2Dosyayı Birleştirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozoglan
    ozoglan's avatar
    Erkek

slm herkese

2dosyayı nasıl birleştirebilirim?1si exe 1jpg veya farklı uzantıda.1program warmı kullanabileceğim sağolun şimdiden

paramparça aşklar ve köpekler..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek
    server yedirmek için demi leyn :D

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozoglan
    ozoglan's avatar
    Erkek

anladın sen onuu:)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek

bir exe dosyasına yeni bir exe dosyası eklemen için önce dosya özniteliklerini sıfırlayıp dosya uzunlugunu ekleyeceğin dosya kadar arttırmalısın.bunu asm ile yapmak kolaydır.ama bir jpg dosyasına exe kodunu yüklesen bile cpu bu kodları veri zannedip ekran kartına yollayacaktır.yani bu kodları çalıştıramazsın.ama tabi imkansız demiyorum.çünkü bilgisayarda imkansız diye bişey yoktur.

ama şunu söyleye bilirim. mesela bir jpg ve mp3 dosyasını hex editor ile aç jpg nin bittiği yere mp3 ü ekle. kaydedince resimin sadece boyutu artmış gibi görünecek.resmi açınca gine resim.ama resmi winampla açınca büyük bir sürpriz. resimde eklediğin müzik çalıyor :). tabi bu dosyaların ilk bir kaç satırı işlemci tarafından çalıştırılır.yani veri değil kod kısmdır.buralara dokunmadan istersen dosyanın yarısını sil.resim veya müzik yarım görunur.

www.atsizcilar.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    __d_mode__
    __d_mode__'s avatar
    Erkek
    Sanırım arkadaş, bir exe dosyasıyla resim dosyasını birleştirmek istiyor, gerçi kendide gayet güzel anlatmış ama şimdi birileri uzantıyı jpg yaparsan çalışmaz diye atlıyabilir, uzantı exe olucak exeyi çalıştırınca aynı zamanda resim de çalışıcak , ben aylardır arıyorum bir tane düzgün binder bulamadım, çoğuna zararlı gömülmüştü. Allahını seven bir tane binder yollasın, dosyayı avlerden kaçırmak için pachlemesine gerek yok, sadece 2 dosyayı birleştirsin yeter. Arkadaşım kusura bakma konunu işgal etmiş gibi oldum .:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek

__d_mode__ bunu yazdı:
    -----------------------------
    Sanırım arkadaş, bir exe dosyasıyla resim dosyasını birleştirmek istiyor, gerçi kendide gayet güzel anlatmış ama şimdi birileri uzantıyı jpg yaparsan çalışmaz diye atlıyabilir, uzantı exe olucak exeyi çalıştırınca aynı zamanda resim de çalışıcak , ben aylardır arıyorum bir tane düzgün binder bulamadım, çoğuna zararlı gömülmüştü. Allahını seven bir tane binder yollasın, dosyayı avlerden kaçırmak için pachlemesine gerek yok, sadece 2 dosyayı birleştirsin yeter. Arkadaşım kusura bakma konunu işgal etmiş gibi oldum .:)

benim anladığım kadarıyla arkadaş bir .jpg dosyasını açınca exe nin çalışmasını istiyor. heralde msn den keyloger filan yedirmek için.bunu yapmak bana göre imkansız gibi bişey.bir çalışan dosyaya (exe yada com) basitce başka bir dosyayı ataş yapabilirsin.zaten birçok virüs bu şekilde yayılır.ama bir jpg dosyası doğrudan işlemci tarafından çalışmaz.işletim sistemindeki programlar sayesinde işlemciye datalar yollanır işlemcide bunları yorumlayarak ekran kartına yollar. anlıyacagın bir jpg uzantılı resim dosyasına kendi kodunu eklesen bile bu kodlar işlemci tarafından çalıştırılmaz.ekran kartı tarafından yorumlanır ve monitöre yollanır.

bu arada deminki verdiğim örnek le ilgili bi dosya hazırladım.bu dosyayı winampla açın baya ilginç gelcek..

http://rapidshare.de/files/38647257/image006.rar.html

www.atsizcilar.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozoglan
    ozoglan's avatar
    Erkek

__d_mode__ bunu yazdı:
     Arkadaşım kusura bakma konunu işgal etmiş gibi oldum .:)
    estagfurullah kardeş lafımı olur.

istediğim sey o kadarka karışık deil sadece jpg veya mp3 uzantılı 1dosyanın içine trojanı veya vs.. 1seeyleri saklamak.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

steganografi progrmları vardı onlarla yapabilrsin

net tools die bi program vardı ondan yapabiliodun çok kapsamlı bi programdı

ama dielimki resmin için gömdün resim açıldıında çalşr mı bilmem uzantısı exe olursa belki

...

Yapay zeka, zeka değildir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    __d_mode__
    __d_mode__'s avatar
    Erkek

@dodobig verdiğin linkteki resim dosyasını kaydettim 650kb lık .bmp uzantılı bir resim, winampta çalmadı

ozoglan bunu yazdı:

__d_mode__ bunu yazdı:
     Arkadaşım kusura bakma konunu işgal etmiş gibi oldum .:)
    estagfurullah kardeş lafımı olur.

istediğim sey o kadarka karışık deil sadece jpg veya mp3 uzantılı 1dosyanın içine trojanı veya vs.. 1seeyleri saklamak.

Arkadaşım malesef istediğin gibi birşey olmaz, dosya uzantısı exe,scr,com,bat,pif olabilir ancak başka türlü @dodobig in dediği gibi işlemci bunları çalıştırmaz.

Not: Hala eli ayağı düzgün bir binder aranıyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dodobig desteksiz söylemiş.

Zaten bir takım client server'ı üretici araçları bu işi otomatik yapıyor.Schoolbus,Subseven eski programları

karıştır. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozoglan
    ozoglan's avatar
    Erkek
    herkese ilgisinden dolayı teşekürler.olayı cözdüm sanırım net toolsun içinde steganografi die 1olay war.resim,zip,mp3 zart zurt die dallara ayrılıo ordan hallettim olayı.resimin içine exe i sakladım bakam 1calışcakmı:)

Toplam Hit: 10795 Toplam Mesaj: 16