folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder 9 Yaşındaki Bir Çocuğa Nasıl İngilizce Öğretilir?

9 Yaşındaki Bir Çocuğa Nasıl İngilizce Öğretilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Herkese merhaba, 

9 yaşında 3. sınıfa giden bir kardeşim var. Deneme sınavı olmuşlar Matematik 1 yanlış, Fen Bilgisi hepsi doğru iken İngilizceden 5 yanlış yapmış. Biraz sorguladım hiçbir şey bildiği yok sanırım çok kötü bir öğretmeni var ya da ders pek ilgisini çekmedi.

Burada öğretmen olan ve İngilizce eğitimi veren arkadaşlar var. Şimdi ben bu çocuğu heveslendirip eğlenceli bir şekilde İngilizceyi sevdirirerek öğretmek istiyorum. Pedogojide nasıl bir yaklaşım yapmak gerekir, nasıl materyaller, öğrenim methodları kullanmalıyım? Önerilerinizi bekliyorum.

Cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler. 

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

chat ile 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

Yegenim 1. Sinifta ben bana sordugu  herseyin once turkcesini sonra ingilizcesini soyluyorum. Oyunlarda da ozellikle sonra ingilizce kelimeleri kullanarak devam ediyoruz oyuna baya kelime ogrendi. Bence deneyebilirsiniz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

ilk başta ingilizcenin bir ders olmadığını göstermen lazım.benim ingilizcem lise 1e kadar sıfırdı(o zamanlar 4ten lise 1e kadar ingilizce eğitimi vardı).bazen kassamda 1 alamazdım. şimdi yurt dışında ingilizce olarak çalışıyorum.nerede dank ettiğini söyleyim. bi gün amerikadan kuzen geldi kızıyla beraber 3 yaşlarındaydı. aşırı tatlı fln ya dedim bi ilgilenim aa bi baktım kız türkçe bilmio. mal gibi kaldım kızla konuşurken fln ingilizce öğrenmeye başladım kendiliğinden. mesela balon atıyordu mor balon fln diodu ha bu mor demek diyordum.

yani kısaca baktım ki bu bir dil ve insanlar iletişim kurmak için kullanıyor. sonra çok sardı öğrendim baya fakat türkiyede eğitim bi yere kadar. kendimde olduğu için daha da öğrendim. sende ona bunun bir dil oldğunu bir ders olmadığını göster. iletişim için kullanmasını sağla. oyun seviyorsa oyun kur full ingilizce olsun çözerken fln dilide öğrenir.

the sims'i herkes bilir :D ilk ingilizce eşyaları ordan öğrenmiştim

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Yabancı bir ülkede yaşıyormuş gibi bir ortam sunulduğu zaman dil öğrenilebilir. ( mümkünse gitmek daha iyi ama :)

mesela ingilizce kanalllar izlemek

ingilizce kitap okumak

ingilizce gazete

ingilizce bilen kişilerin yanında devamlı ingilizce konuşmak

Kısaca o dili yaşamak lazım. sadece kelime ezberlemek hantalllık bence. hikaye ve tvde zaten bilmediğini öğreniyorsun. sadece düzenli bir miktar çalışarak bu iş kıvrılabilir.

ama DİL NANKÖRDÜR. DEVAMLI ÇALIŞILMAZSA HER SEFERİNDE BAŞA DÖNERSİN.  ben liseyi bitirdiğimde bayağı güzel ingilizce konuşuyordum. yai bir tık ilerletsem tamamdı. ama bir bıraktım yıllarca

geri döndüğümde "come"  ne demekti sözlüğe bakarken buldum kendimi. 

Edit: çocuk kısmını atlamışım . yukarıdakilere ek olarak ben gazete kitap dedim ama çocuğa uygun boyama kitabı,  resimli hikayeler, mesela kelime bulmaca yada ona benzer ingilizce oyunlar.

eskiden bizde monopoly gibi ingilizce dünya oyun olurdu. ingilizce çocuk şarkıları .. gibi

futurist tarafından 06/Oca/17 17:22 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    rajooonn bunu yazdı

Herkese merhaba, 

9 yaşında 3. sınıfa giden bir kardeşim var. Deneme sınavı olmuşlar Matematik 1 yanlış, Fen Bilgisi hepsi doğru iken İngilizceden 5 yanlış yapmış. Biraz sorguladım hiçbir şey bildiği yok sanırım çok kötü bir öğretmeni var ya da ders pek ilgisini çekmedi.

Burada öğretmen olan ve İngilizce eğitimi veren arkadaşlar var. Şimdi ben bu çocuğu heveslendirip eğlenceli bir şekilde İngilizceyi sevdirirerek öğretmek istiyorum. Pedogojide nasıl bir yaklaşım yapmak gerekir, nasıl materyaller, öğrenim methodları kullanmalıyım? Önerilerinizi bekliyorum.

Cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler. 

Siz o çocuğu böyle değerlendirkçe, o çocuk sizden ve çevreden böyle değerlendirmeyi öğrendikçe isterse şeyh pir olsun.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

Başta o çocuğa YANLIŞ yapmanın bir hata olmadığını öğretin.
    Siz de ona öyle yaklaşın.

Yapılan yanlışların düzeltilebilir olduğunu öğretin.
    Ekstra yüklenme yapmayın diğer derslerindeki dikkatini oraya toplamayın.

Öncelikle yanlışlarını düzeltebilecek şekilde o yanlış sorulardaki konuları tekrar ettirin ve o konu hakkında biraz daha fazla soru çözmesini sağlayın.

Okuldaki ders programına sadık kalınarak o hafta ingilizcede hangi konu görülüyorsa o konu üzerine evde özel olarak daha basit ve kolay şekilde eğlenceli hale getirerek temel bilgi oluşturun.
    Okulda anlatılan dersle de temel üzerine gerisini kendisi kavrayacaktır.

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    Lupin bunu yazdı

Başta o çocuğa YANLIŞ yapmanın bir hata olmadığını öğretin.
    Siz de ona öyle yaklaşın.

Yapılan yanlışların düzeltilebilir olduğunu öğretin.
    Ekstra yüklenme yapmayın diğer derslerindeki dikkatini oraya toplamayın.

Öncelikle yanlışlarını düzeltebilecek şekilde o yanlış sorulardaki konuları tekrar ettirin ve o konu hakkında biraz daha fazla soru çözmesini sağlayın.

Okuldaki ders programına sadık kalınarak o hafta ingilizcede hangi konu görülüyorsa o konu üzerine evde özel olarak daha basit ve kolay şekilde eğlenceli hale getirerek temel bilgi oluşturun.
    Okulda anlatılan dersle de temel üzerine gerisini kendisi kavrayacaktır.

çocuk onu yapısal olarak biliyor zaten, kafa sikmeseler kafi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

Bol bol okuyup o dile maruz kalması gerekiyor. Okuma önemli.

Bu arada bende bir şey sormak istiyorum.

He's smiling at her. Bu cümlede her neden at almış acaba?

C.Armstrong gives it back to her. Bu cümlede her neden to almış? Object Pronoun lar kendilerinden önce ve sonra at-to neye göre alıyorlar ve ne ifade ediyor?

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

döverek öğretilir, kardeşim 9 yaşındaydı kendisi benden 17 yaş küçüktür, 1 sene içinde hergün 2 saat çalıştırmak suretiyle döve döve öğrettim ingilizceyi. anlamadığı yeri bir daha anlatacaksın, anlamaya çalışmaktan  vazgeçiyorsa çakacaksın tokadı gözünün üstüne, ana baba da sahip çıkmadığında eşek gibi öğrenecek.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    absconder bunu yazdı

Bol bol okuyup o dile maruz kalması gerekiyor. Okuma önemli.

Bu arada bende bir şey sormak istiyorum.

He's smiling at her. Bu cümlede her neden at almış acaba?

C.Armstrong gives it back to her. Bu cümlede her neden to almış? Object Pronoun lar kendilerinden önce ve sonra at-to neye göre alıyorlar ve ne ifade ediyor?

http://english.stackexchange.com/a/71185

Şöyle birşey demişler

----

Bu şarkıyla sizi 1998'lere götürüyorum:
    https://www.youtube.com/watch?v=w1eN8vyVFIM

NoktaliVirgul tarafından 06/Oca/17 19:40 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 2971 Toplam Mesaj: 19
ingilizce çocuklar için ingilizce