folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Acil Acer Minibook Sökme, Parçalama Resimli Veya Videolu Anlatım Verebilecek Var Mı? (Aşırı Derecede Lazım)

Acil Acer Minibook Sökme, Parçalama Resimli Veya Videolu Anlatım Verebilecek Var Mı? (Aşırı Derecede Lazım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

adam acil diyor daha neden söktün yaw diyorsunuz ben anlasam yardım edecemde anlamıyorum o kadar

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Fikret bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam daha sökmeyi bilmiyorsun söktükten sonra sorunu nasıl halledeceksin ?

emeklemeden ışınlanmaya çalışıyor arkadaş.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackworm
    hackworm's avatar
    Erkek

Fikret bunu yazdı:

aynen ayrıca

uzmanmış gibide teşhisi koymuşsun bence bi uzman görmeli saçmalama elinde kalır bilgisayar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2FaN
    2FaN's avatar
    Erkek

Acil yazmışta sökünce olacak mı , yoksa yapılabilecekken daha mı kötüye gidecek.. Umarım söktüğün parçaları nereden söktüğünü unutmamışsındır toplarken zorlanabilirsin. Çıkartmaya çalışırken bu bir yere takılıyor tırnağı var tutuyor diyerek fazla zorlama vida olabilir kırabilirsin.

Diğer sorum ise pcyi normal kullanırken birden makina reset atıp yeniden başlamaya çalışıyorsa ve açılamıyorsa muhtemelen zorlayacak birşey yaparken fazla ısındı ve gitti , aynı durumda acer yatıyor evde bakılacak ama harici monitore takınca sorun yok , sorup soruşturduğum kişilerden gelen cevap ise ekran kartının entegresinin fazla ısınmasıyla lehimlerinde doğal olarak ısınarak temazsızlık yapmasıymış.O entegreyi bir şekilde ısıtıp bastırdıktan sonra düzeliyormuş.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:

Fikret bunu yazdı:

emeklemeden ışınlanmaya çalışıyor arkadaş.

Daha önce laptop sökmediğim için pek anlamam.Ama nokiada bundan kat kat kat daha imkânsız işlerde çalıştım.Laptop tamirinden anlayanlar nasıl öğreniyorlar? İçini açtıktan sonra bnm için geri takması vs. sorun değil. Acemi değilim elektronik cihazlarla aram iyidir.İlk deneyimden sonra laptop tamirinden de anlayacağıma adım gibi eminim genelde her konuda bu şekilde uzmanlaşırım.Şimdi yardım edecek varsa takipteyim

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

yuvarlak içine aldığım bölümden ayrılmıyor fazla zorlayamıyorum. orda bulunan tüm vidaları söktüm.klavyeyi ve altındakiş tüm vidaları söktüm.üst panel her yerden çıkıyor fakat o kısımda takılı kaldı. o turuncu halkaların tuttuğunun kanaatindeyim. Eğer bir tecrübesi olan varsa bekliyorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Mihni
    By_Mihni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sana kim oradan söküceksin onu dedi ki :)

cevir altındaki tüm vidaları söktügünden eminsen alt kasayı cek eline gelecktir tam hatırlamıom ama üstten cıkmıosa alttan cıkması lazımdır

üstten cıkıosa o power dügmelerinin oldugu bölüm eline gelir orda filmler vardır onları sökersin sonra vidaları sökersin üst kasa eline gelir cihazı biliom ama nası söktügümü hatırlamıom elimde olsa bitane sökerdik :W he internette videosunu falanda zor bulursun ki sana tavsiyem sudur ki sen o makinayı topla

emin ol toplaması sökmesinden bin kat daha zülümdür sen arızayı tamamen anlat yardımcı olmaya calısalım...

Peyami Rullaz Penguen Rullaz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

By_Mihni bunu yazdı:

sana kim oradan söküceksin onu dedi ki :)

cevir altındaki tüm vidaları söktügünden eminsen alt kasayı cek eline gelecktir tam hatırlamıom ama üstten cıkmıosa alttan cıkması lazımdır

üstten cıkıosa o power dügmelerinin oldugu bölüm eline gelir orda filmler vardır onları sökersin sonra vidaları sökersin üst kasa eline gelir cihazı biliom ama nası söktügümü hatırlamıom elimde olsa bitane sökerdik :W he internette videosunu falanda zor bulursun ki sana tavsiyem sudur ki sen o makinayı topla

emin ol toplaması sökmesinden bin kat daha zülümdür sen arızayı tamamen anlat yardımcı olmaya calısalım...

kasanın her yerindeki tüm vidaları söktüm kalvyeyi söktüm altındaki vidaları söktüm. görünürde takılı vida yok.alttanda üsttende hiç bir şekilde ayrılmıyorlar birbirinden fakat bence ayrılırsa üst taraf ayrılır. Kırmaktan çekiniyorum berkide yapışkan olarak tutturulmuştur

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Mihni
    By_Mihni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yok kırılmaz bazen kaba siddet uygulaman gerekebilio mesela az zorla bakalım düz tornavida kullan arasını acmaya calıs falan ne bilim dene işte bence alttan acılması daha mantıklı ama inan hatırlamıom ya :S

Peyami Rullaz Penguen Rullaz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

plastik düz tonavida uclu kalem kullanıyorum bideneyelim bakalım

Toplam Hit: 6514 Toplam Mesaj: 28