folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 32 Gb Ram Almaya Değer Mi ?

32 Gb Ram Almaya Değer Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba ram almak üzerine bir sorum var evdeki pc 16 gb ramlı genelde kullanılan 4-5 gb starcarft 2 yi açtığımda 7-8 gb oluyor onun haricinde de tüketim görmedim fazlada işim olmuyor zaten pc ile bunun ramını 32 gb yapsam fark edermi hız konusunda yoksa boşa mı almış olurum,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shuqufe
    Shuqufe's avatar
    Erkek

Boşa almış olursun hocam. gerek yok

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    Shuqufe bunu yazdı

Boşa almış olursun hocam. gerek yok

Saol,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

yaptığın işlemlerle farkedilebilir bir değişiklik göreceğini sanmıyorum,oyundan ziyade programlarda daha çok ihtiyacın olur ram e. grafik ve video tasarım işlerinde yaptığın işlemler ram e yazılır.

erenn tarafından 08/Nis/21 20:03 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

çift

erenn tarafından 08/Nis/21 20:02 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Arkadaşlar merhaba ram almak üzerine bir sorum var evdeki pc 16 gb ramlı genelde kullanılan 4-5 gb starcarft 2 yi açtığımda 7-8 gb oluyor onun haricinde de tüketim görmedim fazlada işim olmuyor zaten pc ile bunun ramını 32 gb yapsam fark edermi hız konusunda yoksa boşa mı almış olurum,

Simdilik senin icin gerek yok gibi gorunuyor hocam, her ne kadar "ramin fazlasi olmaz" seklinde dusunsem de, normal ev kullancisi ve oyun amacli kullanimda 16gb gunumuz icin yeterli. Onu 32 yapsan gozle gorulur bir iyilesme olmaz.

Ehl-i Byte
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek

Eğer 2400 rami 4600 yapacaksan(frekans olarak) hızlanır veya 4 rami 16 yaparsan hızlanır ama 16'yı 32 yapmak çoğu zaman hiçbir işe yaramaz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Sağolun arkadaşlar dediğim gibi bi sc 2 oynuyorum oda günde 2-3 defa onun haricinde pek işim olmuyor,

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Benim PC de 8GB RAM vardı. Geçen bende konu açtım 32GB yapacaktım, arkadaşlar gerek yok falan diyince 16 lık taktım toplam 24GB oldu RAM. Ne yaparsam yapayım 18 i bile bulmuyor kullanım. Performans ta gayet iyi. Kişisel kullanım için 32 fazla olur bencede.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Bahsettiğin PC şu ise net hayır. İleriye dönük değil, sistem eski.

https://www.tahribat.com/forum/ddr-3-800-mhz-ram-varmi-249877

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

coder2,

Aynen üstat,

hypnot1c

Evet üstat o makina,

Toplam Hit: 3035 Toplam Mesaj: 23
ram