folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder 3 Vakte Kadar Türkiye'nin Durumu

3 Vakte Kadar Türkiye'nin Durumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

Merhaba arladaşlar önümüzdeki bir kaç yılda ortadoğu ve Türkiye'nin durumu hakkında düşünceleriniz nelerdir? 

Benim görüşlerim Türkiye bir kaç yıl içerisinde bölgesel güç olacaktır.Bu güç hem ekonomik hemde siyasi yönde.akp ile olmaz bu iş diyenler olabilir bende günahım kadar sevmem ama benim görüşüm bu iş partiler üstü bir iş bir devlet politikası şeklinde olacaktır.Türiye istiyor diye değil o günün şartları Türkiye'yi onu yapmaya zorlayacak ve bunu başarması için destek olacaktır.Ortadoğudaki ülkeler Türkiye'nin himayesine girecek bir nevi Türkiye'ye bağlı özerk devletler olacaktır.RTe'ninde bir kaç gün önce söylediği başkanlık sistemi ile ilgili sözleri bu gelişmelerin zeminini hazırlamak içindir.

Burda  tayyip yapıyor bunları o başa geçecek bunları yapacak diye birşey yok yarın chpde gelse mhpde gelse iktidara aynu şeyler olacaktır.Ancak chp ve mhp tabanı bu değişime akp kadar uyum gösteremeyebilir ve rtenin danışıklı dövüş sanatı olan davos çıkışı ile ortadoğunun cahil halkı nazarında elde ettiği suni Osmanlı padişahı imajı rtenin buna daha uygun olduğunu düşündürüyor.Şu sıralar yaşanan kavgalar sürtüşmeler vs.nin en büyük sebebide diğer liderlerin bunun farkında olması ve bunu rte ye yar etmek istememeleridir diye düşünüyorum.Saygılar selamlar:)

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

burayıda alayım lazım olur belkim:)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

3 vakte kadar abd ermeni soykırımı iddiasını kabul ederek bizi rte yi yüz üstü bırakacak gibi geliyor.Genel seçimlere kadar rte yine göz boyayıcı bi şeyler yapmazsa (şu anda bedelli askerlik gibi görünen) oylarında ciddi düşüş olacak.Anayasa değişikleriyle nereye varmak istediğini henüz tam anlayabilmiş değilim Nasıl yapıyor bilmiyorum ama doğu da ki Türk devletleri üzerinde sanki yavaş yavaş sözümüz geçmeye başladı gibi.abd bnu kkullanmak isteyecektir:) ama ne olacağına yine biz karar vereceğiz gibi :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

etsede etmesese pek birşey değişmez bence artık pavlovun köpeki gibi olduk artık:| 

rte gücünü toparlamak için ortadoğuda etkin siyaset yapmak isteyecektir.Tabi bu yetmez ülke içerisindede birşeyler yapması lazım bedelli askerlik belki 3 5 bin tane godomanı sevindirir ama buna karşın birçok benim gibi sade vatandaşı garibanı şehit yakınını gaziyi üzer içten içe bence bu fayda etmez.ekonominin göte gelişini bir nebze hafifletmek için yapıyor bu çabaları.birde bakan çocukları fln var malumunuz..

Tahminim rte israil çıkışlarını sürdürecek asarım keserim havasını amerikayada yapacak tabi hepsi danışıklı dövüş.Saf halkıızda araplar gibi kanacak bu olaylara.bir 5 sene daha kapan rte ortadoğu ile ilişkilerimizi bahsettiğim konuma getirecek.

Son olarak Türki Cumhuriyetler üzerindede büyük roller üstlenecekler.Amerika buna izin verecek nedeni ise Çin'in durdurulamaz yükselişi..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Bugün ülkenin büyüdüğünü sanan zavallı şakşakçılar, topraklarımıza getirdikleri; sebep oldukları savaşı ve ölümü gördüklerinde gerçek sandıkları ilüzyondan terler içinde uyanacaklar, zaten herşeyin farkında olan azınlık onuruyla ölürken her ortamda yaşarım zihniyetini güden sıradanlar inançlarını da satarak günlük yaşamlarını devam ettirmeye çalışacak. Durum bundan ibaret.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CellyM
    CellyM's avatar
    Erkek

rte o dediklerini yapsın, o saatten sonra akp ciyim.

http://www.tahribat.com/Murit-CellyM/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek

Şuan İçin : Hal ve gidiş < 0

Gelecek İçin : Hal ve gidiş= "Unknown Error" ve "System is a Down"..........

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

işsizlik oranı ve dış borç artacak, yeni zenginler türeyecek, değişik sektörler oluşturulup bunlar özelleştirilecek.

başka da bir bok olmaz.

He is finding himself.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Bu düşündüklerini bende düşünmedim değil. Sonuç olarak kimseye önyargıyla bakmamak gerek. RTE'den birşeyler bekledim evet.

Fakat bu ihanete gösterilen müsama  çok canımı sıkar oldu.  Hani şu yaptıklarıyla bu yapabilir dediklerine nasıl ulaşacak sence mantıklımı ?

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

cyrpt bunu yazdı:
    -----------------------------

Şuan İçin : Hal ve gidiş < 0

Gelecek İçin : Hal ve gidiş= "Unknown Error" ve "System is a Down"..........

-----------------------------

tabi lan
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

Bence Türkiye 3 vakte kadar özelleştirdiği kurumların faydasını görecek. Şimdi hadi len ordan felan demeyin ben AKP'li felan değilim; ama bugün satılığa çıkan ülkeler var. Örneğin Yunanistan, Avrupa parlamentosunun hazinesinden hayvan gibi yararlanıyordu buna rağmen ülke bugün iflas etti satılığa çıktı. Türkiye kapatılmış kapılar ardında hala ekonomik olarak ayaktaysa bu AKP'nin yaptığı özelleştirmeler sayesindeydi. İşsizlik sadece Türkiye'ye has birşey değil, her ülkede var yine halimize hamd olsun ama özelleştirmeler sayesinde satılığa çıkmadı Türkiye bir de öyle olsaydık o zaman nolurdu? Türklüğün şerefi namusu beş paralık olurdu.

Ayrıca ekonomik krizin tırmanacağını düşünüyorum. Özelleştirilen Türk firmaları yani yabancılar bu  firmaları elinde tutamayacak ve bence devlet bunları geri satın alacak hem de çok cüzi fiyatlarla. Bizim ayakta kaldığımız, ülkemize yatırımcı geldiği yanımıza kar kalacak

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
Toplam Hit: 6758 Toplam Mesaj: 43