folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 3D Modelleme Render Almak İçin Laptop Tavsiyesi (5000-6000TL Limitli)

3D Modelleme Render Almak İçin Laptop Tavsiyesi (5000-6000TL Limitli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

İş gereği  kuzenime laptop almamız gerekiyor . 

3d modelleme render almak icin olduğunu belirtti  .

Ufak tefek anlarım bu işlerden ama iş profesyonele girince sizlerden fikir almak istedim  

limit olarak 5000 - 6000 geçmeyecek şekilde  hangi marka model laptop önerirsiniz . 

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

İkinci el düşünürseniz @andrei 'nin sattığı bilgisayara bakın isterseniz hocam. Aktif konularda şu an.

Bir de monster'lar var eskisi kadar cazip fiyatlar olmasa da değerlendirilebilir. 

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A7-V7-2.html

masaüstü olsa daha kolaydı sanki, laptop olunca iş değişiyor 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

wörk siteyşın bakın quadrolu muadrolu yani..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

bana birtane tavsiye etsene hocam sen makinecisin söyle 200 partlı montajda banamısın demeyecek

arbeit macht frei
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

bana birtane tavsiye etsene hocam sen makinecisin söyle 200 partlı montajda banamısın demeyecek

dell precision

lenovo thinpad p serisi

hp zbook

bu ucunden birine bakabilirsin, ama workstation olunca direk ucuyo fiyat.

monsterin workstationlarina bak olmadi.

black implies white, self implies other, life implies death.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

dell precision

lenovo thinpad p serisi

hp zbook

bu ucunden birine bakabilirsin, ama workstation olunca direk ucuyo fiyat.

monsterin workstationlarina bak olmadi.

meslegi bıraktım aq. 1gb ramim ile paşa paşa php  yazarım

arbeit macht frei
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Bana 3D max için lazım 3k kadar limitim var. Biraz daha bekleyip monster abra 5 düşünüyorum Gtx 1050 ekran kartlı i7 7 nesil işlemci vs.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

quadro ekran kartlı makina ara kardeşim, marka model bana kalsa masa üstü önerirdim.

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

Quadro kartlar güzel tabi ancak, burda hangi render motorunu kullanacağın önemli, bana kalırsa corona, fstorm gibi ekran kartıyla render alan motorlar kullanmıyorsan quadro karta gerek yok.  Söylemeden edemeyeceğim bir şey daha; Mutlaka laptop mu olması gerekiyor?Laptopla bu işler biraz sıkıntılı, sadece modelleme olsaydı kabul edilebilirdi ancak işin içine render girdiğinde, bir noktada yetersiz kalacaktır. Ekran büyüklüğü, render sürelerinin uzunluğu sıkıntılar yaratacaktır.  

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

abi o işlere oem kasa toplayın yazık günah olmasın.

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzulli
    Fuzulli's avatar
    Erkek
    Biocyte bunu yazdı

Quadro kartlar güzel tabi ancak, burda hangi render motorunu kullanacağın önemli, bana kalırsa corona, fstorm gibi ekran kartıyla render alan motorlar kullanmıyorsan quadro karta gerek yok.  Söylemeden edemeyeceğim bir şey daha; Mutlaka laptop mu olması gerekiyor?Laptopla bu işler biraz sıkıntılı, sadece modelleme olsaydı kabul edilebilirdi ancak işin içine render girdiğinde, bir noktada yetersiz kalacaktır. Ekran büyüklüğü, render sürelerinin uzunluğu sıkıntılar yaratacaktır.  

Yanlış bilgiyi düzelteyim;

Quadro ekran kartları diğer üst düzey kartlara göre pahalıdır ama bilgisayar oyunu oynayamazsınız. Yüksek poligon sayılarını hesaplayarak daha rahat bir çalışma ortamı performansı sunmak için geliştirilmiş kartlardır. Sadece render'a bağlamamak lazım olayı.

Render almadan önce 3D geliştirme ortamında ki grafikler daha akıcı olması için quadra kullanılıyor. Örneğin; 1 tane ev in bulunduğu dosyada sen kapıya bakıyorsun sonra mouse ile farklı bir açıdan bakmak istediğinde GTX1070 yada GTX8800  ile bu işi yapabilirsin. 50 tane evin bulunduğu dosya da basit bir kamera açısı değiştirmek istediğinde ise küfür etmeye başlarsın.

Bu noktada quadro 'nun güçünü fark ediyorsun.

O Bütçe ile quadro sistem toplayamazsın kardeşim msi monsterlarından al bak işine. Profesyonel olarak bu işi yapmak isterse kuzenin zaten masaüstü toplar. Biz xeon işlemci ile quadro SLI kart kullanıyoruz, kasaya 2nci el araba parası verdik öyle düşün.