folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 59. Topçu Eğitim Tugayı Erzincana Düştüm

59. Topçu Eğitim Tugayı Erzincana Düştüm

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kimene
    kimene's avatar
    Erkek

önce hayırlı tezkereler.aklımda kalan pis bir soğuk durmadan değişen bir hava gece traş olurken sabun yüzünde kururdu

aylardan marttı aklımda kalan bu. hani bir türküsü vardır Erzincana girdimde ne güzel bağlar der ya ben hiç görmedim bu bağları.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elixir
    Elixir's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Abim Acemiliğini & Usta Birliğini Orda Yaptı..

Döndüğün'de Kafayı Sıyırmıştı.. şimdi; 33 yaşın'da nasıl'mı ? Dahada Sıyırık...

Allah Sabr Versin :D Askerlik len bu Gidecen Dabi:)

Ayrılığın rüzgarı zamansız estiği vakit, beni arama buralarda. Ben bilmem hangi meridyenin, bilmem kaçıncı paraleline savrulmuş olacağım. Bilinmez yollarda yürüyeceğim, başı öne eğik. İşte diyecekler, işte o yabancı geçiyor yine yalın ayak, başı dumanlı. Yüreğimin çarpıntısını bilmeden arkamdan ahkam kesecekler. Ellerimde hesap soracak derman yok. Dişlerim kenetlenmiş, dilim lal konuşmuyor benimle. Dermansız dertlerin, onulmaz yangınların, alev alev, har har, kor kor yandığı ve kavuşma ümidinin hızla eridiğini bilerek ve kalbimin bu erimeye inat donduğunu hissederek yürümekteyim. Elimde ne bir pusulam, ne de bir haritam var. Bana klavuzluk eden sadece kargalar. Kargalar kargaşadalar, bense karmaşada. Her şey muamma, her şey bilinmezlerle çevrili. Bende bu bilinmezin, bilinmezliğinde kaybolmak istiyorum Mutlak Sonsuza...! ( Elixir )
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    Yahu korkutmayın adamı,benim de 4. senem erzincanda,geçen sene sadece 1 kez kar yağdı,o da yerde kalmadı,soğuğu var,ama -20 leri flan nadir görürsün,kalın giyindin mi sorun yok,ama usta birliğinde ergan veya munzur dağındaki karakollara düşersen tabi soğuğu daha fazla hissediyorsun,ama acemi birliğinde sorun olmaz,hayırlı olsun

Çekil,Önümden Çekil...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:
    -----------------------------
    Yahu korkutmayın adamı,benim de 4. senem erzincanda,geçen sene sadece 1 kez kar yağdı,o da yerde kalmadı,soğuğu var,ama -20 leri flan nadir görürsün,kalın giyindin mi sorun yok,ama usta birliğinde ergan veya munzur dağındaki karakollara düşersen tabi soğuğu daha fazla hissediyorsun,ama acemi birliğinde sorun olmaz,hayırlı olsun

aga sen askermisin erzincanda yoksa okuyomusun

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babybash22
    babybash22's avatar
    Erkek
    way amk :D
    bende orda acemilik yaptım 90 gün
    ne zaman gideceksin hangi bölüğe düştün

arkadaşın biri böle yazmış:):):)  yaw adam acemi birliğine teslim olmadan bölüğünü nerden bilsin??? ben şahsen senın askerlik yaptgına inanmıorum... toğcu eğitimi 45 gündür veya 30 gündür .. ayrıca topcular genelde kıbrısa gider şansın iyi giderse kıbrısın güzel yerlerinde askerlik yapabilirsin ...veya türkiyenin güzel bi ili olabilir izmir mesela .. şimdiden hayırlı teskreler 83/2 eyw..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetcan
    mehmetcan's avatar
    Erkek

şehitleri düşün..

oradan büyük bir ihtimal batıya gelirsin, veyahut ikinci seçenek olarak hakkari dag komando tugayın da topçu bataryalarina düşersin.

şu na bak ya - Torunlar silüsünü almiş düşmüş bile ::) desene bizim askerlik bitiyor

bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik ; hayatla erken seviştik herşey üstümüze kaldı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omer1984
    omer1984's avatar
    Erkek
    acık soğuk yicen ama olsun.

lisan-ı münasip....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    mobydick64 bunu yazdı:

karatahta bunu yazdı:

aga sen askermisin erzincanda yoksa okuyomusun

öğrenciyim lakin,dağ karakollarına da gittim,karşı komşu teğmen abiler götürdü,oradan biliyorum

Çekil,Önümden Çekil...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Bi tüyo daha veriyim ki sen yine şanslı oluyorsun, Şayet hakikatende Topçu olacaksan orada en rahat birlik topçu birliğidir, bide Özel Tabur vardı, onlar çok rahattı en ağır eğitimi nedendir bilinmez Uçak savar Bölüklerine yaptırırlardı, sankim dersin cezalı birliktir.

Topçu isen yaşadın, inanırmısın Akşam Topçular İstirhate çekileli saatler olduğu halde biz, Etrafta kıta halinde Yürüyüş yapar bağırır marşlar söylerdik. Ne günlerdi be. Tam Komando Eğitimiydi bizimkisi.

Anlamadım ama nedendir, sonradan duyum aldım kulaktan sebebinin ne olduğunu bizim Bölüğü Güneydoğunun Zorlu şartlarına hazırlıyorlarmış, o yüzden üstümüze çok düştüklerini duydum, ancak Koca 3.000 kişilik Bölükten Kaçıncı batarya idi unuttum, bi kaç kişi ben dahil Batıya düştük Aynı ranzada Üstte yatan arkadaşım erdal idi adı unutmadım otobüste izin dönüşü adı okunmuştu şehit düşmüştü. neler neler Askerlik işte. :( En kalıcı hatıraları Dostluklarıdır, oradaki dostlarını hiç unutmayacaksın bir ömür boyu.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    Tecrübeyle sabit tavsiyelerim :)
    * Madii durumunuz yetiyorsa mutlaka uçakla gidin.O yol çok berbat kesinlikle çekilmez.
    * Çavuş adayı olarak gittiysen ortalama 90 normal er olarak gidiyorsan 40 gün filan kalırsın(ben 86 gün kaldım)
    * Sakın ha sakın diyim komando yada paraşüt eğitimi çin seçilmeye kalkma.Ben öyle bir hata yaptım ve Hakkari dağ  
       komando tugayı hava indirme bölüğüne Komando olarak gittim.Orda baya zor günler geçirmiştim.İllada komanda   
       seçimleri filan oluyorsa hastanedeki kontrollerde bir şekilde yırt.Hastalık geçirdim,şuram kırık buram kırık filan gibi  
       şeyler :)
    * Ben 26 günlük askerken askerlik 3 ay birden düşmüştü çok güzel olmuştu.Erzincadaki en güzel anım bu :D
    * Eğer 90 gün kalırsan yemin töreninden sonra çarşıya çıkarsın.Halkı sıcaktır,askeri sever
    * Kışı adamın bokunu dondurur,Yazı ise sıcakdan adamın kıçındaki kılları bile eritir :D
    * Tugaya girip evraklarını hazırlayıp elbiselerini aldıkdan sonra dışarıda elbiselerini giydirip apar topar eğitime sokuyorlar 
       insan ne oldugunu şaşırıyor(Bu bana çok koymuştu )
    * En önemlisi SABIR SABIR SABIR.Sana eziyet etmeye çalışan ezmeye çalışanlar çok olacaktır.Ama sen kimseyle takışma  
       kavga etme başını belaya sokma.Ve sakın sende birgün üst devre olunca(Yani askerliğin sonlarına doğru)kimseye eziyet
       etme,kimsenin kalbini kırma,kimsenin ahını alma
    Umarım aydınlaıcı bir yazı olmuştur :D
    Ya ben düşündümde aslında hakkari çokda kötü yer değilmiş
    Bir kaç resmimi koyayımda arkadaşlar aklınızda birşeyler oluşsun
    Saygılar

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
Toplam Hit: 53666 Toplam Mesaj: 28