folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 50.000 Satırlık Datayı Nasıl Özetlerdiniz?

50.000 Satırlık Datayı Nasıl Özetlerdiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JaCKaL
    JaCKaL's avatar
    Erkek

50.000 satırlık 2 farklı değişkeni olan ve belli bi sıraya uymayan bi data var elimde, mühendislikle iligli ve bunun özetlenmesi gerek :S okunmayacak kadar uzun, 3 e 5 e bölüp grup halinde calismakda mümkün degil cünkü tek elden cikmasi gerek.. bi fikriniz öneriniz var mi müridler-mürideler?

choosing my confessions...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Tek kisi icin cok zor gorunuyor. Sirali bile olsa duzgun bir ozet icin okumak sart. Okumadan ozet cikaracaksan, bir koordinator esliginde grup olarak calismak neden bir opsiyon degil? Dikkatli olunursa tek elden cikmis gibi gosterilebilir.

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    çok pis yanlış anlamışım. - edit -

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

son güne bıraktın dimi :D

"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JaCKaL
    JaCKaL's avatar
    Erkek

yok yaw daha vakti var ama gözümde büyüyor yetismeyecek diye.. partial olarak da calisilmiyor cünkü tek bütün bi konuyu islediginden bölününce partlar manasiz oluyor :S hoff ülen okunur mu bu ya, gözler 1 numara kayacak..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Nedir tam anlamadım, text ise MsWordde autosummerize özelliği aradığın şey.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Dosyasına göre mantığı yolu farklıdır. Eğer text türü bir dosya ise en kolayı mantığına uygun program veya makro yapmaktır. Tavsiyem bir şekilde her satırı excel de ayrı satırda olacak şekilde excel ortamına alınabiliyorsa makro ile halletmendir.

Eğer gizliliği olan bir dosya değilse buraya linkini koy, biraz eşinelim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Makrolarla, scriptlerle belirli bir denklem dogrultusunda cumleler secilip olusturulmus bir ozette anlam butunlugu ne kadar saglanabilir ki? Veri belirli bir pattern'de olsa belki.

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JaCKaL
    JaCKaL's avatar
    Erkek

seyh ve müridler basima bela dosya is standartlari cercevesi geregi baya gizli yoksa paylasmakdan cekinmezdim. isdemir ve erdemirle iligli bazi detaylar var. 

excellde hazirlanmis bir dosya, söyle ki 50000 satirlik data var ve bu datalar her satır için

Üretim tarihi - Adı - Kalitesi - Boyut A - Boyut B - Boyut C - Ağırlık - Kodu - Açıklama - Statü - Günlük Ton - Aylık Ton

olarak stünlarda ayrilmiş bilgileri mevcut..

benim özet gecmeye calistigim kisim ise, atiyorum bu firma Boyut C de üretim tarihi X. ayda belli bi üretim yapmaya calismis ve basarili olamamis.. Bu üretimide belli bi tarih araliginda durdurduğu sonraki stünlarda gözlemleyebiliyorum ve bu üretim hatalarinin yerlerini 50.000 satirda tak diye gözlemleyebilecegim bi yöntem lazim bana.. mausenin tekerlegini yuvarlamaktan bi hal oldum.. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

x. ay derken 3 ay 2 ay gibi mi ? bolum c   nin 10 satırlık bi örneğini oluştur şimdi en altına yapmasını istediğin işi yaz neye göre gibi kriterleri belirt müridler olarak bakalım

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Excel'i database'e aktarsan. Sorgu falan yaparsın en azından

Blue Screen of Death
Toplam Hit: 2453 Toplam Mesaj: 14