folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 80Gb Harddiski 31 Gb Olarak Görüyor

80Gb Harddiski 31 Gb Olarak Görüyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    Hocam Bilgisayarım Sağ Tıkla - Yönet - Var.. Yönete geç - Disk Yönetimini Göreceksin..  - Oradan Herhangi Bir Bölüm Ayrılmamış Olarak Görunuyorsa.. Biçimlendirip Eski Halinede Getirebilirsin.. Bir Dene Bakalım Hocam..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snak
    snak's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Konuyada cevap vereyim,

Harddisklerde capacity limit isimli jumper ayarı vardır,

Özellikle bazı eski anakartlar, yüksek kapasiteli diskleri görmüyordu, ondan dolayı büyük kapasiteli disklere kapasite limiti koyma gereksinimi duyuldu...

Senin jumperlarda büyük ihtimal capacity limitte...

Jumper ayalarını hddnin üzerinden okuyarak master ayarına getir... Sorun kalmayacaktır...

renegadealien haklı aga sen bi jumper ayarlarını kontrol et muhtemelen sorun ondandır

beni kaybetmek için uğraşanı ben kaznmak için uğraşmam
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

2. resimdeki tablo senin harddiskinde farklılık gösterebilir. ona bakarak master yap. eğer hdd tek kablodan bağlıysa tablo felan kafanı yorma jumper ı sök öle tak. %200 çözülür :P 

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    Sayın Rene Ve Sayın Fikret kardeşim dediginizi uyguladım oldu sorun limit capacity yazan yer yüzündenmiş şimdi gayet saglıklı calışıyor tum yorumlar icin teşekkür ederim

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imarator
    imarator's avatar
    Erkek
    akadaş pc formaladıkdan sonra böle oldu. büyük ihtimalle . yendien format atmak zorundasızn atarken hardisk kaspisetine en yüksege çıkarmayı unutma sorun düzelir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

Cözdüm olayı demiştim jumper dan kaynaklanıyor format falanda atmama gerek kalmadı hdd bicimlendirdigimde cözüldü herşey

düzenleme : konuyu canlandırmamak için yazıyorum bu hdd ekstaradan taktıgım slave hdd im

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imarator
    imarator's avatar
    Erkek
    arkdaşım windosw sun kurulu oldugu hdd nasıl biçimlendiriliyo merak ediyorum..böle bişi olmaz ama diyelimki bçimlendirdi. hdd biçimlendirince windosw gittikden sonta ne işine yarıyacak format başka yol yok.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

fivestar bunu yazdı:
    Cözdüm olayı demiştim jumper dan kaynaklanıyor format falanda atmama gerek kalmadı hdd bicimlendirdigimde cözüldü herşey

taaa en başta söyledim : ) 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
Toplam Hit: 3657 Toplam Mesaj: 29