folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder 2500TL Topladığım İntel Sistem Nasıl

2500TL Topladığım İntel Sistem Nasıl

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar bu sistemi alıcam sizce nasıl iyimi özellikleri felan ?

Acil arkadaşlar pc çok dandik kanser ediyor beni acil toplamam lazım. 500w psu yetermi buna ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

psu yetmez hocam belki başlarda götürür ama hdd veya fan eklendikce makina cortlar aynı ekran kartının msi yı var bende ay başında topladım gittim mal gibi 550w aldım ekran kartı doğru çalışmıyor önümüzdeki ay 750w lık alcam tabi bende amd 8320 işlemci var :D ama önerilen o ekran kartına min 550w ve oda 12v ta 550w vermesi lazım 

düzenleme: tek modül 8gb al hocam ilerde rahatca 32gb ye felan geçersin.

Ccaglayan tarafından 25/Ağu/15 22:09 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Neden intel islemci ?

http://www.vatanbilgisayar.com/amd-fx-x8-9370-soket-am3-44ghz-16mb-onbellek-220w-32nm-islemci.html

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

hocam intelin oyunlarda performansı daha iyio nedenle

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı

hocam intelin oyunlarda performansı daha iyio nedenle

pek intel amd tartışmasına girmem ama amd f/p ürünler çıkarıyor ve artık oyunların daha çok cpu değil gpu gereksinimi duyduğunuda belirtmek isterim ve şunuda dipnot olarak söyleyim güzel bir oc ile amd intelin bile önüne geçebilir amd çünkü daha çok oc ve oyuncu ekibine ağırlıklı ürünler çıkarmaktadır. Intel ise iş alanında bir numaradır tamam oyuncu işlemcileri var ama amd gibi değil.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

amd diyenlere bakma sen intel iyidir.. ssd yi beğenmedim pek samsungdan yana tercih kullansan iyi olurdu.. 500w yetmez ayrıca 620w 650w bişeylere bak.

:|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

Psu hariç f/p ürünü bir sistem. AMD alma intel her zaman uzun vadede daha iyidir

işte öyle
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kisuke_Urahara
    Kisuke_Urahara's avatar
    Erkek

psu kaliteliyse 500w oldukça yeterli ancak yine de parçaların ne kadar elektrik çektiğine tek tek bakmak lazım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWELANCHE
    EWELANCHE's avatar
    Erkek

Ekran kartı oalrak  R9 380 Nitro tercih ederdim ben. Bu tamamen benim fikrim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

ekran kartında ramlar artık çok önemli hocam yüksek ramlı ürünlere bak. Ben de r9 380 serisinden bir tane alıcam yakın zamanda.

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-r9-380-gaming-4gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html

gözüm bu yavruda ama dalır çok yükseldi ama :/

Almanya Fatihi
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hala yok intel amd den daha iyidir yok amd çok ısınıyor diyenler var. Birazcık kafanızı kumdan çıkarın arkadaşlar yıl olmul 2015, 2000'de intel pentium ile amd athlonu karşılaştırmıyoruz.

Aynı anda hem intel i7 hem de amd phenom serisi işlemcili bilgisayar kullanmakta olan biri olarak şu anda pc toplamak istesem koşa koşa amd ürünlerine yönelirim. Uyumsuzluk konusunda hiçbir eksisi yok, perofrmans konusunda da. Ayrıca uzun vadede aynı paraya daha performanslı bir işlemci alabileceğinden amd seni daha iyi götürür.

Ekran kartı konusunda amd maalesef bazen sıkıntılar çaıakrtabiliyor. Tabi bu amd nin kötü olduğundan değil nvidia nın oyun yapımcıları ile anlaşıp benim kartlarıma optiize edeceksin demesinden kaynaklanıyor. Ondan dolayı bazı oyunlarda amd ekran kartları intel muadillerinden daha düşük perofrmans verir. Bide amd ekran kartı driver güncelleme sıklığı konusunda nvidia nın biraz gerisinde kalıyor maalesef.

Madem bütçen 2500tl civarlarında kısıtlı, bence bir daha düşün ve amd işlemcili bir sistem kur. 

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 3934 Toplam Mesaj: 31
pc