folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 45Cm X 45Cm Plakaya Harf Kesim İşlemi Yapan Müridler Var Mı ?

45Cm X 45Cm Plakaya Harf Kesim İşlemi Yapan Müridler Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

herkese merhaba. Arkadaşla bir proje işine giriştik duvar saati yapıcaz ve bu saatin dış plaka kısmı konusunda kararsız kaldık. Pileksi glass yada metal bir parça olacak büyük ihtimalle ama ahşapta yapabiliriz yani en az 3 seçenek mevcut.

Bu saate rakamları yazmak için CNC kesim kullanalım diyoruz ama kafamızda yine sorular var. İnternette biraz araştırma sonucu fabrikalarla görüşme olanağım oldu ama kimse kocaman makinalarını böyle küçük bir iş için kullanmak istemiyor.

Bu yüzden burada hobi tarzında takılan yada "gel hocam yardımcı olayım" diyecek var mı diye konu açma gereği duydum.

Daha önceden 3.5cm x 3.5cmlik plakayı telerozyon ile keselim dedik adam bize 540 lira fiyat çıkardı. Hayırlı işler diyip uzaklaştık oradan :D

Uzun lafın kısası bu işi yapan mürid var mı aramızda ? İstanbul içi olursa çok iyi olur hem çay içer muhabbet ederiz hemde işimiz hallolmuş olur :)

PM olarak istediğiniz fiyatıda belirtirseniz çok çok iyi olur.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Hocam harf kesimi başına ne ücret vereceğinizi yazarsanız ilgilenen arkadaşlar için cezbedici olabilir. Boş zamanı olupta harçlık kazanmak isteyen arkadaşlar için ideal gibi gözüküyor.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

hocam yarın kesim yapan arkadaşla bir görüşüp sana dönüş yapayım. Hatta elinde çizim font falan var ise gönderirsen daha iyi olur 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Burada o isi yapan bir arkadaş vardi. Son konusunda pleksi glass çok pahalandı vazgectik yazmiştı.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Burada o isi yapan bir arkadaş vardi. Son konusunda pleksi glass çok pahalandı vazgectik yazmiştı.

@Free_Mans o konu ile ilgileniyor :>)

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Evet yaa o meret çok çok pahalı. İnternetteki fiyatına bakıyorum da 45cmlik bir parçaya vurunca işlemi cidden öğrenciyi aşıyor :D

sLeymN bunu yazdı

hocam yarın kesim yapan arkadaşla bir görüşüp sana dönüş yapayım. Hatta elinde çizim font falan var ise gönderirsen daha iyi olur 

photoshop için .psd dosyası var. Oradan bir tasarım yaptım bütün ölçüleri falan var. Olur mu o ? 

ShockMan bunu yazdı

Hocam harf kesimi başına ne ücret vereceğinizi yazarsanız ilgilenen arkadaşlar için cezbedici olabilir. Boş zamanı olupta harçlık kazanmak isteyen arkadaşlar için ideal gibi gözüküyor.

Alta Yazamadım : Hocam totalde 110 tane harf var. Bu harfler 30cm x 30cm'lik bir alanda olacak. Herşeyin ölçüsü aralığı genişliği belli. Yapan arkadaşlar bana en olur fiyatı verebilirse bende ona göre olur yada olmaz derim.
    Bu işlerin fiyatları nedir ne değildir hiçbir fikrim yok. Örnek veriyorum harf başı 25 kuruş desem 25 30 lira yapar. Verebileceğim maksimum tutar bu olur heralde ki ilerleyen zamanlarda bu projeyi yaparsak hocalarada hediye olarak 4 5 tane daha yapıcaz. Yani eğer kesime 100 lira 150 lira gibi bir para verirsem ilerleyen günlerde 600 700 lira gibi bir fiyat beni bekliyor olacak ama dediğim gibi harf başına ne gbi bir ücret alıyorlar bilmiyorum bu sebebten "istanbulda olursa oturur çay içeriz" dedim :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Tamamdır hocam özelden mesaj atıyorum şimdi :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

olur olur hocam (: gönder bana. lakin arkadaşların mesaisi bitti. pazartesi gönderebilirim ancak

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    SaNaL_AjaN bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Homecept :)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    GodKlaus bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Evet yaa o meret çok çok pahalı. İnternetteki fiyatına bakıyorum da 45cmlik bir parçaya vurunca işlemi cidden öğrenciyi aşıyor :D

Bizdede abim youtubeden video izlemiş taktı kafaya çok güzl şeyler yapılıyor alıp deneyelim diye.

onun üstüne araştırdım hatta sırf bununla mobilya üreten firmeları buldum takip ediyorum acayip güzel.

masa sandalye sehpa yapıyorlar. lüks binalarda kırılması zor diye cam yerine göktelenlere bunu takanlar varmış.

tek kötü tarafı yanıcı olmasıymış camla aynı kalite diyorlar .ancak yangın zamanı dezavantaj

Öyle bir tasarım yapacaksın ki ona para veren adam "parayı aramayan biri "olacak.  Buda iyi pazarlama stretejisini oluşturmak demek.

Edit: unutmuşum Kaşe yapan yerlere git bir sor. onlarda kesebilir ücret karşılığında. 

ama 45x45 olmayabilir boyutu daha küçük olabilir.

futurist tarafından 23/Eyl/17 13:06 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Elektrikli kıl testere alın ahşap ile pleksiyi kesersiniz yumuşak metalide keser. Bizim iş yerinde 2 cnc var ve gerçekten maliyetli bir iş o makineyi böyle ufak işler için kimse kullanmaz.

Veya lazer kesim yapan yerler dakikası 1.5-2 lira arası değişiyor genelde 1.5 TL'dir pleksiyi dışardan ucuza alıp kestirebilirsiniz.

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
Toplam Hit: 1795 Toplam Mesaj: 16
saat cnc cnc kesim