folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 3B Baskı En Ucuz Nereden Alabilirim?

3B Baskı En Ucuz Nereden Alabilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Logitech G230 kulaklığım var. Aşağıdaki linkteki parça kırılmıştı baya japon yapıştırıcısı, bant falan ırzına geçtim kulaklığın. 3b baskı almak keşke ilk başta aklıma gelseydi çok sinirlendim kendime. Şimdi o japon yapıştırıcısını sökmekle uğraşacağım. Aseton çözüyor demişler internette umarım hemen çözer uğraştırmaz.

https://www.thingiverse.com/thing:2974439

Sağ ve sol için 4 parça ediyor toplam. Küçük bir parça çok büyük değil. İnternetten daha önce okul projesi için baskı almıştık ama büyük bir parçaydı. Küçük parça baskı almıyor ulaştığım yerler. Ucuza nereden bastırırım ben bunu?

Donanımhaber'de bir eleman 57 liraya satıyor bu parçayı kendisi basıp. 30 liradan fazlaysa bastırmam zaten yenisini alırım 6. yılına girecek kulaklık yeterince hizmet etti bana ki 57 lira tutmaz herhalde.

HACKEROKAN!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Çevrende var mıdır yada kaç paraya yapıyorlar bilmiyorum ama yapılan yer olarak; Avm'nin birinde 1OFFICE (yada 1STORE) diye bir kırtasiye mağaza'sında gördüm. Fiyatına yada 3b baskı'nın kalitesine-dayanıklılığına-esnekliğine dair bi'şey söyleyemeyeceğim, bilgin olsun diye yazdım. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

fdm mi sls mi? ona göre fiyat verebilirim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
    Dryrock bunu yazdı

fdm mi sls mi? ona göre fiyat verebilirim

En ucuzu hangisi? :D

Şöyle birşey olsa yeterli. fdm galiba bu.

GuArDiAn55 tarafından 26/May/19 15:29 tarihinde düzenlenmiştir

HACKEROKAN!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

arkadaşa yazdım pazartesi işyerinde değil salı bakacak 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ucenmi
    ucenmi's avatar
    Erkek

dostum hangi şehirdesin ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

hazır dosyası da var biri hayrına yazdırıp yollasın lo mürüdlük ruhu ölmedi ya. 

O değil de; 3d printer şart abü harbi ya 

Çok sıkılıyom
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ADSIZ
    ADSIZ's avatar
    Erkek

Siyah PLA ya da gümüş ABS ile yapabilirim. Benim hesaba göre fiyat 10₺.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek

Google mapse 3d baskı 3d yazıcı vs. yazarak arat etrafındaki dükkanları bulabilirsin. Oraya da dosyayı usb içine atıp götürürsen 20 dkda işini bitirir çıkarsın.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Silikon kalıbını çıkar epoxy döküm yap..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
    Dryrock bunu yazdı

arkadaşa yazdım pazartesi işyerinde değil salı bakacak 

çok sağolun hocam haber bekliyorum.

@ucenmi hocam şuan bursadayım 30 mayısta finaller bitince annemlere gideceğim oradan memlekete geçeceğiz falan konumum değişecek sürekli bende bilmiyorum hangi tarihte hangi şehirde olacağımı. Bayram geliyor. :D

@SweetVolty dolar 3 lira civarıyken çinden 100 dolarlık yazıcılardan alacaktım üniye yeni başladığım sene masraf çok olur diye almadım keşke alsaydım. 600 lira vermeyi hiç istemiyorum şimdi.

@ADSIZ siyah PLA baskı tercih ederim fiyat 10₺+kargo gayet uygun hocam @Dryrock a uyarsa sizden alayım.

@saku en yakındaki metro+yürüme 1 saat gidiş 1 saat geliş 1 saatte baskı sürüyor kafadan 3 saat. Bursa niye bu kadar büyük ya. :D

@Itcelik hocam kırık parça fena kırıldı biraraya getirip kalıp almak falan çok uğraştırıcı. epoxy de ucuz değil zaten 3b baskı almak hem daha az masraf hem daha az uğraştırıcı.

Kusura bakmayın geç cevap verdim final haftasındayızda sınavlardan bakamadım konuya.

HACKEROKAN!
Toplam Hit: 1348 Toplam Mesaj: 12
3b baskı 3b yazıcı