folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder 3 İnterneti Birleştirme

3 İnterneti Birleştirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba,

Şuan evde 3 tane modem var. IP adresleri sırayla 192.168.1.1 192.168.2.1 192.168.3.1 şeklinde. Her bir modemde 32mbit internet var. 

Amacım 3 interneti birleştirip kullanmak. Aklıma hemen pfsense geldi fakat bazı makalelerde hızları birleştirmediğini okudum. Modemlerin google'a ping seviyeleri 60ms civarında. Ben bu internetleri birleştirip 96mbit internet hızına ulaşabilir miyim ?

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Connectfy i bi arastir hocam saniyorum bu birlestiriyordu. Ama unutma bankalarda vs sikinti cikarabilir sonucta 3farkli dis ip den giris yapacaksin.

Birde bu tarz islemlerde load balans daha mantikli torrent downloadda fayda gorursun

ayhun tarafından 14/Eyl/15 23:59 tarihinde düzenlenmiştir

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

Speedify diye bir program var, connectify'in firmasından ama ilaçlı versiyonunu bulamadım. Eğer tüm ipleri tek makinada toplarsan (wifi-ethernet vs.) programıda artık alır mısın naparsın bilmiyorum deneyebilirsin.

der die das
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

pfsense te sorun yaşarsan bir anakarta 3 eternet kartı tak. connectify ile birleştirip onboart eternetten çıkış al.

babalar gibi çalışır. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    keskinlikursat
    keskinlikursat's avatar
    Erkek
    cache bunu yazdı

Hocalar merhaba,

Şuan evde 3 tane modem var. IP adresleri sırayla 192.168.1.1 192.168.2.1 192.168.3.1 şeklinde. Her bir modemde 32mbit internet var. 

Amacım 3 interneti birleştirip kullanmak. Aklıma hemen pfsense geldi fakat bazı makalelerde hızları birleştirmediğini okudum. Modemlerin google'a ping seviyeleri 60ms civarında. Ben bu internetleri birleştirip 96mbit internet hızına ulaşabilir miyim ?

mikrotik kullan  RB 450 G   yapabilirsin.  

NTH load blance ... PPC load blance   bunları dene

Fakat şu şekilde olur örnek  hız testi yaptıgında  96 mb çıkmaz 32 Mb çıkar.  herhangi bir  yerden download manager ile dosya çekerden  her bir modeme  ister gider toplamda 96 mb  ulaşırsın.

dedigin şekilde 96 mb görmen için  ISS  in  bonding seçenegini desteklemesi lazım. Bunuda TR kimse yapmaz Telekoma sorsan o ne der. :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    keskinlikursat bunu yazdı
    cache bunu yazdı

Hocalar merhaba,

mikrotik kullan  RB 450 G   yapabilirsin.  

NTH load blance ... PPC load blance   bunları dene

Fakat şu şekilde olur örnek  hız testi yaptıgında  96 mb çıkmaz 32 Mb çıkar.  herhangi bir  yerden download manager ile dosya çekerden  her bir modeme  ister gider toplamda 96 mb  ulaşırsın.

dedigin şekilde 96 mb görmen için  ISS  in  bonding seçenegini desteklemesi lazım. Bunuda TR kimse yapmaz Telekoma sorsan o ne der. :)

Hocam şöyle de bi durum var, tek bir lan kablosunu bilgisayara bağladığımda 3 ip adresinden hangisini girersem o modemden internete çıkıyorum. İllaki 3 ethernet kartı kullanmam mı gerekir ? En basit şekilde nasıl yapabilirim

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

peki ben de şöyle bir soru sorayım. şimdi bazı modemlerde her istemci için hızı paylaştırmıyor hepsine aynı hızı veriyor. Bunları birleştirmek mümkün müdür?

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

program ile yapılan birleştirmelerde ping çok fazla oluyor ve sitelere girerken çok bekletiyor torrent indirirken işe yarıyor bazı sunucularda işe yaramıyor inetfusion birleştirmek için bir kur deneme sürümünü dene bakalim sonuç nasıl olçak programın crack yok daha dorusu bulamadım

TOMBLACK tarafından 15/Eyl/15 01:04 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Connectify nin eski sürümlerinde bu özellik var ancak adamlar spedfy  diye birşeye  geçtiler çok pahalı ve limitli,  eski sürümün cracklı hali olsa süper olacak ama Connectify  için cracklı degil sadece diger yazılımı içinde crack lazım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Okan hocam ayhun mürid konuna yazmış :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerfurkan1098
    omerfurkan1098's avatar
    Erkek

okulda ip başına 24mbit veriyorlar.  Bir kaç ip almak programla mümkün mü?

Toplam Hit: 1927 Toplam Mesaj: 12
network