folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Access Point Yada Sinyal Güçlendirici

Access Point Yada Sinyal Güçlendirici

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ben karşı komşuma kablosuz internet veriyorum.Kullanan kişinin odası da arka tarafta olduğu için sinyal gücü hiç yok bunun için sinyal güçlendirici vs. yada daha farklı ne yapsak sinyal çeker.Benim ev ilk giriş katta onların ki ise 2 katta karşı karşıya evler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

1.kata bidene ap koyun :) eğer internetin hızlı bişise 1. kattakinede ver aylık ücretiyle , aletin parasınıda ordan gelen parayla ödeseiniz taksit taksit :D

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam evler karşıkılı ev arası 5 m. falan yani

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

sen girişte o 2.katta değil mi? yani aranızda 1 kat var sonuçta. bide daire kapıları 5m olabilirde arka odalarda diyosun yani gittikçe uzaklaşıyonuz birbirinizden işte, sinyal dairelerin giriş kapısının uzaklığına bakmıyo hocam ulaştığı bilgisayar ne kadar uzakta ona bakıyo :D :d
    çekmediğine görede belli ki uzak kalmış gücüne göre , sinyali güçlendirmeniz lazım bi şekilde ki alışveriş olabilsin. 

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

sen girişte o 2.katta değil mi? yani aranızda 1 kat var sonuçta. bide daire kapıları 5m olabilirde arka odalarda diyosun yani gittikçe uzaklaşıyonuz birbirinizden işte, sinyal dairelerin giriş kapısının uzaklığına bakmıyo hocam ulaştığı bilgisayar ne kadar uzakta ona bakıyo :D :d
    çekmediğine görede belli ki uzak kalmış gücüne göre , sinyali güçlendirmeniz lazım bi şekilde ki alışveriş olabilsin. 

Hocam evler karşılıklı derken o sokagın karşı tarafında o yüzden yada şöyle yapsak nasıl olur.Benim evden kablo çeksem oraya ve oraya bi kablosuz modem taksam ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

Hocam evler karşılıklı derken o sokagın karşı tarafında o yüzden yada şöyle yapsak nasıl olur.Benim evden kablo çeksem oraya ve oraya bi kablosuz modem taksam ?

haa siz ayrı apartmanlardasınız :D kablo çekicende sokaktan mı geçcek o kablo :)  o zaman konuda biraz daha beklicen işi bilen biri gelcek tavsiye yazıcak, benim amatör çözümlerim yetmez sana, evde 4 katta interneti zor dağıttım hala bodrumun diplerinde çekmiyo pes ettim :) ben yanlış kişiyim , seçilmiş kişiyi bekle :d 

da genede o kadar düşmemesi lazım ya, arkadşının ev çok büyük ve oda en dipte felan mı? ben evden çıkıyorum sitenin yanında bi yokuş var orda arabadayken hala çekiyo internet, snn modem çok tırt vs olmasın.?

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Güçlü bi wireless anten ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

haa bide geçen bi eleman bi alet getirdiydi laptopa taktı arada baya mesafe olan apartmandan wireless ları listeledi cayır cayır, bulursam yazarım buraya..
    bide böle ilkel şeyler deniceksen aklında bulunsun, elemanın bilgisayara sinyali iletmek kadar elemanın bilgisayarının senin modeme sinyali iletmeside önemli :D

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Modemin wirees antenine bakır anten takıp uzatsam nasıl olur acaba :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

tpling wag5210g hem alici hem verici olarak kullanabilirsin baya güzel birşey

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canerator
    canerator's avatar
    Erkek

Sen modemini onun evine yakın koyarsın oda access point alır senin eve yakın yere yerleştirir tekrarlayıcı özelliğiyle senin sinyali güçlendirir kendi evinin heryerinden bağlanır.

Bende bu aletten var http://www.airties.com/product-details.asp?pn=AP-302&dil=tr kablolu modemimi kablosuz yapmak için kullanıyorum memnunum. 3 ayrı özelliği var. 2 sene önce 85 liraydı.

Access point: Kablolu modemden çıkan ethernet kablosunu takıp kablosuz ağa dönüştürür.

Repeater: Gelen kablosuz sinyallieri tekrar çoğaltır (senin işine yarıyacak olan bu- Gelen sinyalin belli bir seviyede olması gerekiyo ona dikkat et, o yüzden senin modemin onun evine yakın olmalı)

Köprü: Yazıcıyı scannerı buna bağlıon kablosuz şekilde pclere bağlayabiliosun.

canerator tarafından 13/Oca/13 23:24 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1709 Toplam Mesaj: 11