2B Arazi Alınır Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Antalya ilinde yapı kayıt belgeli 2b arazi alıp almamakta kararsızım. Yerleşim yerinin ortasında 75-100 metrekarelik alanlar satılıyor. 

Buraları alsak ilerde tapu falan verilir mi, alım satımı yapılamaz yazıyor bazı sitelerde bu doğru mu gibi birçok soru var kafamda.

Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

75-100 m2 alanı velevki aldın nasıl kullanmayı düşünüyorsun?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    real_agabey bunu yazdı

75-100 m2 alanı velevki aldın nasıl kullanmayı düşünüyorsun?

Yanyana 2-3 tane almayı düşünüyorum hocam. Birde kullanmak amacıyla değil, ilerde değerlenir çocuklara bırakırım mantığıyla yani yatırım amacıyla almayı düşünüyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

resmen alabilirsen mantıken satabilirsinde diğer değişkenler sabit kalırsa. ama burası türkiye demekten de kendimi alıkoyamıyorum.

arsa güzel yatırım. kazandırmayanı yoktur belki de. nakit veya fayda anlamında.

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wilback
    wilback's avatar
    Erkek

uygunsa alınabilir hocam atıyorum 10 yıl sonra yanındaki bina yıkılıyor onlarla anlaşırsın  bir iki daire alırsın onlarında alan büyür iki tarafında işine gelir karlı bile çıkabilirsin ama çok para bağlama derim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Hocam hiç belli olmayan işler bunlar. Ancak yukarılarda sağlam tanıdıkların olacak ki nereye imar verilecek bilesin ki o bile çok çok öncesinden belli olmaz. Bursa'nın bir ilçesine Kestel miydi İnegöl müydü tam hatırlamıyorum toki yapıyorlardı hemen dibi 2b arazi. Arkadaşımın abisi işyeri arkadaşlarıyla girip almışlar çok alırsak imara açılır diye tokiler biteli 7 sene oldu hala bi cacık yok..

Troubles'll come & they'll pass
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Hocam hiç belli olmayan işler bunlar. Ancak yukarılarda sağlam tanıdıkların olacak ki nereye imar verilecek bilesin ki o bile çok çok öncesinden belli olmaz. Bursa'nın bir ilçesine Kestel miydi İnegöl müydü tam hatırlamıyorum toki yapıyorlardı hemen dibi 2b arazi. Arkadaşımın abisi işyeri arkadaşlarıyla girip almışlar çok alırsak imara açılır diye tokiler biteli 7 sene oldu hala bi cacık yok..

Peki resmî olarak mı almışlar yani ada parsel yok bunlarda ama tapu vs devredebiliyorlwr mı diye merak ettim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

hoca 2b olarak kalırsa tabii ki ne satabilirsin, ne ev yapabilirsin. Ancak hayvancılık,seracılık gibi işlerde kullanabiliyorsun. 2b arazi almanın mantığı zaten imara açılır umuduyla almaktır ki onu da zaten 2b araziye en yakın köyde ikametgahın yoksa sen alamıyorsun. Ancak muhtar vasıtasıyla alınıyormuş diye duydum muhtar diyor ki yetkili kuruma bu adam bu arsaya gözü gibi bakıyor, orman niteliği kazandırıyor vs sonra sana veriyorlar orayı ama bi bok yapamıyorsun yerleşim yeri sana doğru kayarsa da sıfır masrafla zengin oluyorsun.

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Yerleşim yerin ortasındaysa fiyatı iyise alınır.Ev yapma olayını daha önce yazmıştım trafiğe tescilli yapıları alıp koyarsın.Dsi'den izin alınıp su kuyusu açarsan elektrik de veriyorlar.

2b araziyi devlet ben burayı kamusallaştırıyorum diyebiliyormu acaba.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

2b m2 fiyatı ne kadar. 

Ucuzda al gitsin 

Ama 100m2 hiç bir işe yaramaz 

2b fiyatını öğren m2 fiyatı 500tl ise göte giren şemsiye açılır . 

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Başlık insanda iki boyutlu üç boyutlu arsa nasıl oluyor acaba diye düşündürüyor yalnız. 

Kaç boyutlu şimdi bu arsa ben halen anlamadım? 

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 1269 Toplam Mesaj: 13
2b arazi