700 Tl'ye Notebook

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Atom işlemci diyor bence hiç almayı düşünme derim.. 700 civarına ikinci el i3, i5 işlemcili bilgisayarlar bulabileceğini düşünüyorum 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı

Atom işlemci diyor bence hiç almayı düşünme derim.. 700 civarına ikinci el i3, i5 işlemcili bilgisayarlar bulabileceğini düşünüyorum 

+1. Birde SSD takarsın jet gibi olur. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

2.el temiz almak daha mantikli

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Valla hocam o aralıkta bir şey ben de bakıyorum. Youtube videoları izlenecek, internette takılabilecek, word excell pdf açılacak bir bilgisayar lazım bana da. Sadece bu işler için kullanılabilecek bir şey. Aşağıdaki ürünü alıcam ben de galiba, son karar o yönde.

http://www.hepsiburada.com/casper-nirvana-n240-s-intel-atom-z3735f-1-33ghz-1-83ghz-2gb-32gb-ssd-windows-10-home-10-1-ips-ikisi-bir-arada-bilgisayar-p-BDCASNIRN240

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Bende bu amaçla heveslenip 4 - 5 sene evvel Acer Aspire serisi (Aspire One 725-C7Skk) bir notebook aldım. Çok kullanmadım tazecik duruyor. İlgilenirsen PM at uygun fiyata anlaşırsak senin olsun.

Yalnız başkaları da ilgilenebilir diye bir not eklemekte fayda var; aşağıda özelliklerini yazdığım cihaz biraz dolunca kasma yapıyor. Bir ara format atmıştım, düzelmişti. Fanı mı pis, işletim sistemi mi sorun yaratıyor bilemiyorum. Ben belirteyim de çözümünü bilen ayarlar.

EDİT: Cihazın batarya ölü bir de yazılımsal diye tahmin ettiğim bir kasma sorunu var. Onun dışında kozmetik olarak sorunsuz.

NaZi_ tarafından 18/Ağu/17 00:56 tarihinde düzenlenmiştir

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

2 yıl önce i5 2. nesil bir ikinci el bilgisayar aldım 800 tlye, bir de ssd taktım. Nazar değmesin jet jet. O yüzden atom, celeron vb.. işlemcilere hiç bulaşma.

ontedi tarafından 18/Ağu/17 02:49 tarihinde düzenlenmiştir

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Alacağın laptopuna SSD takarsan ki ben öyle yapacam, biraz toparlaniyim, laptopuma SSD takacam, Batarya ömrü 2 saat ise, 4 belkide 6 saate kadar çıkıyor, bu diskli haddiskler varya acayip bataryadan yiyiyo.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

200 liraya bi netbook alıp 200 liraya da bi ssd ile uçuramaz mıyız cihazı acaba ?

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

200 liraya bi netbook alıp 200 liraya da bi ssd ile uçuramaz mıyız cihazı acaba ?

edit : uçurma derken öncesine göre.

KotomineKirei tarafından 18/Ağu/17 03:11 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

Tamam SSD süper bir icatta sihirbaz değil. 200 liralık netbookun kendisine hayrı kalmamıştır artık.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 2067 Toplam Mesaj: 14
notebook notebook