folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 3000 TL Laptop Tavsiyesi

3000 TL Laptop Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Merhabalar müridler, 

Bir arkadaşıma iş yerinde muhasebe vs kullanımı için 3000 TL civarı bir laptop bakıyoruz. Önerileriniz neler olur?

Sadece bi imza..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Freedos ve SSD li ve 8gb ramli makineler. SSD li alsın mutlaka ve ram 8gb olsun iki gün sonra şişip kalmasın. 3 kuruş ucuza alacam diye de ssdsiz ramsiz olmasın.

3499TL - Bunu alırsanız bir işletim sistemi almanız gerekecek. Linux beleş ama windows ancak hırsızlıkla olur. Hrısızlık yapmayın

https://www.hepsiburada.com/hp-15-bs035nt-intel-core-i5-7200u-8gb-256gb-ssd-radeon-530-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-2ct86ea-p-HBV0000095OAB?magaza=BOZDAN%20Teknoloji

3949TL - Recommended :)  Hem işletim sistemi var(ama linux), hem işlemci 8. nesil i5

https://www.hepsiburada.com/dell-vostro-15-3578-intel-core-i5-8250u-8gb-1tb-240gb-ssd-r5-m420-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-n074pvn3578emet-p-HBV00000EMHDW?magaza=Vizyon%20Bilgisayar

3999TL - Bu win işletim sistemli, 7. nesil i5 işlemci var. ama win 10 işletim sistemi dahil.

https://www.hepsiburada.com/hp-14-bs019nt-intel-core-i5-7200u-8gb-256gb-ssd-radeon-520-windows-10-home-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-2nn30ea-p-HBV00000BFU2F?magaza=BT%20Teknoloji

Bu arada bu makineler daha ucuzdu geçen hafta bir arkadaş sormuştu aynı iş için bunları bulmuştum. Şimdi biraz artmış.

Anıl
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

hp uzakdur. Dell candır.

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

bende alacam bi laptop 5000 e kadar.En az 10 sene götürmeli :). Marka olarak hangisini önerirsiz. Çoktandır takip etmiyorum. İntel işlemci alırım kesin ama bakıyorum soruyorum bazen bu eski nesil falan diyorlar. Çıkamıyorum işin içinden.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    livane bunu yazdı

bende alacam bi laptop 5000 e kadar.En az 10 sene götürmeli :). Marka olarak hangisini önerirsiz. Çoktandır takip etmiyorum. İntel işlemci alırım kesin ama bakıyorum soruyorum bazen bu eski nesil falan diyorlar. Çıkamıyorum işin içinden.

Mac al hocam bence. 

EDİT : Oha lan 25 bin tl yapıyor bi macbook. Fikir iptal hesap makinası al hocam o parayla.

MhmdAlmz tarafından 06/Oca/19 22:27 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    livane bunu yazdı

Mac al hocam bence. 

EDİT : Oha lan 25 bin tl yapıyor bi macbook. Fikir iptal hesap makinası al hocam o parayla.

hiç mac kullanmadım kullanamamda heralde :D

lenovo düşünüyorum aslında 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

edit: çift mesaj

livane tarafından 06/Oca/19 22:43 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    livane bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    livane bunu yazdı

Mac al hocam bence. 

hiç mac kullanmadım kullanamamda heralde :D

lenovo düşünüyorum aslında 

Hocam 3 sene önce 1.600 tl ye aldığım laptop bu.

https://www.vatanbilgisayar.com/acer-e5-571g-core-i5-4210u-17ghz-8gb-ram-1tb-hdd-156-2gb-w81-notebook.html

bu laptop şuan bana yetmiyor çok hantal. Fiyatı gördükten sonra bi hoş geldi gözüme :D Sevmeye başladım laptobumu

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Dizüstü bilgisayarlar aşırı pahalı değil mi hacılar?

Konuyu dağıtmak istemem ama bana da günlük rütin işlerimi halledebileceğim 2. El bi dizüstü bilgisayar lazım.elinde olup satmak isteyen varsa bi ulaşıversin

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    djmatrax
    djmatrax's avatar
    Erkek

Benim bitane var nakit ihtiyacından satılık temizdir isteyen olursa pm den ulaşabilir..

https://tr.letgo.com/tr/i/asus-notebook-i5-7-nesil-ssd_da74adff-dc4a-433c-a4ea-4831ca7ea704

Toplam Hit: 1970 Toplam Mesaj: 12
3000tllaptop