folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder 22" Monitör Hakkında Kullananlara Birkaç Soru

22" Monitör Hakkında Kullananlara Birkaç Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Heima
    Heima's avatar
    Erkek

Merhaba müridler.

22" monitör almayı planlıyorum şu sıra, şimdi 19" wide lcd monitörüm var artık ufak gelmeye başladı.. Ve masamın üzerinde çok ufak görünüyor.

Söyle verdiğim paranın hakkını verecek kontras dalgaları pixel dalgaları iyi olcak bişi önermenizi rica edeceğim.

Çok oyun oynayan birisi değilimdir half life, call of duty ve call of juarez serilerinden herhangi biri çıkmadığı sürece oyun oynamıcam. Sadece hd dizi ve film izlemek için alıyorum bu monitörü.Bu isteklerime cevap verecek ve masamın üzerinde kocaman görünecek bir monitör istiyorum açıkcası :D

Wide mı iyidir yoksa normal kare monitörlermi iyidir..

1080p full hd diye alınıp eve gelindiğinde 1280*940 gibi bişeyle karşılaşmamak için marka ve model önerilerinize açığım.. Teşekkür eder kullanan arkadaşlardan fikirleri beklerim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Takipteyim. Bende samsungları beğeniyorum güzel duruolar. şu en son serileri

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Buyur hocam kullandığım monitör :) Kesinlikle tavsiye ederim :) Vatandan 269 TL' ye almıştım şimdi fiyatı fırlamış :)

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-vh222d-21.5-vh222d-genis-ekran-lcd-monitor/productdetails.aspx?I_ID=38757

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Coiner
    Coiner's avatar
    Erkek

Sansung al rahat et . Dalgalanma falan yaşamadım hiç :|

www.fenomenevi.com | Sosyal medyanın her mecrasında 6 yıldır kesintisiz olarak müşterilerimize destek vermekteyiz. Amacımız müşteri deneyimini en üstte tutmak ve hizmetlerimize 24 saat devam edebilmek. Fenomenevi.com adresinden 7/24 kesintisiz olarak sipariş verebilirsiniz...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek

Tabikide Wide Screen derim kare monitörler çok kullanışsız  ayrıca filmlerde de  çok iyi  bende 22 Wide Screen var philips 220 ws bendekini önerebilirim

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

O tarz bir monitörün çözünürlük ihtiyacını karşılamak için bütün dizi ve filmleri en az 720p çekmek zorunda kalacağını hatırlatırım.

He is finding himself.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:
    -----------------------------

O tarz bir monitörün çözünürlük ihtiyacını karşılamak için bütün dizi ve filmleri en az 720p çekmek zorunda kalacağını hatırlatırım.

-----------------------------

420p de yeterli ama 720p olursa daha güzel olur tabi ama çok göze batan bi kalite farkı olmuyor

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Film ve oyun oynuyorsan cilalı ekran al.Mat ekran alma.Renkler daha canlı,kontrast yüksek ve her şey parlak çok hoş gözükür. Ama uzun süreler programlama,metin yazma,inceleme yapıyorsan mat ekran al. Asus veya Samsung tercih et.Ne yazık ki TR'de chimei falan yok.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek

PX2370 al keyfine bak.

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Heima
    Heima's avatar
    Erkek

kafamı karıştıran daha doğrusu anlamadığım dalga şu. Badboys'un tavsiye ettiği asus güzel tipi mipi yerinde ama diorki özelliklerde 20000:1

yine 21,5" lg var ondada 30000:1 dior..

Bu 10000 gözle görülür bir farkmıdır ?

Yada şöle sorayım ne s*kimdir bu 20000:1 30000:1 dalgası? Az çok kurcaladım interneti siyahı gösterme bişeyidir felan diorlar.

Nedir aslı astarı?

@emrow eet cilalı alacam bende gözüm onlarda. Matlar çok ilkel geliyor gözüme..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek

samsung t240 tavsiye ederim yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum ve haddinden fazla memnunum

çok uzakta uzak denizlerde...
Toplam Hit: 3810 Toplam Mesaj: 28