folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder 5 Km Uzaktaki Ağa Bağlanma (Yardım)

5 Km Uzaktaki Ağa Bağlanma (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emre_644
    emre_644's avatar
    Erkek

Başlıktada dedigim gibi 5 km uzaktaki ağa baglanmak istiyorum. Karşı tarafta  TP-link 5210g var bende ise EVEREST çift antenli USB Wireless Adaptör var.

TP-linki 4 çubuk görüyor, şifreyi giriyorum fakat bi türlü ip alamıyorum sınırlı erişim diyor kalıyor öyle sonra aletin arkasına tabak metal tabak koyduğum zaman ip alıyor fakat google ı bile açamıyor . Bunun için ne yapmalıyım ağ işinden anlayan arkadaşlar varsa bi el atabilirmi :)

Hangisi daha kötü, Cehennem mi, Hiçlik mi?...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

valla nette çok sağlam antenler yapıldığını gördüm.  olmadı güzel bi windsurfer yapsan folyo ile olur sanki.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emre_644
    emre_644's avatar
    Erkek

metal tabakla denedim ama olmadı :)  benim anlamadıgım bana 4 çubuk gelen bağlantı nasıl oluyoda intenete girmiyo sinyal gücü : Mükemmel diyo bide

Hangisi daha kötü, Cehennem mi, Hiçlik mi?...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

emre_644 bunu yazdı:
    -----------------------------

metal tabakla denedim ama olmadı :)  benim anlamadıgım bana 4 çubuk gelen bağlantı nasıl oluyoda intenete girmiyo sinyal gücü : Mükemmel diyo bide

windowsun aldatmacısıdır o :) bende uzak mesafedeki bir ağa bağlanında 4 çubuk görünüyor, bağlantıktan sonra 2 yada 1 çubuğa düşüyor :)

5 km ciddi bir mesafe ve kaliteli alıcı verici antenlerin olması lazım.

kendi usb adaptörünü söküp el yapımı bir anten yapabilirsin. bir sürü anten tipi var.. özelliklerini araştır ve hangisi en uygunsa ona karar ver. eskiden http://www.wifi-turk.com/  da wifi anten projeleri olurdu şimdi bilmiyorum durm nedir. buradan anten bakabilirsin.. usb adaptörünü sökerim diyorsan yada 30 liralık bi antenli adaptör alıp, anteni söküp , adaptörün girişlerine (aux a) kendi yaptığın anteni takcaksın. bunun için uygun soketler var..

ip alamamasının sebebi, sinyali güçlü olark alamamasından kaynaklanıyor anladığım kadarıyla, çünkü arkasına metal koyduğunda alıyorsa problem bundan kaynaklanıyor. zaten 5 km bile çekmesi ilginç. biz 100 metrede zor görüyoruz nasıl modem ve adaptörmüş öyle :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

sadece senin adaptöre tabak bağlama karşıdaki modeme bağlarsan sorn çözülür veya yagi anten kullan

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bir ara 3.5 km ötedeki belediyenin netine bağlanan eleman vardı buraqqo gibi bişeydi nicki onun yaptığı çanaktan yap belki olur

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

peki beyler uydu çanagı alsak modifiye etsek randuman nasıl olur ?

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

dead_march bunu yazdı:

bir ara 3.5 km ötedeki belediyenin netine bağlanan eleman vardı buraqqo gibi bişeydi nicki onun yaptığı çanaktan yap belki olur

Biri benimi çağırdı :D http://www.egitimtv.org/2011/08/wireless-sinyal-guclendirici-anten.html buyur kardeşim yakında bu konuyla ilgili ayrıntılı bir döküman yazacağım şimdilik bunla idare ed

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

5km icin folyo, kutu, pringles, comlek vs ugrasma

profosyonel cozumlere yonel

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

Peroksit bunu yazdı:

peki beyler uydu çanagı alsak modifiye etsek randuman nasıl olur ?

evet olabilir kardeşim :)

airties wus 300' ile yapmıştık, bakır tel ile güçlendirdik çanağı lakin çevre hep wpa2 olduğundan hiç bi halt yiyemedik.

wus 300'le nasıl anten yapabileceğiniz hakkında nette bir çok devre çizimi ve anlatım var.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam wireless teknolojisini radyo anteni gibi sandığınız için bu problemleri yaşıyorsunuz...

Bilgisayarlar arası veri iletişimi duplex bir iletişimdir, yani karşıdaki anten sana veri gönderebilmesi bir işe yaramaz, seninde karşı tarafa bir veri göndermen gerekir...

Yani;

kapnın önüne 50 km lik anten koy, eğer elineki laptopun sinyal seviyesi 30 metre ise, 31. metreden bağlanamazsın...

Senin düşündüğün mantık ile, telekomun adsl için bu kadar kıcını yırtmasına gerekde yok, koy ankaranın ortasına 150 kmlik wireless anteni her yer çeksin :)

Karşı tarafın sinyali sana güçlü bir şekilde geldiği için sen orade 4 cizgiyi görebiliyorsun, fakat senin DHCP discover mesajın karşı tarafa gitmiyor bile...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 4627 Toplam Mesaj: 23