folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder 2024 İkinci El Araç Fiyatları Ne Olur?

2024 İkinci El Araç Fiyatları Ne Olur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webci58
    Webci58's avatar
    Erkek

Selamlar müritler, araç piyasası hakkında bir bilgim yok fakat ilk aracımı almaya niyetlendim, düşük model ile başlayıp yükselterek devam etmek istiyorum.

2024'e girmemizle birlikte araç fiyatlarının yükseleceğine dair çokca söyleti var fakat şu an ikinci el piyasası durmuş durumda, artacak olsa şu an cayır cayır araç satışı olması gerekir diye düşünüyorum, sizce yılbaşında ne olur? (doları sabit varsayarsak) araç fiyatları aniden yükselir mi yoksa aynı civarda mı devam eder? Ne zaman araç almak mantıklı olur?

Takip eden bilen müritler var ise yorumlarını merak ediyorum

Frontend Dev.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

İlk kredi açımında 2 katı olur. Emlak gibi

Dur be kadınnnn....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Yılbaşında vergi zammı geliyor. Beklenen %60. Belki %73. Bu sıfır araçların fiyatının yükselmesine neden olacaktır. Sıfır araç fiyatları artışı, ikinci el fiyatlarını da yükseltecektir.

Şu an konuşulan hükümetin zorlamasıyla sıfır araçların piyasaya sürüldüğü yönünde. Seçim sonrası ile birlikte bu zorlamayı da kaldıracaklar. Sıfır araç arzı azaldığı için talep ikinci ele olacak ve yine fiyatlar artacaktır.

Benim yukarıdaki çıkarımlarıma göre alabileceğiniz en iyi ikinci el aracı şu sıra almanız iyi olacaktır. Tabi zaman ne getirir bilemiyorum.

Düşük model, şirket çıkması, taksi çıkması, yetkili servis bakımı olmayan aracı satın almayın (tecrübe konuşuyor). Çıtır hasarlı, sigorta şişirmesi yazan araçlardan uzak durun. Aracın yürüyeninde sıkıntı varsa masrafı fazla olur. Akıldan çıkarmayın. Mümkünse Japon araçlarına bakın.

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Yedieminlerdeki araçlar (700 bin)1 Kasım'da ihale ile satışa çıkıyor. Faizlerde arttı. 

2024 de araç fiyatları bi nebze olsun düşüş seyreder. 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

Yedieminlerdeki araçlar (700 bin)1 Kasım'da ihale ile satışa çıkıyor. Faizlerde arttı. 

Bu haber yalanlandı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Ziraatci bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

Bu haber yalanlandı.

Aracı ilana koydum arayan en az 3 tane eşşek işte piyasaya hacizli araç girecek fiyat düşecek yap bişeyler diye konuya girdi tok satıcı olduğun için iplemedim.Ama galerici yalanı diye düşünüyorum.

Ignorance is bliss.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

5-6 ay öncesinde 400 bin olan ilan sayısı bugun 1 milyonu çok geçti.

Bunun tek sebebi faizlerin artması. Millet ne kadar ihtiyac fazlasi var, ev araba para eden ne varsa ilana koydular parayi faize yatirmak icin.

Bugun 1 milyon tl lik arabasını satan 40 bin lira aylik faiz aliyor.

Piyasa bu durumdayken araba olsun ev olsun fiyatlar yukselemez. 

tabi lan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

Ülkemizin son 5 yılının ekonomik durumuna bakıyorum, ucuzlayan hiçbirşey yok.  Yanlış ekonomi modeli ile içimizden geçtiler. Şuan merkez bankası faiz yükseltiyor ama dolar gene düşmüyor. Demek ki neymiş ekonomimiz gerçekten boka batmış. Bu açıdan düşününce 2024 yılında araç fiyatlarının düşeceğini ummak bana düşük IQ belirtisi gibi geliyor. 

Malum şimdiden yıl sonu enflasyon tahmini %65 civarında. Sadece bu veriye bakınca bile ev,araba fiyatlarının yükseleceği anlaşılıyor...

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

gaz tenekesi ailenle binmen tehlikeli araba 750.000 TL. Ye  Gitmiş arşa çıkmış. Bu araç 650.000 olsa ne olmasa ne .Araba 500.000km de 5 defa şarampole yuvarlanmış.  Çıtır hasarlı modda. 

0 araçlara  euro olarak bakarsan ne olacağı ortada .

Çok ta yalan haber lerle gaza gelmeye gerek yok .7 eminde 700k araç satılacak , yurt dışından 2.el araç gelecek . Hehe  olacak olacak bekle sen.  

Araba KDV,  ötv, muayene,  sigorta gelirinden devlet vazgeçemez  . 

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webci58
    Webci58's avatar
    Erkek

heralde yine bekleyip görmekten başka seçenek yok gibi :) 

Frontend Dev.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebter
    ebter's avatar
    Erkek

düşücek dolar altın bazında, kredi muslukları falan açılacak diye bekleyenlerde beklemeye devam edebilir sanmıyorum öyle birşey olacağını

çakal al satçı kasalar biraz üzülecek gibi duruyor kendi aralarında takas yapıyorlar şuanda çaresizce :)

arabadan yatırım olmaz bunlar durduğu yerde masraf çıkaran şeyler, benzin fırlamış mtv den yapıştırmışlar muaynesi bakımı falan derken sıkıntı büyük

bir arkadaşta hükümet zorla araçları piyasaya çıkartıyor demiş nasıl oluyor anlamıyorum adamın elindeki araba 2 ay sonra 1. yaşına girecek tabikide zikezike sürecek piyasaya 

//www.radyosu.org\\//Gerçek Yeraltı\\
Toplam Hit: 3273 Toplam Mesaj: 23
araç fiyatları 2. el