folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 2K Monitörü 1080P Kullanmak

2K Monitörü 1080P Kullanmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Avcilar
    Avcilar's avatar
    Erkek

Selamlar viewsonic 32inc bir monitör aldım fakat

Bilgisayarim tarihi eser. 1 gb gddr2 ekran karti, 3 gb ram, intel quad 2 islemci...

Haliyle goruntu camur gibi, dün aldım. 

Masrafsiz Tavsiyelerinizi bekliyorum

Degisim veya ufak bir donanim yukseltme hibi.

Kullanim web ve film izleme

Avcilar tarafından 01/Haz/21 13:37 tarihinde düzenlenmiştir

Light Rock Fishing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ssd var mı ?yoksa böbreğini falan sat önce bi ssd al. markasına falan bakma. 128 lik al sadece windowsu kur en azından. 

core 2 quad galiba cpun, kötü bi işlemci değil. ilk nesil i5 lere yakın performans verir o. düşeşten güzel bi ekran kartı bulursan 2k bile kullanırsın o monitörü. 

anakartın nedir? chipsetine göre ddr3 ram de takabilirsin. rami de 8 yaparsan rahatlarsın baya.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    Avcilar bunu yazdı

Selamlar viewsonic 32inc bir monitör aldım fakat

Bilgisayarim tarihi eser. 1 gb gddr2 ekran karti, 3 gb ram, intel quad 2 islemci...

Haliyle goruntu camur gibi, dün aldım. 

Masrafsiz Tavsiyelerinizi bekliyorum

Degisim veya ufak bir donanim yukseltme hibi.

Kullanim web ve film izleme

O ekran kartı 2k lik bandwidth veremiyordur zaten hocam, sen 1050ti falan bile bulsan yeter, oyunluk makine değil belli, bir ram stick al 6 veya 8gb civarına çıkar yeter.

Almanya Fatihi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Avcilar
    Avcilar's avatar
    Erkek

e kartı Ati Radeon hd4800, sanırım ilk bunla alakalı. ssd ve ram yükseltirsem galiba netlik tamam olur.

Bilgiler için sağolun

Light Rock Fishing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    Avcilar bunu yazdı

e kartı Ati Radeon hd4800, sanırım ilk bunla alakalı. ssd ve ram yükseltirsem galiba netlik tamam olur.

Bilgiler için sağolun

boş beleş ssd öneriyorlar gıcık oluyorum, ULAN NETLİKLE SSD'NİN ALAKASI NE(bunu belirten herkese hocam, sana değil)

hocam ben bilgisayarcılık yaptım dükkana istesem yine girerim, sen ekran kartını değiş o yeter diğer parçalar keyfidir netlik için ayrıca benim kasamda da takılı olan HD5570 ekran kartı 2K'ya kadar çıkış veriyor

SSD ve Ram sistemi kullanırken daha rahat kullanman içindir ve istersen takarsın istemezsen takmazsın

Deleted001 tarafından 01/Haz/21 15:24 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    Avcilar bunu yazdı

Bilgiler için sağolun

boş beleş ssd öneriyorlar gıcık oluyorum, ULAN NETLİKLE SSD'NİN ALAKASI NE(bunu belirten herkese hocam, sana değil)

hocam ben bilgisayarcılık yaptım dükkana istesem yine girerim, sen ekran kartını değiş o yeter diğer parçalar keyfidir netlik için ayrıca benim kasamda da takılı olan HD5570 ekran kartı 2K'ya kadar çıkış veriyor

SSD ve Ram sistemi kullanırken daha rahat kullanman içindir ve istersen takarsın istemezsen takmazsın

adam ssd'yi ekstradan oneri icin yazmis. ne var bunda?

hdd ile ssd'nin tepki suresi bir mi? 

bende katılıyorum 128 bile olsa mutlaka bi ssd al. en azından IO'dan dolayi kanser olmazsin hocam.

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı

adam ssd'yi ekstradan oneri icin yazmis. ne var bunda?

hdd ile ssd'nin tepki suresi bir mi? 

bende katılıyorum 128 bile olsa mutlaka bi ssd al. en azından IO'dan dolayi kanser olmazsin hocam.

ona mı takılıyorum, ekran kartından önce ssd al deniyor; bu öneri desen de konu sahibinin gözünde zorunluluk oldu çünkü bilmiyor adam ne yapsın

adam netlik sorununu ekran kartı "ram ve ssd" alarak çözeceğini düşünüyor, bizim halk herkesi yanlış bilgilendirmeye ne meraklı seni tenzih ederek

ssd tabii ki alınsın ama zorunluluk değil isteğe bağlı ki onlarca yıldır pc kullanırım ssd'ye geçtiğimden beri pcm 20 saniye erken açılıyor başka da bir artısı olmadı bana :D burada kişinin ne yaptığını da bilmeden önermek doğru değil

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Hic ugrasma yeni pc topla

Butce az ise apu lu bi sistem bak

destination@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

bende core 2 duo e8400 işlemci ve ati radeon hd4830 var, 4k tv yi bağladım, anca 1080p alabiliyorum.

4k ya çıkabilmek için sadece ekran kartını değiştirsem yeterli olur mu acaba? hangi model işimi görür?

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

bende core 2 duo e8400 işlemci ve ati radeon hd4830 var, 4k tv yi bağladım, anca 1080p alabiliyorum.

4k ya çıkabilmek için sadece ekran kartını değiştirsem yeterli olur mu acaba? hangi model işimi görür?

aynı işlemci bende de var şu an yazdığım pcde, 4k'ya çıkarsın da işlemci 4k oynatırken takılacak maalesef

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Aynı monitör bendede var, 1080p'de görüntüyü bozuyor 2k'da en iyi verimi alırsın. İntel Grafik ayalardan düzeltebiliyorsun. 

Toplam Hit: 1851 Toplam Mesaj: 21
2k 1080p monitör