folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder 8Gb Flash Belleğe 4Gb Üstü Dosya Atamıyorum

8Gb Flash Belleğe 4Gb Üstü Dosya Atamıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    forcarbon
    forcarbon's avatar
    Erkek

8Gb kingston flash bellek var ama 4gb üstü dosya atamıyorum NTFS olarak formatlandırdığımda ise 6gb dosyayı flash'a atmam yarımsaat kadar sürüyor fat32 olarak biçimlendirdiğimde 4gb üstü atamazssınız diye uyarı veriyo acil çözmem lazım yardım edebilrseniz sevinrm

liseliyim ben , Tanrı,güneşi her gün yeniden doğurarak,bizi mutsuz kılan her şeyi değiştirmemiz için zaman tanıyor bize.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

flash bellege sag tiklayip özellikler deyip kac gb lik olduguna baktin degil mi yoksa ustunde mi 8 gb yazıyor :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    forcarbon
    forcarbon's avatar
    Erkek

sirri bunu yazdı:
    -----------------------------

flash bellege sag tiklayip özellikler deyip kac gb lik olduguna baktin degil mi yoksa ustunde mi 8 gb yazıyor :)

neyse bişey demicem hocam  :)

liseliyim ben , Tanrı,güneşi her gün yeniden doğurarak,bizi mutsuz kılan her şeyi değiştirmemiz için zaman tanıyor bize.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

her ihtimali düşünmek lazım hocam değil mi ama :D sonuçda bilende var bilmeyende :D ;) nese sana koy gele

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

dostum fat32 ise 4 gb üstü atamazsın. flash diski biçimledirip ntfs yapcaksın yada bilgisayarıma sağ tıkla yönet de. depolamayı seç. disk yönetimi yerel seç. flash diske seç ordan sağ tıkla özellkler de . donanıma gel. flash diski seçip ordan özellikler sonrada ilkelere gel ordan performansı seçip pc yi baştan başlat öyle dene çözümlenmesi lazım

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ---ALPER---
    ---ALPER---'s avatar
    Erkek

efer fat fomatındaysa disk 4 gb ve üstünü bir anda atamazsın iiçine hocam :D

Nerde şekil şukul varsa,hepsi toplanmış...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trubulans
    trubulans's avatar
    Erkek

kardeş Fat32 dosya sistemi ile ançak max 4gb atıyorsun biçimlendir NFTS dosya sistemi yap sorun çözülür o zaman

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    meco
    meco's avatar
    Erkek
    forcarbon bunu yazdı:

8Gb kingston flash bellek var ama 4gb üstü dosya atamıyorum NTFS olarak formatlandırdığımda ise 6gb dosyayı flash'a atmam yarımsaat kadar sürüyor fat32 olarak biçimlendirdiğimde 4gb üstü atamazssınız diye uyarı veriyo acil çözmem lazım yardım edebilrseniz sevinrm

ntfs olmalı ayrıca 6gblık dosyayı yarım saatte atması normal.. bizde satılan flash bellekler oldukca düsük yazma hızına sahip oluyor.. muhtemelen sizde ucuz yollu birsey aldınız ama bu ucuzluk yazma hızına göre belirleniyor zaten.. flash belleklerinde yazma ve okuma hızları vardır ve bellek kapasitesi arttıkca yazma hızı yüksek olanları tercih etmelisiniz yoksa böyle uzun uzun beklersiniz.. yazma hızı arttıkca fiyatlarıda artar..

PORTABLE programları tercih edin... isletim sistemi sismez, nereye atarsan orada calısır ve en önemlisi serial-key derdinden kurtulursunuz...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    forcarbon
    forcarbon's avatar
    Erkek

meco bunu yazdı:
    forcarbon bunu yazdı:

ntfs olmalı ayrıca 6gblık dosyayı yarım saatte atması normal.. bizde satılan flash bellekler oldukca düsük yazma hızına sahip oluyor.. muhtemelen sizde ucuz yollu birsey aldınız ama bu ucuzluk yazma hızına göre belirleniyor zaten.. flash belleklerinde yazma ve okuma hızları vardır ve bellek kapasitesi arttıkca yazma hızı yüksek olanları tercih etmelisiniz yoksa böyle uzun uzun beklersiniz.. yazma hızı arttıkca fiyatlarıda artar..

hocam bende 1tb lik harici hdd var ben ona 10gb lik dosyaları falan 2-3 dakikada atıyodum flasha 5gb dosyayı atarken yarımsaat diyince şaşırdım dellendim. Teşekkürler cevaplarınız için flash bellek yazma hızından kaynaklanıyo demek tekrar teşekkürler saygılar :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek

http://download.chip.eu/tr/USB-Disk-Storage-Format-Tool_176942.html

İndir bunu formatlarken ntfs seç sorunun çözülür. Yavaş yazma konusuda aldığın flash diske bağlı ayrıca klavyedki usb girişleri filan 1,0 bildiğim kadarı ile kasdan tak direk 2,0 daha hızlı atar. Daha hızlı istiyorsan paraya kıy kaliteli yüksek veri transferi hızına sahip bir flash al kank :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    forcarbon
    forcarbon's avatar
    Erkek

klavyedeki usb girişimi :D

Toplam Hit: 14019 Toplam Mesaj: 19