folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 3D Çizim İçin Laptop Önerisi

3D Çizim İçin Laptop Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Merhabalar mimari 3D çizimler için laptop arıyorum. Önerileriniz nelerdir? gaming laptopları işimi görür mü? kullandığım programlar sketchup, autodesk 3dsmax vs. klasik laptoplarda yani i5 işlemcili bir laptopta çok kasıyor. ekran kartıda düşük yani haliyle. Önerebileceğiniz şunu kullandık vs diyebileceğiniz bir şey var mı?

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Bütce varsa bir arkadaş aldı.İç mimar proje hazırlıyor.

https://www.hepsiburada.com/monster-abra-a7-v7-2-intel-core-i7-7700hq-8gb-240gb-ssd-gtx1050ti-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000003KU9W?magaza=Monsternotebook&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-notebook.pla&gclid=EAIaIQobChMIgrjl1JG52QIVKrvtCh1JZQkUEAQYAyABEgJQqPD_BwE

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

öncelikle hocam 3dsmax cinema 4d maya after effect gibi programlarının vb diğer yazılımların hepsiyle takır takır çizim yaparsın oyun bilgisayarlarının hepsiyle bilgisayarınların özelliği pek birbirinden farklı değil sonuçta. senin için önemli olan nokta render almak render işlemi için ise en uygun bilgisayarı bulman lazım soğutması iyi olan ekran kartı render için uygun olan bu yüzden öncelikle piyasada bulunan 1050 1060 1070 1080 ekran kartlarını bir kenara bırakacaksın bunlar oyun ekran kartı sonuçta sen çizim yapacaksın (en azından öyle dedin) bu yüzden bakman gereken laptop serisi dell workstation yada lenovo thinkpad p serisi çünkü bunlar genelde Quadro ekran kartı kullanır ve xeon işlemci ile takılırlar gece gündüz çalışmak için dayanıklı ve güçlüdür. sen bir mobil iş istasyonu alacaksın. ayrıca aklın varsa minumum 17- 18.4 inc ekranı olan birşey al birde 4k çözünürlük olsun muhakkak 

http://www.dell.com/en-us/work/shop/workstations-isv-certified-dell/precision-5520/spd/precision-15-5520-laptop

furkiak tarafından 22/Şub/18 12:08 tarihinde düzenlenmiştir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

bütçe nedir ?

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

bütçen varsa 4k al hacı aldım dehşet bir şey.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

quad ekran kartı ve ssd den şaşma. 

gaming pc lerde kullanılan ekran kartının çalışma şekli mimarisi vb. farklı o yüzden iyi performans alamazsın.

Dryrock tarafından 22/Şub/18 15:40 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Free_Mans hocam bende 3d ile ilgiliyim arada hobi olarak uğraşıyorum sana tavsiyem kesinlikle iş istasyonu bir notebook alman illa notebook olucaksa tabi ben kesinlikte bu konuda masa üstü seçerim onuda iş istasyonu alırım çünkü render alırken diğerleri sinir krizine sokabiliyor :)

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    Mycity bunu yazdı

Free_Mans hocam bende 3d ile ilgiliyim arada hobi olarak uğraşıyorum sana tavsiyem kesinlikle iş istasyonu bir notebook alman illa notebook olucaksa tabi ben kesinlikte bu konuda masa üstü seçerim onuda iş istasyonu alırım çünkü render alırken diğerleri sinir krizine sokabiliyor :)

İş istasyonları pahalı olur ama bütçen var ise al. 3d ile uğraşan arkadaşlar grup mu kursak whatsapp dan bilgi alışverişi yaparız. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Öncelik masaüstü... Arkadaşların önerdiği dell laptoplarin fiyatları 10binden başlıyor :))

Bu aralar banada çok soruyorlar bu soruyu fiyat/performans açısından ben monsternotebook ları öneriyorum.. Özelleştirme şansın da var bir göz at istersen..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler, evet bütçe olarak 7-8k arası düşünüyorum. workstation laptoplar çok pahalı gelir bize. sonuç olarak mahalle tasarlamayacağız, en fazla bina :) 3d için grup kurabiliriz. 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Bende bu var cinema 4d, adobe serisi filan sıkıntısız çalışıyorum. 1050 ekran kartı yetiyor.

https://www.hepsiburada.com/dell-gaming-7577-intel-core-i7-7700hq-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-freedos-15-6-fhd-ips-tasinabilir-bilgisayar-fb70d128f81c-p-HBV000009FDXO?magaza=Hepsiburada

Toplam Hit: 2389 Toplam Mesaj: 14
laptop