folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder 8 Gb Llık Flashın 64Gb Olması [Soru]

8 Gb Llık Flashın 64Gb Olması [Soru]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Aliexpress de veya bazı sitelerde dolaşırken gözüme çarpan 8 gb lık flash ın 9.45 dolarken 64 luğun 11.25 gibi bir fiyatı olması normalmi?

Ancak asıl sormak istediğim şu çoğunun açıklamalarında yazan kapasitesi 64 gb (real 8gb) yani burdan ben normalde bu 8 gb de takınca 64 gibi gorunuyo iyi adam tokatlanır ondanda 2 dolar  fazla alıyoruz mu demek?

Eğer bu 64 luk normal bildiğin 64 luk gıbı kullanılabiliyosa,nasıl yukseltılıyo bu,nekadar sağlıklı? varmı böyle şeyler

Not:asıl sormak istediğim şeyin flash ların kapasitesini yukseltmek olduğu için konuyu buraya açtım

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

zamanında hepsiburadadan 16gb flash almıştım sonradan 16mb olmuştu dekont paket her şeyi attıktan sonra farketmiştim aldıklarımın olduğu sayfadan da kaybolmuştu bu da böyle bi anım işte :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

takip.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

flash bellekte zaten iş yapan, ram kısmı. geri kalan kısım hemen hemen tüm belleklerde aynı. veri yolları v.s. bağlantılarının aynı olduğunu farzedersek, sadece ram chipi değiştirsek zaten 1 gb belleği 256 gb bile yaparız. aradaki 2 dolar, 64 gb  lık bellek chipinin fiyat farkı olabilir. bana normal geldi. ama real 8 gb kısmını bende anlamadım :)

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mxmax
    Mxmax's avatar
    Erkek
    exchanger bunu yazdı

takip.

+1

trader
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    link versene bi hacım

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Konuyu okuyunca çakma hariciler aklıma geldi. :)

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    calculator
    calculator's avatar
    Erkek
    crimeangel bunu yazdı

flash bellekte zaten iş yapan, ram kısmı. geri kalan kısım hemen hemen tüm belleklerde aynı. veri yolları v.s. bağlantılarının aynı olduğunu farzedersek, sadece ram chipi değiştirsek zaten 1 gb belleği 256 gb bile yaparız. aradaki 2 dolar, 64 gb  lık bellek chipinin fiyat farkı olabilir. bana normal geldi. ama real 8 gb kısmını bende anlamadım :)

Bu olay hafıza kartları icinde gecerli mi?

Çok üşengec
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

hafıza kartlarındada aynıdır diye biliyorum. ( en azından benim incelediklerimde.) ama sen çipi değiştireyim artsın diye düşünme, olmuyor. 1 bacağın yeri farklı olsa alet yanıyo yada çalışmıyor en iyi ihtimalle. 1 gb lık belleğe 2 gb lık çip takmakla uğraşırken baya incelemiştim sistemlerini :D

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kesin vardir bir seyi şimdi cıkmassa bile ilerde sıkıntı olabilir en guzeli kıy paraya duzgun bir şey al :)

ustura tarafından 14/Mar/14 04:55 tarihinde düzenlenmiştir

itsin oglum sen adam degilsin
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

Konuyu okuyunca çakma hariciler aklıma geldi. :)

başlığı görünce aklıma gelen ilk şey.. :)

edit:

amk daha insafsızca :D

yunusdogan tarafından 14/Mar/14 09:15 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1819 Toplam Mesaj: 19