folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 3 Km Mesafe USB Kablosuz Ağ Adaptörü: Çift Anten 79,90 TL

3 Km Mesafe USB Kablosuz Ağ Adaptörü: Çift Anten 79,90 TL

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek

Kaçak wireless bulmak için kullanılabilir :D Her ay 55 ödemekten gınağı geldi. :D

::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatihari41
    fatihari41's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum..

Ben pek inanmıyorum bu işlere aama bu aletten de almak- denemek istiyorum 50 tl  + - olarak bütce ayırabilirim.. ne tarz bişey ne marka kullanabilirim hakikatten işe yararmı laptopta kullanan tecrübesi olan arkadaşlar iyice acıklarlarsa cok sevinirim

FthAяI(!)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

wifi pointlere yakın yerlerde olanlar için bedava internet kapısı :)

dex deki ürünün kalitesi ve çekimine göre bende alabilirim. bilir kişi yorumu bekliyoruz :|

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    Donanimhaber'de bir satici var. Alfa'nin urunlerini satiyor, belki de orada bu konudaki en çok ürünü satan arkadaş odur..Bayağı ilgili birisi ayrıca.. Param olsaydi ondan alirdim ben. Hakiki tayvan malı satiyor :)

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZINDIK
    ZINDIK's avatar
    Erkek

%

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

adamın beyninde ur yapar Allah korusun bunlar ya

All is well
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZINDIK
    ZINDIK's avatar
    Erkek

%

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek

Alet usb ile bağlanıyor çok fazla uzağa koyamazsınız ..

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

venom88 bunu yazdı:
    -----------------------------

Alet usb ile bağlanıyor çok fazla uzağa koyamazsınız ..

-----------------------------

Hayır pratik yöntem ile usb'yi 5m'den çok çok daha fazla uzatmak istersek mümkün. Bildiğimiz ethernet kablosunu alıyoruz cat6 önerimdir cat5'in bir ara versiyonu var oda kullanılabilir.

Usb ve ethernet kablolarını kesiyoruz  Usb'den 4 adet uç ethernetten 8 tane kablo ucu çıkar.

Usb'nin siyah kablosuna 4 ethernet kablosu, Kırmızı(tam olarak hatırlamıyorum fakat + - kutup olanın diğerini kullanacaksınız işte) kabloya 2 tane, 1er tanede usb'nin kalan iki data uçlarını bağlayacaksınız. 16 metreden dandik 30tllik bir usb wireless aygıtıyla arada bir crc hatası alarak hiç ummadığım verimi almıştım.

Ethernetteki kabloları kullanınca neden daha fazla uzatabiliyoruz usb'yi onu anlayalım. USB'lerin 5m gibi mesafe uzadıkça haliyle kablodaki direnç artıyor. Aygıt, tasarlandığı akımı alamıyor veya akım düşük geldiğinden dolayı gönderme veya alma sırasında gerekli akım şiddetini bağlı olduğu bilgisayara ulaştıramıyor. Yani iletişim problemi yaşyor. Hatta teorik olarak eğer aradaki direnci 0 yaparsanız usb aygıtınızı (max 1ms gecikme ile baz alıyoum) 300km öteye taşıyabilirsiniz :)

Edit: Düzenleme

Sadece bi imza..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

abi istersen 300km menzilli wirelessta yaparsın bunda bir şey yok ama bağlanmazsın max 1km uzaklıga bağlanırsın yoksa 15-20km görmüşlügüm var

"
Toplam Hit: 11004 Toplam Mesaj: 30