folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 40K Sistem Önerisine İhtiyacım Var

40K Sistem Önerisine İhtiyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MsXLaBs
    MsXLaBs's avatar
    Erkek

Merhabalar hacılar, hocalar. Bir arkadaşım ricada bulundu 40k'ya kadar sistem toplayacak tamamen oyun üzerine ve sistem toplama muhabbetinden çok anlamadığım için size danışmak istedim. Arkadaşım, kendisi bi sistem dizmiş sizinle de paylaşayım nasıl bir şey istediğine referans olur en azından. 

INTEL Core i9 10900K 3.7GHz 20MB Önbellek 10 Çekirdek 1200 İşlemci -----  4.718,82 TL

GIGABYTE Z490 AORUS ELITE AC 5000MHz(OC) DDR4 Soket 1200 M.2 HDMI ATX Anakart ----- 2.617,12 TL

GSKILL 128GB (4x32GB) Trident Z Neo RGB 3600Mhz CL18 DDR4 Quad Kit Ram ------ 6.960,99 TL

CORSAIR 4000D Airflow Tempered Glass Beyaz Mid Tower Kasa ------  957,54 TL

CORSAIR AX850 850W 80+ T൴tan൴um Full Modüler 135mm Fanlı PSU  ------ 2.646,67 TL

SAMSUNG 1TB 980 PRO PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD (7000MB Okuma / 5000MB Yazma) ----- 2.276,10 TL

COOLER MASTER MasterAir MA410P RGB 120mm İşlemci Hava Soğutucu ------ 408,08 TL

CORSAIR Hydro Serisi H115i RGB PLATINUM 280mm İşlemci Sıvı Soğutucu ------ 1.710,65 TL

WD 1TB Blue 64MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk ------ 345,48 TL

COOLER MASTER SickleFlow 120 ARGB 3IN1 120mm Fan (3 lü Paket,RGB Kontrolcülü) ------ 372,56 TL

Microsoft Windows 10 Pro 64Bit Türkçe Oem - 1.506,24 TL

Şimdi şu gereksiz veya şunun yerine şu olursa daha iyi olur gibisinden derseniz çok makbule geçer. 40k az bi meblağ değil, arkadaşım bu parayı isteği doğrultusunda yanlış sistem tercihleri ile hiç etsin istemiyorum ve aramızda bu tarz şeylerden anlayan müritler olduğu için en doğru yer sizlere danışmak.

NOT: Ekran kartı RTX3090 düşünüyor itopyadan liste oluşturduğu için ve itopyada şuan stokta görünmediği için ekran kartı rtx3090 varmış gibi düşünün.

EDİT: Ekran Kartını yanlış anlamışım rtx3080 olacakmış.

MsXLaBs tarafından 11/Mar/21 16:54 tarihinde düzenlenmiştir

Şeytana kızma, bi iyilik yap o sana kızsın...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gamahawk
    gamahawk's avatar
    Erkek

güzel sistem hocam, ben de win 10 pro kutulu lisans var istersen 1000 e bırakayım :D

hawk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

128 gb rami hangi oyun kullanacak hocam ? Orasi biraz abarti. 1 tb wd hfd 7200 yerine bi ssd daha takin daha iyi yada 1000 ram disk bakılabilir yada wd red lere bakin. Ramlerde cl daha düşük bir ram yada mhz si daha yüksek bir ram bakın hocam. Bu sisteme. Hava soğutmayı bosver icine coolor masterin sivi soğumasını koy hocam. Son olarak 3090 i sivi sogutmali alin

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Be için kullanacak sistemi, intel yerine amd tercih ederse daha güzel olur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

32 Gb Ram'den fazlası gereksiz. Öyle bir sisteme hdd takmak da çok saçma olur. Windows için 512 ya da 256 GB hızlı bir m.2 ve yanına da oyunlar için 2 TB ya da 1+1 TB SSD alırsa daha iyi olur. Sistem toplamaya yardımcı olabilirim bazı parçaları bayiliğim olan yerden bazılarını internetten en ucuz bulduğumuz yeri araştırıp bakabilirim. İşlemcinin şu anda bana gelişi 4350 TL mesela. 3070 kartlar ilk geldiğinde piyasada en ucuz 7000 TL olan kartı ben arkadaşa 6350 TL'ye almıştım. Tüm parçaları aldıktan sonra 500 TL civarı üstüne eklerim. Her şeyi toplayıp windows'u ve kullanacağı tüm programları, oyunları yükleyip teslim ederim. En ucuz parçaları araştırıp bulmam, sistemin montajı kurulması vs. 1 günümü alıyor o fiyattaki bir sisteme de 500 TL çok değil bence. Yerim Ümraniye'de normalde fotoğrafçıyım ama bilgisayar programcılığı mezunuyum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Ram fazla yine çok çok olsun istiyorsa bile 64 e düşürün onu, Anakart ı alternatiflerle değişebilir asus tercih edin bence,  itibardan kısarım derseniz kasayı ve psu yu daha uyguna alabilirsiniz modüler bilmem ne hep para bunlar,  pc yi fan ile doldurmuşsunuz o da gereksiz zaten sıvı soğutma var,  Windoz a da lisans vermeye gerek yok tertemiz ilaçlı free kullanabilirsiniz orjin lisans kullanınca pc daha hızlı çalışmayacak. 

40K TL gibi bir fiyata çıkıyorsanız itibardan kısmak olmaz tabi o da ayrı. 

Avrupada bunları toplasanız kaç liraya geliyor bir bakı verin ona vbazen ciddi gzel indirimler olabiliyor avrupada git gel ucak paran dahil daha ucuza gelebilir. 

Kolay gelsin.

edit: gidip kasa toplayıp geleni biliyorum nasıl geçirdi nasıl etti bilmem amma ki toplayıp getireni gördüm. 

dcpromo tarafından 11/Mar/21 15:00 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

almışken 11. nesil alın hocam.

bu arada 128 gb ram fazla gibi geldi bana, eğer bi iş istasyonu olarak kullanılacaksa tamam, ancak bu sefer de işlemciyi değiştirmek gerek.

LynXMaSTeR tarafından 11/Mar/21 15:56 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MsXLaBs
    MsXLaBs's avatar
    Erkek

@furkiak hocam ben de kendisine 128 gb ramin fazla geleceğini söyledim, rami 32 ya da 64 e çekmesini söylerim. ram, depolama, soğutma ve ekran kartı kısmındaki yazdıklarını da iletirim kendisine saol.  

@JuMaN oyun ağırlıklı kullanılacak hocam gerisi de genel kullanıcıların yaptığı gibi film, dizi, surf vs.

@DarkSkull arkadaşa bi sorayım hocam olur derse geri dönüş yaparım size.

@dcpromo hocam arkadaş güncel çıkan yüksek grafikli oyunları takip eden biri hangi anakart upgrade yapmaya ne kadar elverişli, ne kadar özelleştirilebilir seçenekte olduğunu bilmiyorum önerdiğiniz bi anakart varsa marka model olarak link bırakırsanız daha iyi olur teşekkür ederim yine de :)

@LynXMaSTeR yok hocam iş istasyonu olarak kullanmayacak öncelik tamamen oyun ve 11. nesil şu an piyasada var mı ki?

@gamahawk onu bi sorayım hocam tamam derse neden olmasın :D

MsXLaBs tarafından 11/Mar/21 16:11 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

lan adamin parasi var ise neden ram'in fazla oldugunu dusunuyorsunuz?

32den fazlasi gereksiz diyorlar bir de. 

hey allahım ya.

az insan çok huzur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

hacı neden orijinal windows alıyorsunuz ki ?

alın bir lisans kodu kullanın onu 

o parayla da eskorta gitsin arkadaş :D nasıl fikir

gitmiyorsa ben giderim onun yerine 

No way out
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MsXLaBs
    MsXLaBs's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

hacı neden orijinal windows alıyorsunuz ki ?

alın bir lisans kodu kullanın onu 

o parayla da eskorta gitsin arkadaş :D nasıl fikir

gitmiyorsa ben giderim onun yerine 

haram hocam haram :D:D

yani ben pek umursamam orijinal olup olmamasını da onu da söylerim hocam :)

Toplam Hit: 1639 Toplam Mesaj: 18
gaming kasa kasa toplama kasa tavsiyesi sistem tavsiyesi