diye gittim 19. günde terhis oldum keşke 2 gün daha kalsaydım dedim giderken sen de öyle dersin bence merak etme:) 

Sorunun cevaplarını malesef bilmiyorum ben pazartesi günü gitmiştim sanırım. 

zeybekustasi tarafından 22/Oca/21 16:27 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Arkadaşın kardeşide 3 Nisan Alaşehir e gidiyor hocam

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek
    e2 bunu yazdı

Arkadaşın kardeşide 3 Nisan Alaşehir e gidiyor hocam

Epey bi Alaşehir bulduk ya telegram kanalı açmışlar başka bir forum konusundan :D Düşünsenize 90'larda böyle olduğunu. Çok tuhafıma gitti. Orada tanışayım diye çok sohbet etmiyorum birazcık gizem iyidir 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

cumartesi teslim olabilirsin. 

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    tuuruls bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Hocam cidden edebiyat ama. Ben 21 gün diye gittim 19. günde terhis oldum keşke 2 gün daha kalsaydım dedim giderken sen de öyle dersin bence merak etme:) 

Sorunun cevaplarını malesef bilmiyorum ben pazartesi günü gitmiştim sanırım. 

Bende 21 diye gittim 17 günde terhis oldum. 2 gün yol izni 1 gün de erken bıraktılar sanırım öyle bir şey oldu tam bilemiyorum boktan bir yerde yaptığım için son güne kadar etmediğim küfür kalmadı ama son gün işte o tam son gün yemin töreni bitip eşyalarını alıyorsun terhis belgeni alıyorsun ulan diyorsun iyiydi be... badimle hala görüşüyoruz her hafta arıyor :D 

Ben o 17 günde bir çok işi kaçırdım. askerden döndüğüm gibi corona patlak verdi bütün işlerim durdu borçsuz fit durumdayken bir anda borç içinde buldum kendimi o 17 günde 4-5 iş yapmış olsaydım çok daha rahat atlatacaktım bu süreci gerçekten 1 saatin bile önemi var. :) 

not: neden küfür ettim, istan ettim diye sormayın koğuş 300 kişiydi şaka yapmıyorum. Asla bir düzen yoktu sürekli olay,kavga. her komutan ayrı bir emir veriyor bütün bölük kafasız tavuk gibi dolanıyordu. ayrıca renkleri bilmeyen çavuş vardı, tuvaletlerin rezilliği say say bitmez. Kadro nun keyfi iyiydi ama hafta sonu koğuşların arkasında viski,nargile,esrar her türlü takılıyorlardı bizim içimizden geçtiler. daha önce eskort sokmuş manyaklar içeriye takım komutanı anlatıyordu ne kadar doğru bilemem tabii.. 

PsychoDawn tarafından 22/Oca/21 17:50 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1628 Toplam Mesaj: 18
askerlik manisa bedelli