folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Access Pointin İp Adresini Nasıl Bulurum?

Access Pointin İp Adresini Nasıl Bulurum?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Biocyte bunu yazdı

Modemi AP olarak kullandığında, senin ağın 1li blokta ise müridin dediği gibi farklı bloklarda atıyor. Benim de başıma geldi. Bende 0'lı bloğa atmıştı istersen 2 yi falan da tarat.

tarattım yine yok

garibime giden bu alet routerda ki dhcp den ip almıyo mu? diğer bütün aletleri routerda ki client listte görmeme rağmen bunu göremiyorum

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    Biocyte bunu yazdı

Modemi AP olarak kullandığında, senin ağın 1li blokta ise müridin dediği gibi farklı bloklarda atıyor. Benim de başıma geldi. Bende 0'lı bloğa atmıştı istersen 2 yi falan da tarat.

tarattım yine yok

garibime giden bu alet routerda ki dhcp den ip almıyo mu? diğer bütün aletleri routerda ki client listte görmeme rağmen bunu göremiyorum

Sen Everest cihazın dhcp sunucusunu kapattığın için o bi ip almaz modemden hocam. İp yönetimini ana modeme bırakır. Kendi yerel ip adresi kendisine ait kalır. Sıfırla gitsin baştan kurmanın çok zor olacağını sanmıyorum.

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Piratebay bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    Biocyte bunu yazdı

tarattım yine yok

Sen Everest cihazın dhcp sunucusunu kapattığın için o bi ip almaz modemden hocam. İp yönetimini ana modeme bırakır. Kendi yerel ip adresi kendisine ait kalır. Sıfırla gitsin baştan kurmanın çok zor olacağını sanmıyorum.

Hocam o zaman sıfırladıktan sonra nasıl erişicem bu alete ?

Diğer access pointlerin arayüzüne erişebiliyorum  onlarda da Dhcp kapalı 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

Marka model söylesen belki daha mantıklı cevaplar yazabilirdim ama şimdilik tahmini olarak resetlersen cihazı default ip sine döner ip almasıyla ugrasma DHCP acık olmasınada gerek yok defalt ip si hangi blok ta ise laptop un ethetnetine de manuel ip olarak o bloktan ip ver sonra ağa bağlandığında ap nin ip sini yaz arayüze ulasırsın 

Olmaz ise marka model yazarsan daha nokta vurusu cözüm bulabilirim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    Piratebay bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    Biocyte bunu yazdı

tarattım yine yok

ac'de ethernet portu var ise. pc ye baglayacaksin ya da default ayarlardaki wifi adina baglanip ayarlicaksin.

o modemi kim ayarladiysa muhtemelen gateway adresi felan yazmamis. dhcp yi kapatmis sadece mal gibi. 

sıfırlamaktan baska caren yok.

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    AbdullahAzad bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    Piratebay bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    Biocyte bunu yazdı

tarattım yine yok

ac'de ethernet portu var ise. pc ye baglayacaksin ya da default ayarlardaki wifi adina baglanip ayarlicaksin.

o modemi kim ayarladiysa muhtemelen gateway adresi felan yazmamis. dhcp yi kapatmis sadece mal gibi. 

sıfırlamaktan baska caren yok.

resetleyip gateway olarak router ı versem yeter heralde, subnet maskıda ağdaki diğer aletlerle aynı yapıcam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Hocam bende konu açıcaktım senin konuya yazdım birisi yardım eder belki banada.

Biriside bana modemlerimden birini wifi genişletici olarak kullanmam konusunda yardımcı olsa kafayı yedim yapamadım.

elimde zyxel vmg3312-b10b  var buaAna modem internete bağlı. Diğer elimde olan modemler ise şunlar Bu Ana modeme bu 3 cihazdan birini wifi ile bağlayıp genişetici olarak kullanmak istiyorum. Ethernet kablosu ile değil nasıl yapabilirim? 

TP-Link TD-W9970v3 

airties air 5452

zyxel vmg3312-b10b ( wifisi bozuk arada gidip geliyor) Ana modem dışında var.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    archair23 bunu yazdı

Biriside bana modemlerimden birini wifi genişletici olarak kullanmam konusunda yardımcı olsa kafayı yedim yapamadım.

elimde zyxel vmg3312-b10b  var buaAna modem internete bağlı. Diğer elimde olan modemler ise şunlar Bu Ana modeme bu 3 cihazdan birini wifi ile bağlayıp genişetici olarak kullanmak istiyorum. Ethernet kablosu ile değil nasıl yapabilirim? 

TP-Link TD-W9970v3 

airties air 5452

bahsettigin modemlerde repeater ozelligi var mi

az insan çok huzur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı
    archair23 bunu yazdı

TP-Link TD-W9970v3 

airties air 5452

bahsettigin modemlerde repeater ozelligi var mi

Hocam hiç bilmiyorum 2 saat uğraştım olmadı. modem arayüzü görmek sinir etti.  köprü görevi filan vardı gördüm modem arayüzünde

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

Ben olsam şöyle yaparım

Everest cihazı komple resetlerim bunu asla atlamam. Everest cihazı kabloyla bilgisayara bağlarım. Mutlaka dhcp sunucusu açılacağı için sana bi ip verecektir. Modemin arayüzüne girerim. Önce ana modem 192.168.1.1 ise Everest cihaza 192.168.1.2 ipsini veririm. Wifi ve şifrelerini ayarlarım. Herhangi bir mod değişimi yapmam bridge vs. Sonra dhcp sunucusunu kapatırım. Ana modemden çıkan kabloyu Everest olan cihazın Wan değil ethernet girişine bağlarım. Olay bu kadar.

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
Toplam Hit: 12320 Toplam Mesaj: 27
access point access point ip bulma