folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 3 Mayıs Türkçülük Günü..

3 Mayıs Türkçülük Günü..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

Tartışmayalım kutlayalım

Allah Türktür.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek

Kurtcebe bunu yazdı:
    -----------------------------
    onur35 bunu yazdı:

Kurtcebe bunu yazdı:
    ExpirE bunu yazdı:

"Gomunistler gelüyoooooo Gomunistlerrrr geliyiiiiiii" Türklük yalnızca kafatası ölçüleri uyanlara aittir söylerimle yola çıkan bu adam ve ileride yollarını ayırdığı TÜrkeş sayesinde NATO nun kucağına oturduk. Sanki kendimizden başka çözğm yok illa ya rusun ya batının yardımını alcaz ya gomuniszmi silicez yada kapitalistleri yandaş belliyip devam edecez ya!!!! pehhhh

Vala hocam bu adamın düşünceleri Mustafa Kemal e tamamen ters.

Batı Türkeş ve Atsız a minnettardır gladyoyu sokturduğu için içimize.

Ne Mutlu TÜRKüm diyene...

Atsız hoca bir siyasetçi yada devlet adamı değil edebiyatçıydı, onun komünist karşıtlığı dönemin şartlarının zorlamasının yanında felsefesine olan kiniydi, çünkü ona göre komünizm tamamen insanın anatomisine aykırı vede Türk dünyasının en büyük düşmanıydı. Ayrıeten Atsız dünya tarihindeki en büyük Türkologlardan biridir Atatük ile çeliştiği tek nokta ırk konusunda Türklerin beyaz değil sarı ırktan olması konusuydu ki bu konuda Atsız haklıdır. Türkler sarı ırktandır.

Sana göre Anadolu tamamen karman çorman olmuş olabilir ama Türk milletindeki etnik Türk boyları halen daha bu toprakların asli unsurunu teşkil eder.

%100 Türk olduğun an cihan senindir...Türkçülük bayramı kutlu olsun.

nedir hocam bu sarı ırk ve beyaz ırk?

Türklüğün rengi falan olmaz.Türk Türktür.

en zor şartlardan bile Türk olduğunu korkmadan söyleyebilen,

Çanakkalede Atalarının eşşiz zaferiyle gurur duyan,tarihiyle övünenler Tüktür.

(eğer beyaz ve sarı ırkı açıklıcaksan lütfen bilimsel verilerle açıkla)

Türk etnik köken olarak türktür yada Türk olunmaz türk doğulur diye bişey mi ima etmişimki sen kendin çalıp kendin oynuyon arkadaşım? Bak ne yazmışım "Türk milletindeki etnik Türk boyları" 

Türkler "ırk olarak" (tırnak içinde yazayımda gene Türk şudur budur deme) sarı ırktandır. Sarı yada beyaz dediysek ten rengi anlamında değil bu kalıplaşmış bi isim olduğu için öyle yazıyorum, sarı ırk yani asyalı çekik gözlü turan ırkı, beyaz ırk ise aryan ırktır şimdi bu konu uzun akşam vakti yorma :) Temel olrak bilimsel yanı bu, zaten Atsız Atada romanlarında, kitaplarında bahseder.

Ama sen kalkmış çanakkaleden bilmem neden bahsetmişsin ne alakaysa :) Türk'üm diyen tarihiyle övünen elbette kimlik olarak Türktür ama etnik olarak diye bastıra bastıra yazmama rağmen sen konuyu nereye getirmişsin.

etnik kökeni çekik gözlü Türklere dayanmayan ama Türk olduğunu bağıra bağıra söyleyenlerde Türktür.

eğer senin kökenin çekik gözlü Türklere dayanıyosada,kökeni onlara dayanmayanlardan bi fazlalığın veya eksiğin yok

etnik olarak Türk olmakla,kimlik olarak Türk olmanında hiç bi farkı yok.zaten kimse kökeninin nereye dayandığını ispatlayamaz.

Atatürk "Türkler beyaz ırktandır" diye bi savı yoktur.

Çanakkaleden niyemi bahsettim,çünkü orda dedeleri çekik gözlü olmayanlarda vardı.onlarda şehit oldu.

Türk'üm diyen adamdan korkmayın.kökenine,atasının gözünün ne kadar çekik olduğuna bakmayın.bari siz ikilik yaratmayın...

Türküm diyosa o da senin kadar Türktür.

Ne mutlu Türküm diyene...

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KursatReis
    KursatReis's avatar
    Erkek

Tüm TÜRK Aleminin Türkçülük günü kutlu olsun Atsız atayı sadece kafatascı olarak nitelendiren zihniyete yazdığı su aşk dizeleriyle cevap veriyorum,

Gözler ki birer parçasıdır sende İlahın,

Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,

Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;

Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!

Benim için çok şey ifade eden bu dizeler umarım bazı kemiklekmiş düşünceler için biraz düşünme ve araştırma hissi uyandırır.Çünkü Bediüzzaman Hüseyin Nihal ATSIZ Hazretleri ( seloşlar bana cok kızacak bu tabir nedeniyle :) nin sadece kafatasçı olmadığını anlayabilirler.Sadece biraz araştırmaları yeterlidir. 

TANRI TÜRK Ü KORUSUN O KENDİNİ YÜCELTİR
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    onur35 bunu yazdı:

Kurtcebe bunu yazdı:
    onur35 bunu yazdı:

Kurtcebe bunu yazdı:
    ExpirE bunu yazdı:

"Gomunistler gelüyoooooo Gomunistlerrrr geliyiiiiiii" Türklük yalnızca kafatası ölçüleri uyanlara aittir söylerimle yola çıkan bu adam ve ileride yollarını ayırdığı TÜrkeş sayesinde NATO nun kucağına oturduk. Sanki kendimizden başka çözğm yok illa ya rusun ya batının yardımını alcaz ya gomuniszmi silicez yada kapitalistleri yandaş belliyip devam edecez ya!!!! pehhhh

Atsız hoca bir siyasetçi yada devlet adamı değil edebiyatçıydı, onun komünist karşıtlığı dönemin şartlarının zorlamasının yanında felsefesine olan kiniydi, çünkü ona göre komünizm tamamen insanın anatomisine aykırı vede Türk dünyasının en büyük düşmanıydı. Ayrıeten Atsız dünya tarihindeki en büyük Türkologlardan biridir Atatük ile çeliştiği tek nokta ırk konusunda Türklerin beyaz değil sarı ırktan olması konusuydu ki bu konuda Atsız haklıdır. Türkler sarı ırktandır.

Sana göre Anadolu tamamen karman çorman olmuş olabilir ama Türk milletindeki etnik Türk boyları halen daha bu toprakların asli unsurunu teşkil eder.

Türk etnik köken olarak türktür yada Türk olunmaz türk doğulur diye bişey mi ima etmişimki sen kendin çalıp kendin oynuyon arkadaşım? Bak ne yazmışım "Türk milletindeki etnik Türk boyları" 

Türkler "ırk olarak" (tırnak içinde yazayımda gene Türk şudur budur deme) sarı ırktandır. Sarı yada beyaz dediysek ten rengi anlamında değil bu kalıplaşmış bi isim olduğu için öyle yazıyorum, sarı ırk yani asyalı çekik gözlü turan ırkı, beyaz ırk ise aryan ırktır şimdi bu konu uzun akşam vakti yorma :) Temel olrak bilimsel yanı bu, zaten Atsız Atada romanlarında, kitaplarında bahseder.

Ama sen kalkmış çanakkaleden bilmem neden bahsetmişsin ne alakaysa :) Türk'üm diyen tarihiyle övünen elbette kimlik olarak Türktür ama etnik olarak diye bastıra bastıra yazmama rağmen sen konuyu nereye getirmişsin.

etnik kökeni çekik gözlü Türklere dayanmayan ama Türk olduğunu bağıra bağıra söyleyenlerde Türktür.

Farklı bişey mi dedik?

eğer senin kökenin çekik gözlü Türklere dayanıyosada,kökeni onlara dayanmayanlardan bi fazlalığın veya eksiğin yok

Türk'üm diyenin asyalı Türk soyluyla farkı yoktur, ama karıştık karmalaştık diyen adamın alnını karışlarım, kendi adına konuşacak çünkü.

etnik olarak Türk olmakla,kimlik olarak Türk olmanında hiç bi farkı yok.zaten kimse kökeninin nereye dayandığını ispatlayamaz.

Ben kendimkini ispatlayabiliyorum başkası ispatlar yada ispatlayamaz o beni bağlamaz Türküm diyorsa Türktür kim ne diyebilir.

Vardır.

Çanakkaleden niyemi bahsettim,çünkü orda dedeleri çekik gözlü olmayanlarda vardı.onlarda şehit oldu.

Ee bana niye anlatıyorsun, bunu yazman için benim etnik ayrımcılık yapıp şehitlerimize dil uzatmam lazım, yani cevap verecem diye ayak üstü yazmanın alemi yok.

Türk'üm diyen adamdan korkmayın.kökenine,atasının gözünün ne kadar çekik olduğuna bakmayın.bari siz ikilik yaratmayın...

Konuyu nereye getirdin.

Kısır döngüye gidecek bu iş.

Ne mutlu Türküm diyene..

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Buraya tartışma anlamında değil bilgi anlamında birşeyler yazayım dedim.eleştirilerde geldi aklıma.Turancılık ve türkçülükte günümüzde kimsenin izini takip etmediği emperyallerin belirttiği alanda politikalarına devam eden sözümonalarla bu işler anca 1945 ten sonra böyle olur.bu arada amerikan işgali türkiye de 1945 te başlamıştır.ismet in abd ye tr yi satması diyelim ona.İsimlere gelelim.Türkçülüğü fikir olarak ele alalım.H.N. Atsız bir edebiyatçıdır.yaptıklarıyla ve fikirleriyle.dizeleri ve romanları kusursuzdur.ama olay aktivite tespit ve stratejiye geldiğinde bunlar olamaz.Turancılık ve türkçülüğün altın isimleri ve eserlerine ulaşılmak istenen isimler.Kemal Atatürk,İsmail gasrpralı,Zeki velidi Doğan,Reha oğuz Türkkan,Ziya gökalp,Yusuf akçura,abdürreşit kadı ibrahimov,Nihal atsız,Ahmet ferit Tek,Feylesof Rıza Tevfik.Daha ismini sayamadıklarım.Benim aklıma türkçülük böyle geliyo.ki o günkü 1945 tutuklamalarında en fazla işkenceye dayanan isim de reha oğuz türkkan dır.o günü nihal atsız a mal etmek bugünkü amerikanın istediği alanda milliyetçilik yapanların zırvasıdır.ama her ne olursa olsun bugünü bilgisiz ve kanalize olmuş bir şekilde değil eksiklerimizi kusurlarımızı giderecek bir sebep olarak anmak yinede başarılıdır.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

‎3 Mayıs Türkçülük günü kutlu olsun.

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

3 Mayıs olaylarını sizler benden farklı mı biliyorsunuz beyler ?

Türkçülük kavramını genel anlamda tartışacaksak bir çok isim var tabii ki.. Atsız'a mâl edilmesi doğru değil. Zaten o da bunu istemez..

Fakat mesele 3 Mayıs olayları ise tabii ki Atsız Ata'ya ithaf edecek..

Biz hiç kimseyi unutmuş değiliz..

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ellife
    ellife's avatar
    Dişi

ershn bunu yazdı:

Delinse yer; çökse gök, yansa kül olsa dört yan
    Yüce dileğe doğru yürürüz yayan
    Yıldırımdan, tipiden, kasırgadan yılmayan;
    Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz!

Türkçülük günümüz kutlu olsun.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

hepimiz ermeniyiz diyen ermeni tohumlarına inat, hepimiz Türküz !

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek

Kurtcebe bunu yazdı:
    onur35 bunu yazdı:

Kurtcebe bunu yazdı:
    onur35 bunu yazdı:

Kurtcebe bunu yazdı:
    ExpirE bunu yazdı:

Farklı bişey mi dedik?

Türk'üm diyenin asyalı Türk soyluyla farkı yoktur, ama karıştık karmalaştık diyen adamın alnını karışlarım, kendi adına konuşacak çünkü.

Ben kendimkini ispatlayabiliyorum başkası ispatlar yada ispatlayamaz o beni bağlamaz Türküm diyorsa Türktür kim ne diyebilir.

Vardır.

Ee bana niye anlatıyorsun, bunu yazman için benim etnik ayrımcılık yapıp şehitlerimize dil uzatmam lazım, yani cevap verecem diye ayak üstü yazmanın alemi yok.

Konuyu nereye getirdin.

Kısır döngüye gidecek bu iş.

Ne mutlu Türküm diyene..

yazdıklarımın ardından yaptığın yorumlar daha da netleşiyo.çoğu anlamda aynı fikir de olduğumuz ortaya çıkıyo.

"Türk ırkı dünyadaki en güzel ırktır ve bu güzellik bilimsel olarak korunmalıdır." benim bildiğim Türk ırkı konusunda Atatürk'ün söylediği bu söz var.

bence gerçek Türkler Asya Türklerimi yoksa Balkan Türklerimi tartışması çok yanlış.

az önce bakkala gittim.türkçe konuşuyolardı ben bakkala girer girmez,o dil dedikleri maymuncayı konuşmaya başladı g*tler.anlıyolar tipten onlardan olmadığımı çünkü.

doğru olan bu hainlerin bi tarafı bu kadar kaldırılmışken kendi manevi miraslarımıza sahip çıkmamız,birlik olmamız.

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
Toplam Hit: 6505 Toplam Mesaj: 47