%90 İş Görememezlik Raporu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

merhabalar

arkadaşlar nasıl bir başlık atacagımı bilemedim. o nedenle kusura bakmayın

kız arkadaşımın babası %90 iş göremezlik heyet  rapaoru var bunlar 9 kardeş 5 evli 4 bekar 4 bekarın 2 si okuyor 2 kişi asgari ücretli olarak çalışıyor

şimdi babası kaymakamlıga gidiyor yaşlılık maaşı başvurusuna adamı senin durumun iyi cocukların sana bakıyor diye geri göndermişler

özürlülük oranı %70 üstünü gecenlere 1300 gibi bir maaş söylüyorlar ne kadar dogru bilemem

fakat yaşlılık aylıgı yok 44 dogumlu 

herhangi bir sosyal güvencesi olmamaış babasının şimdiye kadat herhangi bir yerden maaşa baglanması mümkünmü yasada kanun varmı bilmek istedigim sizlere sormak istedigim bunlar.

Mod; konulari uygun bolumlere acalim. 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Yaşlılık maaşı değilde sanırım sgk gidip işlem yapılması gerekiyor. Malulen emeklilik mi öyle bişey olması lazımdı aklımda kalan bu en azından :S

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Adam kaç yaşında? Eğer bu adam sgk ya daha önceden emeklilik için ücret yatırmadıysa emekli olamaz. Özürlülük yardımı diye birşey var da detaylarını bilmiyorum. İş görememezlik raporu ile özürlülük raporu farklı bildiğim kadarıyla.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

1944 dogumlu ssk ile alakası olmamış daha önce 2 çalışan hem 2 üniversiteliye anne babaya birde kendilerine bakacak

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

O nasıl gerekçe ya ? O ücretin ödeneceğine dair kanun kural neyse elinde print edip gitsin. Öle sebepmi olur?

Eğer %90 engeli olduğunu devlet hastanesinden belgelemişse zaten gerisinin çok kolay olması lazım diye düşünüyorum

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

O nasıl gerekçe ya ? O ücretin ödeneceğine dair kanun kural neyse elinde print edip gitsin. Öle sebepmi olur?

Eğer %90 engeli olduğunu devlet hastanesinden belgelemişse zaten gerisinin çok kolay olması lazım diye düşünüyorum

ya hocam prosüdür nedir bilmiyorum adam kaymakamın yanına gitmiş oda ayaklar dururken bana degil fakir fonuna gideceksin demiş

yapması gereken nedir nasıl başvurulur onu anayasanın hakki maddesinde böyle bir karar var söyleyin gerisini ben hallederim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

Raporda ağır özürlü ibaresi bulunuyorsa

Yakınlarından bakacak kişi var ve de herhangi bir sağlık durumu (Engelli vb.) durumu yok ise

Aynı evde ikamet eden tüm bireylerin gelirleri hesaplanıp kişi sayısına bölünerek, kişi başına düşen meblağ 572.64TL altında ise

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne gidip dosya açtıracak ve kontroller yapıldıktan sonra ''Engelli bakım aylığı'' bağlanacak.

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bahsettiğin 2022 sayılı Engellileri Koruma Kanunu'nda da adı geçen ve çalışamayan engellilerin maaşa bağlanması ile ilgili husus. Burada kriterler;

- Engellinin çalışamıyor olması,

- Engellinin ve 1. derece akrabalarının taşınmaz mal (ev, arsa, dükkan) sahibi olmaması,

- Engelli ile aynı yerde ikamet edenlerin yıllık gelirlerinin (sallıyorum) 15.000 TL'nin üstünde olmaması

Gibi şartlar arıyorlar. Sanırım bu şartlara haiz değil. O yüzden malüllük maaşı alması zor. Ama önceden SGK girişi varsa, prim eksiğini tamamlayıp malulen emekli olabilir.

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

Ayrıca;

Arkadaşında belirttiği gibi 2022 sayılı yasa ile Bakıma Muhtaç Özürlü Aylığı denilen bir durum daha vardır. Belirttiğiniz gibi kaymakamlıklar ilgilenir. Fakat size durumunuz iyi denilmiş belliki mevzuat tarafından belirlenen sınırın üzerinde geliriniz var. Bu durumda daha detaylı bilgi almanız gerekmektedir.

Benim fikrim Siz Muhtaç aylığı ile değilde daha çok Engelli Bakım aylığı denilen yani muhtaç olana değilde bakımı üstlenen kişiye yapılan ödeme ile ilgilenmeniz sizin için çok daha yararlı olacaktır. Hem şartları daha uygun hemde limit daha yukarıda.

Yarın size en yakın aile ve sosyal müd. telefon ile arayarak engelli servisine bağlanarak durum ile daha detaylı bilgi alınız.

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Maşallah amca baya baya iş görmüş yani hakkını yememek lazım.9 çocuk.

Bu arada cahilliktir şudur budur olan olmuş Allah yardım etsin o kadar çocuğa bakmak gerçekten çok amaa çok büyük bir sıkıntı.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    burhan808 bunu yazdı

Ayrıca;

Arkadaşında belirttiği gibi 2022 sayılı yasa ile Bakıma Muhtaç Özürlü Aylığı denilen bir durum daha vardır. Belirttiğiniz gibi kaymakamlıklar ilgilenir. Fakat size durumunuz iyi denilmiş belliki mevzuat tarafından belirlenen sınırın üzerinde geliriniz var. Bu durumda daha detaylı bilgi almanız gerekmektedir.

Benim fikrim Siz Muhtaç aylığı ile değilde daha çok Engelli Bakım aylığı denilen yani muhtaç olana değilde bakımı üstlenen kişiye yapılan ödeme ile ilgilenmeniz sizin için çok daha yararlı olacaktır. Hem şartları daha uygun hemde limit daha yukarıda.

Yarın size en yakın aile ve sosyal müd. telefon ile arayarak engelli servisine bağlanarak durum ile daha detaylı bilgi alınız.

araya adam konup torpili unutma

gerekli şartları sağlamıyorsa bile illegal kanunun b bendinde belirtilen araya eş dost akraba torpili kaynatma durumundan çok rahat istifade edebilir

illaki bir torpil bulunur

illegal kanunun a bendine baş vurmadan önce rüşvet alıcısının ayarları ile oynanmamış olması gerekmektedir, sağlamlık bandrolü alınmamış kişilerde denenmemesi tavsiye olunur

endenius tarafından 06/Oca/15 23:40 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2242 Toplam Mesaj: 18