folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder 357.Dönem Askere Gidecekler

357.Dönem Askere Gidecekler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Benim kart geldi de ne halya yarayacak.bu kart anlamadim ben. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    livane bunu yazdı

Heralde belli miktar para yatıracakmış askeriye.Sen kısamı gitcen haci.MK müşteri hizmetlerini aradım ptt nin 10-15 güne gelir diyo at ağızlı.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek
    livane bunu yazdı

asker maasını nerden alıcan sanıyorsun?

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

Maaslariniz karta yatacak.. ayrıca borliklerde yavas yavas kartlı alısverise geciliyo.. nakit paranizla alisveris yapamayacaginiz yerlerde askerlik yapabilirsiniz.

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    MeTiN_7 bunu yazdı
    livane bunu yazdı

asker maasını nerden alıcan sanıyorsun?

Haci elden verecekler diyorlar aq. Herkes baska bisey diyor. Valla bisey anlamadim ben. Biri nakit goturme kart geçer diyor. Biri nakit gotur kart geçermez diyor. Birisi nakit yasak kantinde diyor. Kafa duman oldu. 

Bu arada yol parasida yatmis.  aldim ben. 

livane tarafından 31/Eki/14 16:57 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mihni
    mihni's avatar
    Erkek

1. Kayseri Hava İndirme Komando Tugayı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Beyler yedek subaylık için acemi birliğine gidildiğinde asteğmen maaşı veriyorlar mı ilk ay yoksa acemiliği bitirdikten sonra mı veriyorlar? Bir de acemi birliği bittikten sonra birliğimize gitmek için en fazla kaç günümüz var ? Bilgisi olan var mı?

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ryans
    Ryans's avatar
    Erkek
    TR-SCOPJE bunu yazdı

Beyler yedek subaylık için acemi birliğine gidildiğinde asteğmen maaşı veriyorlar mı ilk ay yoksa acemiliği bitirdikten sonra mı veriyorlar? Bir de acemi birliği bittikten sonra birliğimize gitmek için en fazla kaç günümüz var ? Bilgisi olan var mı?

Isparta eğirdir dağ komando okuluna yedeksubay olarak gidiyorum bende. (10 kasım yolculuk)

Yedek subaylık 2 kısıma ayrılıyor. 

1. kısım Meslekci (yani doktorlar vs ) onların acemilik eğitimi 1 ay sürer ve 1 ay acemilik döneminden sonra maaş bağlanır. 

2. kısım Normal yedek subay - Bunların eğitimide 75 gün sürüyor (acemilik ) . 75 gün içerisinde her ay 150 - 200 tl öğrenci maaşı veriyorlarmış. 

75.gün sonunda esas birliğine katılman için izine çıkıyorsun. Çıkarken yanına bir miktar yol harçlığı yatırıyorlarmış. (yaklaşım 1 -2000 arası bişey ) 

Daha sonrasında gideceğin yere göre , statüne göre , bla bla bir çok etken var esas maaş yatımı başlıyor. 

Örn vermek gerekirse : İzmirde asteg arkadaşım var  2760 Tl maaş alıyor. 

: Hakkaride bir asteg arkadaşım daha var 4050 TL +  görev bedeli alıyor  yani yaklaşım 5000 TL 

diğer soruna gelecek olursak. 

Benim bildiğim yemin törenine kadar 1 ay geçiyormuş . Yemin töreninden sonra 15 gün zorunlu izin kullandırıyorlarmış . 

Acemilik bittikden sonrada minimum 2 3 gün yol izni verirler diye düşünüyorum. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    Ryans bunu yazdı
    TR-SCOPJE bunu yazdı

Isparta eğirdir dağ komando okuluna yedeksubay olarak gidiyorum bende. (10 kasım yolculuk)

Yedek subaylık 2 kısıma ayrılıyor. 

1. kısım Meslekci (yani doktorlar vs ) onların acemilik eğitimi 1 ay sürer ve 1 ay acemilik döneminden sonra maaş bağlanır. 

2. kısım Normal yedek subay - Bunların eğitimide 75 gün sürüyor (acemilik ) . 75 gün içerisinde her ay 150 - 200 tl öğrenci maaşı veriyorlarmış. 

75.gün sonunda esas birliğine katılman için izine çıkıyorsun. Çıkarken yanına bir miktar yol harçlığı yatırıyorlarmış. (yaklaşım 1 -2000 arası bişey ) 

Daha sonrasında gideceğin yere göre , statüne göre , bla bla bir çok etken var esas maaş yatımı başlıyor. 

Örn vermek gerekirse : İzmirde asteg arkadaşım var  2760 Tl maaş alıyor. 

: Hakkaride bir asteg arkadaşım daha var 4050 TL +  görev bedeli alıyor  yani yaklaşım 5000 TL 

diğer soruna gelecek olursak. 

Benim bildiğim yemin törenine kadar 1 ay geçiyormuş . Yemin töreninden sonra 15 gün zorunlu izin kullandırıyorlarmış . 

Acemilik bittikden sonrada minimum 2 3 gün yol izni verirler diye düşünüyorum. 

Eyvallah.. Teşekkür ederim..

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
Toplam Hit: 16475 Toplam Mesaj: 110