7,8 Şiddetinde Deprem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/8918567.asp?gid=229&sz=37170 

Çin'in Sichuan bölgesinde korkunç deprem

A.A.

Çin'in Sichuan bölgesinde 7,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başkent Pekin, komşu Tayland ve Vietnam'da yüksek binalar dakikalarca sallandı.

Pekin de sarsıntı panik yarattı

Çin'in güneybatısındaki Sichuan eyaletinde meydana gelen ve bölge ülkelerinde de hissedilen 7,5 büyüklüğündeki depremin ardından, ülkenin büyük kentlerindeki yüksek binalardan binlerce kişi tahliye edildi. 

Şanghay'daki ticaret merkezinde bulunan ülkenin en yüksek binası Jinmao Kulesi'nin de güvenlik nedeniyle boşaltıldığı belirtildi.

Amerikan Ulusal Jeofizik Enstitüsü'nün ilk olarak 7,8 büyüklüğünde olduğunu duyurduğu depremin eyaletin başkenti Çengdu'ya 92 kilometre mesafede ve yerin 10 kilometre derininde olduğu bildirildi.

Deprem nedeniyle başkent Pekin'deki binalardan binlerce kişinin tahliye edildiği kaydediliyor.

Görgü tanıkları, sarsıntının yaklaşık 2-3 dakika sürdüğünü, büyük depremin ardından hala küçük artçı sarsıntılar hissettiklerini aktardı.

Yer sarsıntısı, Pekin, Şanghay gibi büyük kentlerin yanı sıra Tayland'ın başkenti Bangkok'ta da hissedildi. İlk belirlemelere göre, depremin görünürde bir hasara yol açmadığı, ölen ya da yaralanan olmadığı kaydedildi. Tayland'daki yüksek binaların da dakikalarca sallandığı bildirildi. İnsanlar panik içinde kendilerini dışarıya attı, hayat adeta durdu.

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek

Birden bakınca Ankara - Kızılay a benziyo :P

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Potansiyel_Virus
    Potansiyel_Virus's avatar
    Dişi
    böyle bi durumda adamlarda hayat duruyo bizdeyse bitiyo

Ucurtmalar ruzgar gucuyle degil,o guce karsi ciktiklari icin yukselirler.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    "...sarsıntının yaklaşık 2-3 dakika sürdüğünü"  

oha abi düzce depreminde 4o saniye olmu$tu bi an hiç bitmicek sanmı$tım :/  saniyelerin n kadar uzun olduunu o zmn annamı$tımki 2-3 dk ne demek wuu :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ExcaliburTBT bunu yazdı:
    -----------------------------

oha abi düzce depreminde 4o saniye olmu$tu bi an hiç bitmicek sanmı$tım :/  saniyelerin n kadar uzun olduunu o zmn annamı$tımki 2-3 dk ne demek wuu :|
    sen yaşadın mı 19 ağuştosu

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    ExcaliburTBT bunu yazdı:

abi hortumcusu bizde dolandırıcısı bizde her bi boku bizde 2 paket çimento yerine 1 paket harcayan müteahhit de bizde demirin incesini kullananda burda :D ne var lan mimarlığa ben kendim yaparım evimi diyende bizde e ondan sonra devrem olunca en fazla ölü sayısıda bizde olacak illaki...

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kantar31
    kantar31's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ExcaliburTBT bunu yazdı:

sen o zaman doğmuşmuydun lan :|

uzun bi süre daha yokum ehtiyarlar... iade-i yorum yapamadıysam kusura bakmayın
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    19 ağustosu en şiddetiyle yaşayan biri olarak relax'ım (: sizde relax olun. bu arada olum exca zaman çabuk geçiyo lan :D bi bakmışın deprem oluyo bi bakmışın bitmiş. bu kadar şeyet me :D

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grey-cells
    grey-cells's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Dişi

ajan1111 bunu yazdı:
    19 ağustosu en şiddetiyle yaşayan biri olarak relax'ım (: sizde relax olun. bu arada olum exca zaman çabuk geçiyo lan :D bi bakmışın deprem oluyo bi bakmışın bitmiş. bu kadar şeyet me :D

19 19 diyosunuz da o 17 ağustos değilmiydi 17.08.1999 .l
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

onyediaustosbindokuzyüzdoksandokuzdaydıozamanlarbenoikiya$ındaydım:|

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    deprem 7 dakika sürmüş haberlerde öyle söylediler :D

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
Toplam Hit: 3824 Toplam Mesaj: 25