folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Acil Büyük Boyutlu Bir Site İşine Girişeceğiz Biraz Yardım Edebilecek

Acil Büyük Boyutlu Bir Site İşine Girişeceğiz Biraz Yardım Edebilecek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

selam ahali nasılsınız? işler güçler nasıl gidiyor? hayat nasıl ?

bir projeye girdik 3-5 arkadaş çok atılgan ve hızlı bir şekilde ilerlememiz gerekiyor çünkü elimizde olmayan 1-2 ay içinde halk önüne çıkacağız. Proje detaylarını veremiyorum ne yazıkki çünkü tüm proje benim değil neyse. bu işe girerken 3-5-10 derken özellikle bu günden sonra baya kurumsal bir şekle şemale girecek gibi duruyor. Sosyal bir konu ki zaten arkadaşların çoğunluğu sosyal bilimler üzerine okuyor-çalışıyor. en temelde çok çok farklı bir türde olsada onedio tarzı bir siteye ihityacımız var ama onedio gibi boş konularda olmayacak ve arkamız sağlam.

Şimdi niye bunları anlattım derdim ne?

Kapsamlı bir proje olacağı ve benim yeterli teknik donanımım olmadığı için siteyi wordpress benzeri bir sistem üzerine kurmayı planlıyoruz( yeterli süre olsa 0 dan yazarım ama 1-2 ayda çıkmaz benden ve güvenli olmaz istediğim düzeyde ) ilerde v2 v3 gibi derken belki 0 dan elle yazarım ama şu an imkansız. WordPress ile hiç uğraşmadım sevmem de zaten bu konularda gerekirse ücretiyle çalışabileceğimiz bir arkadaş var mıdır? 1-2 yerden fiyat istediğimizde 3-4 bin tl arası fiyat biçtiler. açıkcası faiş fiyat bence baya baya 300-400 tl arasında halletmeyi düşünüyoruz. yardımcı olacak çıkar mı? Sistem e ben wordpress e alışana kadar destek sağlarsa tadından yenmez. Ayrıca komple üniversite öğrencilerinden oluşan bir topluluk olarak mağlum paramız yok ama fikrimiz var :D 

Teşekkürler ahali... Sağlıcakla kalın.

I am Jack's inflamed sense of rejection
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

aşağıdakilerden birini seç, ikisini birden seçemezsin:

a. büyük bir projeye girişeceğiz ve bu proje bir web sitesi (anladığım kadarıyla)

b. 400 liraya wordpress site yaptırmak istiyorum

LOL

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

300? 400? İyi bi yazılımcının gunluk yevmiyesini bile  teklif etmiyorsun hocam. Kaldı ki proje bazlı adam çalıştıracaksın...

Mesleğe biraz saygı lütfen...

Edit: 3-4bini kaçırma bence. İyi demişler.

onun dışında onedio benzeri scriptler var internette. Bul editle ve kullan derim.

attackatak tarafından 22/Haz/17 01:40 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

https://codecanyon.net/item/buzzy-news-viral-lists-polls-and-videos/13300279?s_rank=5

satın al panelide gayet kullanıslı ve kolay wp değil..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

wp eğitimi almayı düşünürsen pm at. Saati 100TL.

arbeit macht frei
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı

wp eğitimi almayı düşünürsen pm at. Saati 100TL.

wp konusunda dunyaca ünlü eğitmen ve tema geliştiricisi bu arkadaş çok bilgili başarılıdır. eğitim mutlaka alınız

hipokondriyak tarafından 22/Haz/17 02:32 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

İyi fiyat vermişler işin hakkını verebileceklerse yaptır direk. Büyük proje diyorsun 300-400 tl ye kapatayım diyorsun bu iş yürümez, yürüse de sağlıklı olmaz. Sıfır wp bilginle bir sorun ya da güncellemeyle karşı karşıya kaldığında da çok başınız ağrır. Wordpressle pek ala büyük projeye girişebilirsin ama o paraya yaptırdığınla değil.

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

5 arkadas.   bir er kişiden yardım istese siz harici 5 kişi eder

her birine 100 tl verse bile yine 500 tl eder.

ama siz ve onlar 10 kişi görev dağılımı ile yapabilecekseniz, en iyi çözüm bu gibi

koca üniversitede bu işlerden anlayan paraya ihtiyacı olan öğrenci vardır elbet.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Acil

Buyuk boyutlu site işi 

3-5 arkadas

300-400 lira

trol mü bu konu?

Bence para fazla hocam 200 lira kırp onu. Yazılımının hakkı 100 - 120 lira olmalı bu proje icin.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

ben anlamam site mite işinden. bi ortama girmiştim bir ara. toyota tr sitesini birisine 30k tl te vermişti. çocuk parayı beğenmemiş siteyi yapmamıştı. sen düşün bu site işlerinin fiyatları nerelerde proje ciddi olunca işte.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Şimdi seni ordan alalım bir yazılımcı yerine koyalım. Bende kendimi alayım senin yerine koyayım.

Pazarlık yaptık ettik sen yazılımcı olarak bu işi 500TL'ye bağladın. Aramızda sözleşme de yaptık. Çünkü ben diyorum ki proje büyük ve tutacak birşey. Gizlilik, süre, fiyat, web sitesi yapılacağı falan sözleşmeye yazıldı. Ama sözleşmede web sitesinin çalışmasından vs.'sinden bahsedilmedi. Neden çünkü detayları veremiyorum.

Sende kabul ettin. Cayma fesh etme bedelleri falan da olacak. Ödeme gecikme cezaları falan da olacak. Hadi diyelim ben senin yerinde olduğum için ücretin yarısını da iş avansı olarak verdim: 250TL. Giderken de dedim ki: Yarın sabah 9-10 gibi buluşuruz detayları anlatırız.

Yarın oldu, grupça geldik. Sana Footbook isimli projemizden bahsettik. Facebook'un birebir aynısı fakat sadece futbolcular ve futbol camiasındaki kişiler davetiyeyle kayıt olabiliyor dedik. Üyelik, profil sayfası, resim video ekleme, gruplar,sayfalar,arka plandaki algoritmalar big datalar reklam algoritmaları, arkadaşlık önerme algoritmaları.. 

Ama sen süper über bir yazılımcı olduğun için bunların hepsini 2 ayda tek başına yaptın. Öyle bir yeteneksin ki mark zükerbergin ekipçe kaç yılda yaptığını sen 2 ayda çıkarttın. Olamaz mı? olabilir.. 

Getirdin bana, test ettik. Tam istediğimiz gibi olmuş. "Eline sağlık hocam" dedik. Buluştuğumuz kafede bu sırada çaylar poğaçalar yedik içtik. Öğrenciyiz ya. Sonra kalkmadan önce 250TL daha kalan paranı verdik. Bak bu bile web işinde büyük nimet ha. İşin başında avans veren, teslimde kalanını şak diye çıkarıp nakit ödeyen müşteri pek yoktur. İşin içindeki arkadaşlar teyit edebilirler. Yediklerimizin parasını da biz ödedik hadi :) Sonra metrobüsle evlere döndük.

Son sahneden, sen mecidiye köyden cevizlibağa giden metrobüstesin. zincirlikuyudan dolu gelmiş ama akşam vakti biniyorsun, beklemiyorsun. Kamera, ilk verdiğimiz 250TL ile aldığın ayakkabıları çekiyor 2-3 saniye, sonra 2-3saniye de metrobüste kırışmış, ilk verdiğimiz parayla aldığın yeni gömleği çekiyor. Daha ilk defa giymişsin belli ama kırışmış işte günün yoğunluğundan. sonra kamera 5-6 saniye de pantolonunun sol cebinden ucu gözüken, ortadan ikiye katlanmış iki tane 100'lük bir tane 50'lik banknotu çekiyor. Bu sırada metrobüs çağlaya durağında durmuş, metrobs durak sesi geliyor: "Çağlayan Adliye"

Kamera değişip seni arkadan çekiyor, herşeyin aynı ancak üzerinde tshirt var, altında paspal bir kot. Saçların dağınık. Aynı mark zukerberg'sin. ama arkadan görünüyorsun. Kamera havada sabit. Metrobüs hareket etmeye başlıyor. seni arkadaş görüyoruz ve uzaklaşıyorsun. Yani kamera duruyor ancak metrobüs gidiyor. (bu efekt nasıl yapılır bilmem) metrobüs gittiği için ön cama gelince kamera camdan çıkıyor (işte bu efekt nasıl yapılır bilmem) öylece uzaklaşıyor. gözden kaybolunca ekran fade out ile kararıyor. Sonra bir ses daha duyuyoruz: "Okmeydanı Hastane"

Kısa film çekmek isteyenler senaryo olarak kullanabilir. Ödeme şekli: credits'te adım geçsin + simit sarayında kaşarlı simit meyve suyu ısmarlayın :) @patates

--

ÇU;OÜ (Çok uzun, okumaya üşendim - TL;DR)

Kardeş onedio scripti bile kurdursan paraya yapılacak iş değil.

NoktaliVirgul tarafından 22/Haz/17 09:22 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 3530 Toplam Mesaj: 22
wordpress proje startup