folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder 8.500 TL Dizüstü Bilgisayar Önerisi

8.500 TL Dizüstü Bilgisayar Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Monster iyi mi ya uzun süre kullananlar bir şey yazsın.

6-7 yıldır kullanıyorum performans olarak hala çok iyi sadece tek derdim fanı biraz gürültülü o kadar :)

Nev-i Şahsına Münhasır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Ben uzun yıllardır bunlarla çalışıyorum.

Ben son 5 bilgisayarın 3' ünü bunlardan aldım. Servis olayları gayet iyi laptopta servis önemli. Bilgisayarlarda iyi bence.

Şimdi bir bilgisayar daha alacağım ve MSI ile Monster Semruk arasında gidip geliyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tcvatandasi
    tcvatandasi's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

canavar gibi hocam, ilk günkü gibi kullanıyorum 5 6 yıl oldu alalı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek
    yyasinn bunu yazdı

Tam emin değilim ama Asus Tuf serilerinde kronik sorunlar mevcut diye yorumlar okumuştum. Newegg.com'da MSİ GL65 1660ti 16GB Ram i7 10750H 512GB M2 ve 1TB HDD laptop+vergi+kargo 8500 TL'ye satılıyordu. Asus yerine onu tercih edebilirsiniz.

bu newegg te amazondaki gibin gümrük kesipte mi gönderiyor kendisi, yoksa biz mi uğraşıyoruz

edit: biraz bakındım ödeme ekranında kesiyormuş kendisi^^

ugur0 tarafından 24/Şub/21 23:17 tarihinde düzenlenmiştir

imza
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

4,5-5k aralığında max 5k önerisi olan var mı? 

AutoCAD render alabilirse mükemmel olur. Piyasadan epey uzak kalmışım

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek

janni Kasa kalitesi olarak MSI GL serisi çok hoşuma gitti tabi GP GE GS serileri daha sağlam. Monster Abra serisini birkaç gün kullandım kasanın kalitesi pek güven vermiyor. Semruk serisi nasıl bilmiyorum ama ikisi arasında kaldıysanız bütçe sorunu yoksa MSI minimum GL serisi tercihiniz olmalı. Yinede karar sizin. :)

ugur0 evet newegg, amazon gibi vergi ve kargo ücretini peşin alıyor. Ek bilgi olarak neweg satıcı olan ürünleri aldığınızda kargo ücretsiz oluyor ve direk Türkiye'ye gönderim oluyor. Fakat Newegg sitesinde farklı bir satıcıdan ürün aldığınızda önce Newegg deposuna gönderiyor sonra Newegg Türkiye'ye gönderim yapıyor ve farklı satıcı oldugundan kargo ücretini ödemek durumunda kalıyorsunuz. Eğer farklı satıcı seçme düşünceniz olursa Dealking diye bir satıcı vardı herkes çok memnun bilgin olsun.

SaviorAngel Hayırlı olsun.

Aytekinet Teşekkürler. Benimde ilk alacağım ürün monster olacaktı fakat forumdaki arkadaşlar alma dedikten sonra ve Abra serisini kullanma fırsatı olduktan sonra vazgeçtim. :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Yurt dışı bakıyorsanız Newegg'den bakabilirsiniz. Uluslararası garanti 1 yıl ve ilk 1 ay içinde donanımsal bir sorun varsa vergi+kargo+ürün ücretini tamamiyle iade ediyorlar. Keyfi iadelerde ise %15 ücret keserek iade ediyorlar. Kagoda hasar alma durumu olursa yine ücretin tamamını iade ediyorlar(Kargo geldiğinde mutlaka kamera kaydı ile açmanız gerekiyor). 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    yyasinn bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Yurt dışı bakıyorsanız Newegg'den bakabilirsiniz. Uluslararası garanti 1 yıl ve ilk 1 ay içinde donanımsal bir sorun varsa vergi+kargo+ürün ücretini tamamiyle iade ediyorlar. Keyfi iadelerde ise %15 ücret keserek iade ediyorlar. Kagoda hasar alma durumu olursa yine ücretin tamamını iade ediyorlar(Kargo geldiğinde mutlaka kamera kaydı ile açmanız gerekiyor). 

Çok teşekkürler hocam, lakin "güvenli" diye vatan bilgisayardan direkt gidip almak isteyen birini yurtiçi ( hepsiburada, n11 vs ) alışveriş sitesi için zor ikna ettim. Hiç kullanmadığım bir yere yönlendiremem :D

Direkt yerli satışlardan model tavsiyesi olan çıkarsa mükemmel olur

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Komar
    Komar's avatar
    Erkek

MSİ GE Serisinden, kullanıcı olarak tavsiye ediyorum
    17,3 inç ekranıyla efsane performans sağlıyor. Monstere falan para vermek çöp almaktan farkı yok

𝘗𝘦𝘥𝘢𝘵 𝘚𝘦𝘬𝘦𝘳
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

Amazon Yurtdışı ürünlerinde garanti durumu ne oluyor. Mesela konu sahibinin aldığı laptopu alırsak.

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
Toplam Hit: 6740 Toplam Mesaj: 52
öneri laptop gaming