Acil Masaustundeki Dosyaya Ulasmam Lazim.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ironhandfahri
    ironhandfahri's avatar
    Erkek

Selam muridler. Sorunu hemen aciklayip cozumune ulasmam lazim.

Windows 10 laptop kullanicisiyim. (Fujitsu) bilgisayarim iki gun once farkli sekilde kapandi ve su an acmaya calistigimda "Windows onarima hazirlaniyor" yazisi cikip bi anda siyah ekrana dusuyor. Mouse imleci geliyor fakat ekran degismiyor. Bilgisayarda bir de okulun kendi kurmus oldugu ubuntu var. Versiyonunu tam olarak hatirlayamiyorum. Ubuntuyu acip disklere ulasamiyodum. Bende bu harddiski cikartip tasinabilir yapip Yerel Disk D'ye baska bi pc uzerinden ulastim. Fakat benim icin gerekli olan masaustundeki bir dosya. Ve cok acil ulasmam lazim. Ubuntu uzerinden acmaya calistigimda (ev dizininden ya da sol taraftaki bardan) hic bi islem yapmiyor. Bunun illaki bir cozumu olmalidir, D'ye ulasabildiysem dosya kaybimda yoktur mantiken, dosyaya acil ihtiyacim var. Yardimlarinizi bekliyorum. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Theholiqan
    Theholiqan's avatar
    Erkek

Konsol üzerinden ulaşmayı denediniz mi hocam?

Bize çağ dışı diyorlar Doğrudur; Çağlar açtık, çağlar kapattık Çağlar bizden geri!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ironhandfahri
    ironhandfahri's avatar
    Erkek

Harici diskten taktigimda mi, yoksa Ubuntu uzerinden mi? 

@DJ_Alper @HollyOne bi bakar misiniz muritler

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetdiyebiri
    mehmetdiyebiri's avatar
    Erkek

Herhangi bir live cd ile denediniz mi ? Live XP gibi ?

PUHU Leather Goods - https://www.instagram.com/puhuleathergoods
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ironhandfahri
    ironhandfahri's avatar
    Erkek
    mehmetdiyebiri bunu yazdı

Herhangi bir live cd ile denediniz mi ? Live XP gibi ?

Denendi onarim olmadi yine. Yanlis bilgi vermisim. Baska bi pcde depolama uzerinden D'ye ulasim saglandi. Bu dosyayi kaybetmemem lazim. 

ironhandfahri tarafından 28/Ara/15 12:52 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

hocam makinede NTFS'in sifrelemesini veya bitlocker gibi bir sey kullaniyormuydun ?

Kullanmiyorsan live cd ile C:\USERS\%kullaniciAdin%\DESKTOP klasorune erisemiyormusun

rakkoc tarafından 28/Ara/15 12:55 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

win 8 de böyle bir olay yaşamıştım 3-4 saat sonra pc kendini onarmıştı evet o siyah ekranda 3-4 saat bekledim :)

ek : ubuntu yüklü degildi bende 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ironhandfahri
    ironhandfahri's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

hocam makinede NTFS'in sifrelemesini veya bitlocker gibi bir sey kullaniyormuydun ?

Kullanmiyorsan live cd ile C:\USERS\%kullaniciAdin%\DESKTOP klasorune erisemiyormusun

NTFS'di klasik olarak. Ordan ulasamadim zaten fakat bi sekilde komut isteminden ulastim. Ama c'ye tiklayip hala giremiyorum. Buyuk ihtimalle disk kilit okuma zimbirtisinda bi bozukluk yasandi.Dosya kurtarildi. C'ye nasil tamamen ulasabilirim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

(C: sürücüsüne format atmadığınızı varsayarak bunları söylüyorum.)

Dosyayı masaüstünden çekmek için bir CD-DVD üzerinden sistem çalıştırmayı deneyin. Yani geçici sistem MİNİXP gibi, bunu "Hiren's Boot CD" ile yapabilirsiniz.. Bu boot cd'deki sistemin içinde bir sürü işe yarar can kurtaran programlar yüklü geliyor. Bu uygulamalar güvenlik sebebiyle kilitlenen sürücü bölümlerini tekrar açmayı bile yapabiliyor. Ayrıca biraz daha araştırırsanız bu boot cd *.iso'larını tamamen türkçe şeklinde bulabilirsiniz. LiveXP söylenmiş, o da tabi bu işin çözümü olabilir. Ama "Hiren's Boot CD"deki MİNİXP kadar kullanışlımı bilemem denemediğim için...

Keşke Erzurum'da olsaydınız hallederdik sorunu. Deneyerek öğrenin, korkmayın format(fdisk, biçimlendirme) gibi birşey yapmadıktan sonra dosyaya hiç birşey olmayacaktır.

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek
    ironhandfahri bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

NTFS'di klasik olarak. Ordan ulasamadim zaten fakat bi sekilde komut isteminden ulastim. Ama c'ye tiklayip hala giremiyorum. Buyuk ihtimalle disk kilit okuma zimbirtisinda bi bozukluk yasandi.Dosya kurtarildi. C'ye nasil tamamen ulasabilirim.

Büyük ihtimal C sürücüsü bozuldu, eğer D'ye tıkladığında açıyorsa ve C seni bekletiyorsa C sürücüsü bozulmuş. En iyi ihtimal C sürücüsünü hızlı biçimlendirip içerisindeki bir dosya kurtarma programı ile alabilirsin. Eğer birde imkanın varsa usb üzerinden bir mac os işletim sistemi yüklü cihaz üzerinden ulaşmaya çalış. Daha önce live windows ve linux ile erişemediğim bilgiye bu şekilde erişebilmiştim.

eğer bir domates ışık hızına ulaşırsa kendisi ışık olur. bu sebeple ampulü yakdığınızda yanınızdan geçenlerin ışık mı yoksa domates mi oldunu bilemezsiniz. eğer ışık diyorsanız ışıktır, domates diyorsanız domatezdir. buna röletivite deriz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branimir
    Branimir's avatar
    Erkek

http://www.hirensbootcd.org/download/

Hiren's Boot indirip CD'ye yazın LiveXP veya diğer alternatifler ile kurtarabilirsiniz dosyayı.

Toplam Hit: 1806 Toplam Mesaj: 15
windows 10 cye giremiyorum