folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder A101 Ucuz Kıyma-Kuşbaşından Sonra Ucuz Antrikot Bonfile Kontrfile Satmaya Başlayacak.

A101 Ucuz Kıyma-Kuşbaşından Sonra Ucuz Antrikot Bonfile Kontrfile Satmaya Başlayacak.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

A101 ve BIM de kıyma ve kuşbaşı satışı başladığından beri kuşbaşı eti artık sadece a101 lerden alıyorum hem daha ucuz hem daha lezzetli ayrıca kasap a yağsız diyip istediğiniz etten çok daha az yağlı. 

Artık ucuza antrikot , bonfile ve kontrifle de alabileceğiz dondurulmuş olarak satışlar başlayacak sanırım iyi giderse soğutulmuş olarakta ( kıymanın satıldıgı gibi ) satmaya başlarlarlar.

Fiyat karşılaştırmak isterseniz 55 TL ye kasapların sattığı kıymayı 29 TL den 

yine 55-65 TL arası kuşbaşını 31 TL den satıyorlar 

örnek vermek gerekirse  KASAP FIYATLARI 

antrikot fiyaıt kasapta  80-90 TL arası 

kontrofile kasap fiyatı 70-85 TL arası 

Bonfile kasap fiyatı 99-105 TL arası 

A101 FIYATLARI 

A101 bonfile 75 TL 

a101 antrikot 65 TL

a101 kontrfile 55 TL 

Kıyaslama yapmak gerekirse market arasında en ucuz fiyatı vermeye çalışan ve kaliteli  korumaya çalışan migros ile kıyaslayalım.

MIGROS ET FIYATLARI 

DANA KONTRFİLE KG  60 TL 

DANA KIYMA 29 TL 

BONFILE 101 TL 

ANTRIKOT 75 TL 

Paranızı sokağa atmayın, köşe başındaki ne olduğu belirsiz kasaplardan alışveriş yapmayın. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Hasta hayvan olayi vardi bunlar onlar mi acaba hocam nereden gelmis bunlar

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Bunlar hayvanın neresi oluyor? Onu anlamadim. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201805271033609542-polonya-delidana-ithal-et/

Made in Poland. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Bunlar hayvanın neresi oluyor? Onu anlamadim. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

A101 ve BIM de kıyma ve kuşbaşı satışı başladığından beri kuşbaşı eti artık sadece a101 lerden alıyorum hem daha ucuz hem daha lezzetli ayrıca kasap a yağsız diyip istediğiniz etten çok daha az yağlı. 

Artık ucuza antrikot , bonfile ve kontrifle de alabileceğiz dondurulmuş olarak satışlar başlayacak sanırım iyi giderse soğutulmuş olarakta ( kıymanın satıldıgı gibi ) satmaya başlarlarlar.

A101 FIYATLARI 

A101 bonfile 75 TL 

a101 antrikot 65 TL

a101 kontrfile 55 TL 

Kıyaslama yapmak gerekirse market arasında en ucuz fiyatı vermeye çalışan ve kaliteli  korumaya çalışan migros ile kıyaslayalım.

MIGROS ET FIYATLARI 

DANA KONTRFİLE KG  60 TL 

DANA KIYMA 29 TL 

BONFILE 101 TL 

ANTRIKOT 75 TL 

Paranızı sokağa atmayın, köşe başındaki ne olduğu belirsiz kasaplardan alışveriş yapmayın. 

Tarım Bakanlığı uzmanı, "Tahlil raporları Polonya dilinde yazıldığı için ne yazdığını anlamadık" dedi.

Böyle bir açıklamanın yapıldığı ülkede kusurabakma A101 den felan et almam. Sağlığım o kadar ucuz değil. Ayrıca hiç bir zaman dondurulmuş et aynı tadı vermez. Buzluktan çıkarıp pişirdiğin etle kasaptan yeni alıp pişirdiğinin tadı aynı mı? Çok şükür günlük kesim yapan güvendiğimiz kasap ta var. Öyle ne olduğu belirsizlerden kimse almaz zaten sen rahat ol. Kasap yanlış bilmiyorsam bir ESNAF değil mi? Ne zamandan beri esnafımızdan alış veriş yapmak parayı sokağa atmak oldu? Devam edin gidin alın a101 den de bim den de.... 

https://odatv.com/peki-bim-ve-a101in-gercek-sahipleri-kim-0311171200.html

Come On Cj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    stockholm8 bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

A101 FIYATLARI 

A101 bonfile 75 TL 

a101 antrikot 65 TL

a101 kontrfile 55 TL 

MIGROS ET FIYATLARI 

DANA KONTRFİLE KG  60 TL 

DANA KIYMA 29 TL 

BONFILE 101 TL 

ANTRIKOT 75 TL 

Tarım Bakanlığı uzmanı, "Tahlil raporları Polonya dilinde yazıldığı için ne yazdığını anlamadık" dedi.

Böyle bir açıklamanın yapıldığı ülkede kusurabakma A101 den felan et almam. Sağlığım o kadar ucuz değil. Ayrıca hiç bir zaman dondurulmuş et aynı tadı vermez. Buzluktan çıkarıp pişirdiğin etle kasaptan yeni alıp pişirdiğinin tadı aynı mı? Çok şükür günlük kesim yapan güvendiğimiz kasap ta var. Öyle ne olduğu belirsizlerden kimse almaz zaten sen rahat ol. Kasap yanlış bilmiyorsam bir ESNAF değil mi? Ne zamandan beri esnafımızdan alış veriş yapmak parayı sokağa atmak oldu? Devam edin gidin alın a101 den de bim den de.... 

bir zamanlar evimin bulundugu yerde sadece esnaf marketler vardı en yakın migros vb. kira vb. yerler 10 15 kilometre uzaktaydı , marketten hem her aradığımızı bulamazdık hemde normal fiyattan yüksek olurdu çünkü market bir salçayı kim bilir kaç günde bir satıyor oyüzden de kendine göre bir kâr ekliyor. 

bim ve a101 gibi marketler çoğalmaya başlayınca önce şöyle bir muhabbet döndü , supermarketler marketleri efnafları bitirecek diye , bugun her köşe başında ŞOK BIM A101 var , şimdiki durum mu daha iyi yoksa o gün mü diye düşünüyorum ? markette kazıklanmak yerine bu ucuzluk supermarketlerinde hem aradıgımı buluyorum hemde daha ucuza alıyorum. Yani evet iyiki bu marketler çogaldı sahibi benim hiç umrumda değil , başkası da gitsin ucuzluk marketi açsın zaten zor geçiniyoruz ?

Şuan marketlerin çoğalması ile evimin yakınında a101 şok ve 2 tane migros var ve istediğim herşeyi bulabiliyorum bu sayede , migros gibi yerlerde etin ne kadar rafta kalacağı belli kıymanın etin ülke çapında geçerli fiyatı var.

Mahalle kasabına gelirsek  bir çoğunda etin nereden geldiği belli değil , yağsız dersin yağlı verir yağlı dersin az yağlı verir o an ne satmak istiyorsa onu dayar geçer ve her zaman kasaplar migros ve a101 gibi yerlerden pahalı olmak zorundadır neden? 

çünkü birtanesi tonlarca et satarken diğeri kilo bazında satıyor , bir tanesini entegre tesisler desteklerken diğeri nereden alıyor belli değil.

Ammavelakin evet en kaliteli eti en iyi eti gene kasaptan alırsın ama hangi kasaptan? 

Şuan istanbuldayım ve et burada pahalı + denediğim her kasapta ki ette çok kötüydü , fakat bodrum da hangi hesap nasıl hangisi iyi biliyorum pahalı ama kaliteli kasaplar.

Kendi kasabımda eti istediğim gibi kestirebiliyorum veya bekletilmiş (dry aging) et satın alabiliyorum , migros a101 vb. yerlerde bulamayacağım küşlemeyi yiyebiliyorum , hatta bazı güzel kasapların steak houselarında seçtiğim eti pişirtip orada yiyebiliyorum. 

Yani söylediklerinin hepsinin farkındayım fakat 100 tane kasap varsa bunun 70 tanesine gelen etin nereden geldiği belli değil , adam tavuk gibi bakteri üretmesi çok çabuk olabilecek birşeyi dükkanında çıplak ellerle kendisi paketliyor , eldiven kullanıyor ama aynı eldivenle tuvalette oyun oynadığı cep telefonunu da kullanıyor. 

Et konusunda seçiciyimdir merak etme , ve a101 kesinlikle tercih edilebilecek alternatiflerden biri , heleki bulunduğunuz yerdeki kasapları tanımıyorsanız ve memnun değilseniz, ayrıca ekonomik çünkü iyi kasaplarda bu fiyata et bulamazsınız. 

Yani nerden geldiği belli olmayan daha pahalı eti alacağıma en azından uygun fiyatlı tadı da daha güzel a101 kıymasını kullanırım. 

Fakat bildiğim bir kasap ve param da varsa kasaptan alırım. 

sen kafana göre devam et.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    stockholm8 bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

A101 FIYATLARI 

A101 bonfile 75 TL 

a101 antrikot 65 TL

a101 kontrfile 55 TL 

MIGROS ET FIYATLARI 

DANA KONTRFİLE KG  60 TL 

DANA KIYMA 29 TL 

BONFILE 101 TL 

ANTRIKOT 75 TL 

bir zamanlar evimin bulundugu yerde sadece esnaf marketler vardı en yakın migros vb. kira vb. yerler 10 15 kilometre uzaktaydı , marketten hem her aradığımızı bulamazdık hemde normal fiyattan yüksek olurdu çünkü market bir salçayı kim bilir kaç günde bir satıyor oyüzden de kendine göre bir kâr ekliyor. 

bim ve a101 gibi marketler çoğalmaya başlayınca önce şöyle bir muhabbet döndü , supermarketler marketleri efnafları bitirecek diye , bugun her köşe başında ŞOK BIM A101 var , şimdiki durum mu daha iyi yoksa o gün mü diye düşünüyorum ? markette kazıklanmak yerine bu ucuzluk supermarketlerinde hem aradıgımı buluyorum hemde daha ucuza alıyorum. Yani evet iyiki bu marketler çogaldı sahibi benim hiç umrumda değil , başkası da gitsin ucuzluk marketi açsın zaten zor geçiniyoruz ?

Şuan marketlerin çoğalması ile evimin yakınında a101 şok ve 2 tane migros var ve istediğim herşeyi bulabiliyorum bu sayede , migros gibi yerlerde etin ne kadar rafta kalacağı belli kıymanın etin ülke çapında geçerli fiyatı var.

Mahalle kasabına gelirsek  bir çoğunda etin nereden geldiği belli değil , yağsız dersin yağlı verir yağlı dersin az yağlı verir o an ne satmak istiyorsa onu dayar geçer ve her zaman kasaplar migros ve a101 gibi yerlerden pahalı olmak zorundadır neden? 

çünkü birtanesi tonlarca et satarken diğeri kilo bazında satıyor , bir tanesini entegre tesisler desteklerken diğeri nereden alıyor belli değil.

Ammavelakin evet en kaliteli eti en iyi eti gene kasaptan alırsın ama hangi kasaptan? 

Şuan istanbuldayım ve et burada pahalı + denediğim her kasapta ki ette çok kötüydü , fakat bodrum da hangi hesap nasıl hangisi iyi biliyorum pahalı ama kaliteli kasaplar.

Kendi kasabımda eti istediğim gibi kestirebiliyorum veya bekletilmiş (dry aging) et satın alabiliyorum , migros a101 vb. yerlerde bulamayacağım küşlemeyi yiyebiliyorum , hatta bazı güzel kasapların steak houselarında seçtiğim eti pişirtip orada yiyebiliyorum. 

Yani söylediklerinin hepsinin farkındayım fakat 100 tane kasap varsa bunun 70 tanesine gelen etin nereden geldiği belli değil , adam tavuk gibi bakteri üretmesi çok çabuk olabilecek birşeyi dükkanında çıplak ellerle kendisi paketliyor , eldiven kullanıyor ama aynı eldivenle tuvalette oyun oynadığı cep telefonunu da kullanıyor. 

Et konusunda seçiciyimdir merak etme , ve a101 kesinlikle tercih edilebilecek alternatiflerden biri , heleki bulunduğunuz yerdeki kasapları tanımıyorsanız ve memnun değilseniz, ayrıca ekonomik çünkü iyi kasaplarda bu fiyata et bulamazsınız. 

Yani nerden geldiği belli olmayan daha pahalı eti alacağıma en azından uygun fiyatlı tadı da daha güzel a101 kıymasını kullanırım. 

Fakat bildiğim bir kasap ve param da varsa kasaptan alırım. 

sen kafana göre devam et.

mahalle kasaplarına zerre guvenım yok . tumurunlerı dipfrizden cıkıyor .bazı durumlarda derecede sogutulup duruyor.

guvenmememın sebebı ornegın uykuluk alacaksın 22 tl den adama dersın  abı 300 gram var 400 gram geldı der 380 gram fıyat olarak her gelen gecenden 1 lıra 2 ser lıra kıtletırler ustune fatura da kesmezler.ısını duzgun yapanlar var onlar da kurumsala burunmusler . etı genelde sıtenınıcındekı marketten alırım fıyatları da uygun market zıncırı oldugu ıcın mıgrostanuyguna gelıyor kasap urunlerı .

kucuk bır sehırde ısenız elbette cok daha lezzetlı hayvanları olanlar var. 

bır de kendı ısletmesı olup urunlerını satan kasapları da bu mahalle kasapları kategorısınden cıkartmak gerekır

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Valla ben 1-2 aydır kuşbaşı -kıyma alıyorum çok iyi gayet güzel.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

supermarket/avmlerden kıyma et tavuk almayın yemeyin

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

kuşbaşında yağ oranı en fazla %20 oluyor ve güzel. bizim aldığımız bimdeki emin marka sanırım. şikayet eden hiç yok

Toplam Hit: 7395 Toplam Mesaj: 38
a101 et ucuz et migros kasap antrikot kıyma bonfile kontrofile