folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder +336... Gelen İlginç Numara

+336... Gelen İlginç Numara

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uGuR
    uGuR's avatar
    Erkek

az önce biri aradı annem tuhaflık fark etmiş fakat yine açmış

- siz kimi aradınız?

- biz sizi aramadık? bi dakika oğluma veriyorum

aldım teli neymiş efenim biz şu saatte aramışmışızda merak ettim baktım numaraya hemen kapattım.

bi ara yunanistan'dan gelen cevapsız arama olayını herkes biliyor bende bunu o sandım fakat onlar +393 ve +359 ile başladığını hatırladım +33 fransanınmış acaba bu da yeni numaraları mı? ve şunu merak ediyorum. bu numarayı biz aramadık dışardan gelen aramayı açtık bize fatura neyim girer mi? (soran olursa kullanılan faturalı avea hattı)

kapatttığmda konuşma süresi tam 1 dakika yazıyordu.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elminster
    elminster's avatar
    Erkek

Acaba annen açarken onay falan istemiş olabilirler mi hocam?

Fransızca "aramayı kabul ediyorsanız hatta kalın" dedilerse ve annen fransızca anlamayıp hatta kaldıysa ödemeli olmuş olabilir.

Çok zorlama ama bir sor istersen...

Teyzesi defterdar olan fayton ile damda dolaşır...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uGuR
    uGuR's avatar
    Erkek

yok diyor açar açmaz "siz kimsiniz" diye sormuş karşıdaki neyse fatura geldiğinde görürüz binip binmediğini başka türlü de öğrenemeyiz sanırım:)) teşekkürler ilgin için.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KursatReis
    KursatReis's avatar
    Erkek

Hocam yanlış hatırlamıyorsam +359 bulgaristan koduydu.

TANRI TÜRK Ü KORUSUN O KENDİNİ YÜCELTİR
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Şanslısınız bulgarlar sizi aramış, bana sadece çağrı bırakıyorlar. Genelde evlilik dolandırması veya orospuluk için yapılıyor. Bu iş için organizasyonlar var bulgaristanda.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniper_tnr
    sniper_tnr's avatar
    Erkek

hocam bu numaralar bildiğim kadarıyla kontör tuzağı çaldırıp kapatıyorlar ve böle merak edip tekrar aranabilewcek şeyler söylüyorlar .

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MrRankeR
    MrRankeR's avatar
    Erkek

hocam sen yine şanslıymışsın aramışlar ve kıvırmışlar ama ne dolandırıcılık işleri dönüyor bu telde bi bilsen.

bu yazacaklarımıda genel yazıyorum, kimsenin şahsına yönelik değil, sadece başına gelen olursa elinde bir bilgi olsun.

359 bulgaristan kodudur, bu adamlar bu işi ailecek yaparlar, adamların altında son model arabalar var ve villada oturuyolar.

sırf bu işten kaldırdığı paralarla yapıyorlar bunları :)

çaldırıp kapatırlar genelde, eğer geri ararsan bir kadın çıkar ve bulgar şivesiyle yalnızım arkadaş(dert ortağı, evlenicek adam...) arıyorum diye anlatmaya başlar.

kapılırsan yanarsın çünkü: burda babam beni çok dövüyor kaçıp kurtulmak istiyorum gibi yalanlarla kendini ve umutlarını size bağlamış süsü veriyorlar.

sana son çare olarak (baktı yüz vermiyosun) beni kurtar der tam orspu işidir, şöyleki önce yakınır dertlenir senden 'gel benim yanıma seni kurtarayım' demeni bekler.

bunu dedinmi kapana düştün demektir, pasaport alamıyorum kaçak gelicem taktiğide çok kullanılır kaçak gelmeside 2-3bin tl ye geldiği için daha yağlıdır.

bunu verdiği hesap nosuna transfer ettiğinde de peşini bırakmayıp yolda yakalandık numarası döner, işte yolda bizi polis yakaladı, Türkiyeye girişimiz için 2-3-5 bin tl rüşvet istiyorlar gibi hikayeler yazarlar(ne kopartırsa). onuda yatırırsın, uçkur uğruna ev tutar 3 aylık kirayı peşin verirsin vs vs

ama paralar gider hatun gelmez :D

özellikle yurt dışında yaşayan, evli, farklı fanteziler peşinde iş adamları bu tuzağa çok düşmeye başlamış...

bu yazdıklarım daha o kadar yüzeysel ki asıl oynanan oyunları bir duysanız ağzınız açık kalır ve şunuda tüm samimiyetimle yazıyorum, sizi kandıran kadınları yolda görseniz dilenci sanırsınız, bildiğin bulgar kırması çingeneler bunlar.

kimisi bulgar mafyası bunlar demiş, kimisi bu numaralar bugaristanın 0900 lü noları arasanız tel faturası girer demiş başka forumlarda, halbuki alakası yoktur, bunlar en fazla basit çeteler olabilirler ve geçimlerini bu şekilde sağlıyorlar, bir nevi meslek yani ama 0900 lü no olurmu olmazmı bilemem :)

size böyle çağrı gelirse en iyisi aldırmayın yada kullanmıyorsanız yurtdışına kapatın numaranızı.

Hayat; nefes aldıgımız anların toplamı degil nefesimizi kesen anların toplamıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

tr ye gelıcem ama param yok hem sende kalırım kımseyıde tanımıyorum

sen yolla 300-500 ya gelırım ya ıcınde patlar

hahahahha

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

MrRankeR bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam sen yine şanslıymışsın aramışlar ve kıvırmışlar ama ne dolandırıcılık işleri dönüyor bu telde bi bilsen.

bu yazacaklarımıda genel yazıyorum, kimsenin şahsına yönelik değil, sadece başına gelen olursa elinde bir bilgi olsun.

359 bulgaristan kodudur, bu adamlar bu işi ailecek yaparlar, adamların altında son model arabalar var ve villada oturuyolar.

çaldırıp kapatırlar genelde, eğer geri ararsan bir kadın çıkar ve bulgar şivesiyle yalnızım arkadaş(dert ortağı, evlenicek adam...) arıyorum diye anlatmaya başlar.

kapılırsan yanarsın çünkü: burda babam beni çok dövüyor kaçıp kurtulmak istiyorum gibi yalanlarla kendini ve umutlarını size bağlamış süsü veriyorlar.

sana son çare olarak (baktı yüz vermiyosun) beni kurtar der tam orspu işidir, şöyleki önce yakınır dertlenir senden 'gel benim yanıma seni kurtarayım' demeni bekler.

bunu dedinmi kapana düştün demektir, pasaport alamıyorum kaçak gelicem taktiğide çok kullanılır kaçak gelmeside 2-3bin tl ye geldiği için daha yağlıdır.

bunu verdiği hesap nosuna transfer ettiğinde de peşini bırakmayıp yolda yakalandık numarası döner, işte yolda bizi polis yakaladı, Türkiyeye girişimiz için 2-3-5 bin tl rüşvet istiyorlar gibi hikayeler yazarlar(ne kopartırsa). onuda yatırırsın, uçkur uğruna ev tutar 3 aylık kirayı peşin verirsin vs vs

özellikle yurt dışında yaşayan, evli, farklı fanteziler peşinde iş adamları bu tuzağa çok düşmeye başlamış...

bu yazdıklarım daha o kadar yüzeysel ki asıl oynanan oyunları bir duysanız ağzınız açık kalır ve şunuda tüm samimiyetimle yazıyorum, sizi kandıran kadınları yolda görseniz dilenci sanırsınız, bildiğin bulgar kırması çingeneler bunlar.

kimisi bulgar mafyası bunlar demiş, kimisi bu numaralar bugaristanın 0900 lü noları arasanız tel faturası girer demiş başka forumlarda, halbuki alakası yoktur, bunlar en fazla basit çeteler olabilirler ve geçimlerini bu şekilde sağlıyorlar, bir nevi meslek yani ama 0900 lü no olurmu olmazmı bilemem :)

size böyle çağrı gelirse en iyisi aldırmayın yada kullanmıyorsanız yurtdışına kapatın numaranızı.

hocam sen de baya biliyomuşsun:D

la?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MrRankeR
    MrRankeR's avatar
    Erkek

burakbet bunu yazdı:

MrRankeR bunu yazdı:

hocam sen de baya biliyomuşsun:D

hocam kazığı yediğimizden değil, bu işleri bildiğimizden biliyorum :p

yoksa lafını bile açmazdım, öyle bi sıkıntım yok çok şükür xD

hatta bu adamlar tr üzerinden koparacağı para üzerinden yüzdelik pay ile banka hesabı açacak yada açabilecek adamlar aryolar kendileri bimli oldukları için ilgilenen olur yada olmaz bilemem ama artık dahada bişi yazmıyim, böyle yani bu adamların yaptığı işler...  :DD

Hayat; nefes aldıgımız anların toplamı degil nefesimizi kesen anların toplamıdır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Bu tür şeyler oluyor evet ancak bir dipnot düşmek istedim. Voip betamax aramalarında eğer arayan kişi herhangi bir numara atamazsa kendisine kullandığı betamax şirketi kendisi  dolaştığı serverından herhamgi bir numara atar her aramamadada değişir bu numara dinamik adsl de olduğu gibi. nitekim ben numara atamadım voip kullanıyorum adsl üzerinden arıyorum yani ve her arayışımda Avrupa dan herhangi bir yerden bir numara görünüyor hatta bazen Türkiye illerinden..

Yakınlarım ben olduğumu anlıyor:) diğer yerler içinde avantaj oluyor voip olduğu için geriyede aranamıyor:):)

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
Toplam Hit: 4389 Toplam Mesaj: 14