folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder 4,5G İle İlk Deneyimleriniz

4,5G İle İlk Deneyimleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bordomavi
    bordomavi's avatar
    Erkek

LTE yazıyor 6s turkcell 4g yazması gerekmiyor mu? ..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    adamhakli bunu yazdı
    adamhakli bunu yazdı

Bi kapat aç yapıyorum şu an :))

Ek: Yeniden başlamadan 10 dakika sonra geldi LTE :)

1 en fazla 2 diş çekiyor. 

Erzurum Vodafone

Bu da hız testi sonucu. Erzurum Merkez'den

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

çatıya ciktim hiz bukadar. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

G2'de 4G yazıyor ama Vodafone hızı berbat. Max 11 gördüm. Daha fazla denemiycem kota bitecek

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saftiriksincap
    saftiriksincap's avatar
    Erkek

H+ yaziyor hala, bunun değişmesi gerekmiyor mu?

Hayat Murat Boz un memesi gibi, Rasim Ozan Kütahyalı çenesi gibi, Vahdettin in son senesi gibi, Bakir kızın Coşkun a veresi gibi, İran la İsrail arası gibi,Durum değişir kerhane numarası gibi, Çömelene birisinin vurası gibi,Yazı diyince bozukluğun turası gibi,Koç ya da Sabancı parası gibi, Oy verdiklerin niye yarasa gibi?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Hocalar durumu özetleyeyim:

LTE (4G)'yi nasıl aktif ederiz? 

Iphone kullanıcılarının Ayarlar --> Hücresel --> Hücresel Veri Seçenekleri --> Ses ve Veri 

altından LTE yi seçmesi gerekiyor.

Androidde bildiğim kadarıyla bu menü seçili geliyor.

Gelmiyorsa şayet Android kullanıcılarının da Ayarlar --> Bağlantılar --> Diğer Ağlar --> Mobil Ağlar --> Şebeke Modu --> Şebeke Türü 

altından LTE/GSM/WCDMA otomatik bağlantıyı seçmesi gerekiyor.

Telefonu uçak moduna aldığınızda ya da yeniden başlattığınızda otomatik olarak LTE ya da 4G olarak değiştiğini göreceksiniz şebekenin.

Verilen hız stabil değil.

Bir an 80mbit bağlantınız varken bir anda 2mbit bağlantınız olabiliyor. Bu anlık yoğunluktan mı kaynaklanıyor yoksa altyapı yeterince iyi mi değil önümüzdeki günlerde açıklığa kavuşacaktır.

Kotanız aşırı yüksek değilse sürekli hız testi yapmayın.

Bağlantı hızınız kadar kotanızdan götürdüğü aşikar olduğu için sürekli speedtest vb uygulamaları eskitmek internet kotanız açısından pek sağlıklı değil. Üst tarafta da belirtmiştim, 4 farklı speedtest sorgulamasıyla 650mb boyutunda mobil kullanım yapmış oldum.

Şarj daha çabuk bitiyor.

Normal zamanlarda da telefon sıklıkla elimdedir ancak LTE ye geçtiğinden bu yana şarj tüketimi bir hayli artmış gibi. Yine de önümüzdeki günlerde bu şarj tüketimi de bir netliğe kavuşacaktır.

Konu sahibinden ricam bunu ilk mesaja eklesin. Diğer artı, eksi ve püf noktaları da dile getirdiğimizde güzel bir kaynak çıksın ortaya.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    mihni bunu yazdı
    1049 bunu yazdı

ulan 4 kere hız testi yaptım mobil veri kullanımını sıfırlayıp. 650 mb kota gitti.

Şaka mı dimi :W

değil bir hız testine 80 90 mb gidio

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

Ne alaka ya bi hiz testinde bu kadar kota gitmesi cok sacma

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

@1049 , katılıyorum...

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
Toplam Hit: 17536 Toplam Mesaj: 152
4.5g 4.5g kalitesi 4.5g deneyim