30.000 Koruma Memuru Alınacak

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Derin Meva
  rebelpower
  rebelpower's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Şubat/2013
  Erkek

  Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı bünyesine alınacak 30 bin koruma memurunda fiziki şartlar ön plana çıkıyor. Açıköğretim lisesi de dahil diğer lise mezunları, önlisans ve üniversite mezunları da koruma memuru olabilecek Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı bünyesinde koruma memurları için yeni bir birim kurulacak. Konuyla ilgili hazırlanan kanunun TBMM’den kısa sürede geçmesinin beklendiğini bildiren yetkililer, kademeli olarak her dönem 3 bin kişi olmak üzere toplam 30 bin koruma memuru alınacağını belirtti.

  Aranan Şartlar

  Koruma memuru olmak isteyenlerde, en az lise mezunu olmak, sağlık şartlarının yeterli olması, beden eğitimi sınavlarından başarılı olmak ve KPSS lise puan türünden de 40-60 puan alma şartları aranacak. Fiziki yeterliliğin önemsendiğini belirten yetkililer, erkek adayların en az 1,72 metre, kız adayların ise 1,68 metre boyunda ve 25 yaşından küçük olmaları gerektiğini kaydetti. Açıköğretim lisesi mezunları da ön lisans ve üniversite mezunları da koruma memurluğu için başvurabilecek.Koruma memurları, 6 yıl görev yaptıktan sonra "kıdemli koruma memuru" olacak ve isterlerse 7. yılda, sınavla polisliğe geçebilecek. Polisliğe koruma memurlarının yüzde 10’u kabul edilecek ve polis olduktan sonra polislerin bütün terfi koşulllarından yararlanabilecek.

  Silahlı olarak görev yapacaklar

  Adaylar, her dönem 3 bin kişilik gruplar halinde polis okullarında 4 aylık eğitim aldıktan sonra kadrolu olarak göreve başlayacak. Özel, siyah renkli üniforma giyecek koruma memurları silahlı olarak görev yapacak.Tüm koruma hizmetlerinin bu memurların görev alanı içinde olduğunu aktaran yetkililer, TBMM, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve bakanlıklarda görev koruma memuru bulunmayacağını söyledi. Uygulamayla koruma memurları stadyumlar ve üniversiteler ile öğrenci yurtlarında güvenliği sağlayacak.

  Koruma memurları, polisler gibi acil bir durum karşısında müdahalede bulunabilecek ve gerekli delilleri toplama yetkisine sahip olacak. Olay yerlerinin yetkisi, polisler gelene kadar koruma memurlarında bulunacak. Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın koşullarda ayarlanacak.


  Grafik Tasarım • Animasyon • Sosyal Medya • IdeaSoft
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  unbalanced
  unbalanced's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Haziran/2006
  Erkek

  polis devleti.. yakında ahlak polisleri de türer

 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RETRET
  RETRET's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Eylül/2007
  Erkek

  SS kolluk kuvvetleri... tamam artık adam kendini aştı faşizm konusunda.


  Aşı olmayın ölün.
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  maserati
  maserati's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Nisan/2006
  Homo

  böyle giderse yolda giden her 2 kişiden 1i polis olacak :D


  Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Sanalcaptan
  Sanalcaptan's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Nisan/2010
  Erkek

  Alınacakta ne zaman alınacak ? 2 senedir aynı haber

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DadasAdam
  DadasAdam's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Ocak/2013
  Erkek

  işsiz kalan kesimi adam gibi bilim dalları veya sanat dallarına yönlendireceklerine şiddete yönlendiriyorlar. hani olur da bu kadar gerizekalı bir  zihniyet olmaz.

  başımdan geçen bir olayı anlatayım. silahlı korumalar silah taşıyabilmek için psikolojik testlere tabi tutuluyor. bir gün sıra bekliyorum adamın biri geldi benim önüme geçirdiler bu adamı. noluyo demeye kalmadan bunun acelesi var hükümet konağından mı bi yerden rapor bekliyolarmış doktor hanım hastadan önce rapor alacaklar gelsin demiş. hızlıca halledip aradan çıkarıcaklar ya. neyse.. adam girdi kapı aralık. doktor birkaç tane soru sordu tam hatırlamıyorum ama sorular da soruydu. en manyak akıl hastasına sorsan numaradan kandırmaca cevaplar verilicek sorular. 2 dk sürmeden adam psikolojik yönden sağlıklı, silah taşıyabilir tarzı bir rapor alıp siktir oldu gitti. o gün bu adam gibi onlarca insan geldi rapor için.

  ve düşünün her yıl alınan silahlı korumalar veya polisler böyle basit şartlar altında ve Türkiye geneli düşünürsek böyle binlerce doktor tarafından silah taşıyabilir raporu alıyor. aralarında gerçekten taşıyabilecek insanlar da var, gizli ruh hastaları da.. ve sen bu adamlara silah verip olaya müdahale yetkisi veriyorsun. silahı kabzasından çıkarıp eline alan kendini herkül sanıyor.

  daha geçen bi yerde suçsuz yere 19 yaşındaki bir genci öldürdü orospu çocuğu polisin biri. olay şu. polis silahı çıkarıyor çocuğun suçsuz olduğunu anlayınca sinirini alamıyor. sıkıyor. 19 yaşındaki bir genç ölüyor. kaç kişi duydu bunu ? belki 5 belki 10. bir elin parmaklarını geçmez. bunun gibi birsürü olay varken bunların zihniyetini sikme de ne yap.. 


  Tanrıyla senli benli konuşurken; patronlarıyla sizli bizli konuşan yaratıklarız.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  serhat8102
  serhat8102's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Nisan/2010
  Erkek

  boydan kurtarmıyo ameka :S

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Muhalif Yorumcu
  SeRDaR
  SeRDaR's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 09/Kasım/2003
  Erkek

  30 bin fethullahçıya iş kapısı açılıyor desenize


  Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tnrsk
  Tnrsk's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Ağustos/2005
  Erkek

  son olaylardan sonra onların vereceği ekmeğin ben taaaağmına koyum,kalsın istemez


  Defne hifa
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Florenzi
  Florenzi's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Şubat/2006
  Erkek
  SeRDaR bunu yazdı

  30 bin fethullahçıya iş kapısı açılıyor desenize

  Ayrica aranan sartlar fazla uzun tutulmus. Tek madde yeter:

  1. Akpli olmak

  Florenzi tarafından 25/Eki/13 21:37 tarihinde düzenlenmiştir

  Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ProBilisim
  ProBilisim's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ocak/2013
  Erkek

  Saolasın.. haber ediyim bizim elemanlarda başvursun bari.


  Sana Herşeyi uzun uzun anlatabilirim ama senin yerine anlayamam.
Toplam Hit: 1518 Toplam Mesaj: 14