folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 2.5 Aylık Cocker Spaniel

2.5 Aylık Cocker Spaniel

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

elime daha 3 gün önce geçti tuvaletini falan az buçuk öğrettim nereye yapacani gel otur falanda öğrettim ama herşeye rağmen ısırma sorunu dişleri daha yeni çıktıgından sivri ve keskinler sağlamda ısırıyo...

bi kaç yere sorduk normal dişi kaşınıodur dediler diş kaşımaya yardımcı kemikleri falan onlardan alın dediler aldık 1  akşam onları kemirdi aynen geri bıraktı bize döndü yine elimize ayaklarımıza falan saldırıo aslında çok güzel hayvan günün yarısını uyuyarak geçirio zaten şu andada uyuyo :)

bu ısırma sorununa bi çare bulabilecek  varmı her türlü öneriye açığım herşeyi yaparım :D yoksa valide evden atmayı düşünüo hayvanı

Hayvanın resimleri ;

Büyük Hali İçin : http://img262.imageshack.us/img262/8966/dsc00239xp5.jpg

http://img528.imageshack.us/img528/2231/dsc00243bc8.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/7184/dsc00244wm6.jpg

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xursi
    xursi's avatar
    Erkek

Hoca kızacan ...Hayır yada yapma tarzında komutla köpeği eğitecen....Ki bu komut her işte lazım olur:DKızmak için falan..

Ama köpek psikolojinden anlayan compü daha iyi açıklar:d

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tariqat_Sapiii
    Tariqat_Sapiii's avatar
    Erkek
    hojam benim rotum war :) adana'nın en kral rotu bende :) 2,5 aylık daha dur seni ne ıssıracak ! + o ıssırma değil dişi kaşınıyor dişini kaşıcak yer buluyor. en iisi petshop'a git diş kaşınması için bi tahta gibi bişei war werin kemirsin. o ıssırma değil
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

En iyisi bi ağızlık falan tak.

Bknz

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

The_Holigan bunu yazdı:
    -----------------------------
    hojam benim rotum war :) adana'nın en kral rotu bende :) 2,5 aylık daha dur seni ne ıssıracak ! + o ıssırma değil dişi kaşınıyor dişini kaşıcak yer buluyor. en iisi petshop'a git diş kaşınması için bi tahta gibi bişei war werin kemirsin. o ıssırma değil
    -----------------------------

roth  bendede var rusyadan getirttik safkan :) onun böyle sorunları yoktu onun tek sorunu wc eğitmi versek bile öyle bi sıçıoduki sıçtıı yer yaşanmaz hale geliyodu 

şimdi 1.5 yaşında falan saldırı eitimini bile aldı görenlerin aşık olup yavrularına para önerdikleri bi hayvan :) roth u eğitmek bunu eğitmekten çok daha kolaydı :)

zaten pet shopta diş kaşıması için ne varsa aldık birer tane kemik şeklinde var kemikl falan bi çubuk var garip ip gibi bişeyi var ama sdece bi akşam kllandı kemiği o kadar diğerleriyle hiç ilgilenmedi :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek
    cok sevimli duruyo köpoglu :D agizlik filan deilde bole isiracagi turden biseylere bak 
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek
    ısırırsın çükünü koparrım de :D tehdit falan et.. köpekler hisli hayvandır anlar :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek

ısırmaya kalktığında  kız bağır ama sesini yükselt sadece hata yaptığında yükselt sesini korkut onu bi kaç defa sonra yapmaması gerektiğini anlıycak ama evde yalnız bırakmayın heryeri kemirebilir :D bu arada bakamıycaksan bana versene :D:D:D   şaka tabi çok seviyorum bunları yaw :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek
    Kaç para eder bu köpekler?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Once "hayir" diye sert sekilde otoriter bir ses tonuyla isirdiginda uyaracaksiniz.Kopege fazla ceza vermeye gelmez .Hayvanin suru icgudulerini koruklersiniz.Onun yerine suru gudulerini koruklemek yerine koreltmek gerekir.Hayvan sizi disliyorsa pacalarinizi cekistiriyorsa kasintidan ote hiyerarside uste cikmak icin mucadele ediyor demektir.Elbette disleri kasininca kemirir ama ele kola yapismaz dire.Hayvan gelip sizin pacadan cekistirdi diye oynarsaniz kaybedersiniz.Oyunu lider baslatir lider bitirir.Hayvan pacadan cekistirerek oyunu baslatirsa lider sensin demektir bu hayvana.Onun yerin "hayir" ile ikaz edeceksiniz ve onune ses cikaran bir oyuncak veya kemirip oyalanabilecegi bir oyuncak atin.Dikkatini baska seylere cekin.Cekistirip dislemede israr ederse yine "hayir" diye ikaz edip balkona koyun 3-4dk lik bir ceza verin.Ama onceliginiz her zaman icin ilgisini baska noktalara cekmek olsun...

Kopegini dovme

Kopegine gazete falan vs ile vurma

Kopegine elini kaldirip tokat falan atma

Kopeginin burnuna gotune vurma

Kopegini ceza olsun diye ac birakma (yiyecek azliginda yiyecek icin sizle mucadele eder , buda mama yerken size hirlama noktasina kadar gider)

vene vidi vici haci , takilirsan sor.Kopegine uzun sureli bakacaksan asla birakma , ailen musaitse surekli bakacaksa besle ama surekli bakamayacaksan 2-3 yil sonra 3-5 ay sonra vermek zorunda kalacaksan , ailen sorun cikaracaksa , senin isin gucun dolayisiyla yalniz kalacaksa kopegine iyi bakacaklarina inandigin bir aileye ver.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek

Köpegin dişleri hiç düşmediyse dişleri düşüyor olabilir insanlardaki gibi hayvanlarında süt dişleri var

Toplam Hit: 2581 Toplam Mesaj: 15