folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 7.1 Ses Sisteminde Sadece 2 Uydu Çalışıyor.

7.1 Ses Sisteminde Sadece 2 Uydu Çalışıyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    black_lord
    black_lord's avatar
    Erkek

X48 gigabyt anakart var tanıttım ses sistemini ve anakartın kendi ses driverinden sağ arka sol ön  falan ayarlarını yaptım ve driverda tıkladığın hoparlörlerden ses geliyor ve doğru şekilde anakartın programında tüm hoparlörlerden ses geliyor bu şekilde ama müzik film falan açınca sadece önde ikisi çalışıyor windows xp kullanıyorm ve hoparlör ayarından  7.1 i seçtim ses denetimlerinden arka ve önlere sesin kısık yada açık olup olmadığını kontrol ettim hepsi doğru ama yok ses diğer uydularda uyuz etti beni.Bilenmüridler bi el atın

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    black_lord
    black_lord's avatar
    Erkek

c0der bunu yazdı:
    -----------------------------
    jak alıp takacaksın hoca.

hoca  zaten 4 ayrı jack var  arka,ön,sub/center ve yan  hoparlör için daha ne jackı alayım herşey tamam ama işletim sisteminde sorun ön hoparlörlerin takılı olduğu jack hariç diğerleri etkin değil

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    black_lord
    black_lord's avatar
    Erkek

c0der

onu bağlarsan tüm hoparlörlerden önden gelecek olan ses çıkar  bendeki anakart zaten 7.1 destekli ona gerek yok yani zaten anakartın programında tüm hoparlörlerden ses alabiliyorum ama mp3 filmlerde falan olmuyor

bak o jacklar doğru zaten yandaki  hoparlörlere tıklayınca hepsinden ses geliyor ama dediğim gibi xp seslerinde mp3 te falan yok

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    ses ayarlarına bak bi hoca.. 7+1 olarak ayarlı olması gerek, bi de amplifikatör de de 7+1 olarak ayarlı olmalı

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    black_lord
    black_lord's avatar
    Erkek

ertan bunu yazdı:
    ses ayarlarına bak bi hoca.. 7+1 olarak ayarlı olması gerek, bi de amplifikatör de de 7+1 olarak ayarlı olmalı

c0der sağol

ertan onlarda 7.1 zaten ama olmuyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyberfalcon
    cyberfalcon's avatar
    Erkek
    Hiç 7.1 ses kartı ve ses sasistemi kullanmadım ama mp3 ler ve müzikler 7.1 i desteklemiyor olabilir. Desteklemeyen parçalar normalde çalışmıyor galiba ama ayarlardan 7.1 e emule edilebiliyor olması lazım. Ama dediğim gibi o konuda tecrübem yok sadece tahminlerimi söylüyorum.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek

bende de 4.2 var.yani iki tane 2.1'i birisi ön, birisi arka olucak şekilde bağladım.müziklerde bütün kolonlardan ses gelmesine rağmen filmde benimkilerden de ses gelmiyor.sadece ön 2 çalışıyor.

galiba bu bi sorun değil yaa. yada bana göre sorun değil diyim. zaten arka ikiliyi amcaoğlundan almıştım.sonradan geldiği için pek dert etmiyorum:)

..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Selamlar...

Arkadaşım, filmlerde seslerin 7+1 destekli olması lazım. Müziklerde ise müzikleri çaldığın programda ayar çekmen gerek.

Eğer ona rağmen olmuyorsa ses driverlarını tekrar yüklemeni tavsiye ederim.

c0der bunu yazdı:

ses kartına takarken bunlardan taktın mı?
    Bunu kullanırsan ses kartını yakabilirsin.

Kolay gelsin.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
Toplam Hit: 2740 Toplam Mesaj: 12