Adalet Bölümü Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aybke
    aybke's avatar
    Dişi

Selamlar,

Kardeşim bu sene üniversite yolcusu, bölümler hakkında ufak bir araştırma yapıyoruz. Adalet bölümüne takıldı ve bu bölümü okuyanlardan bilgi almak istiyoruz. Yardımcı olabilecek var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

forumda katip varsa bana bir öm atarsa sevinirim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

ikiniz de pm ile veya burdan soru sorabilirsiniz.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yemillie
    yemillie's avatar
    Erkek

Benim bir sorum olacak.
    Geçen sene tercih zamanı bizim bazı arkadaşlar Hukuk tutturamadı,Adaletten uzatırız  hukuka tamamlarız yaaea diyerek adalete girdi.
    Bu işlem öyle onların sandığı kadar kolay bişey mi gerçekten?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Arkadaşlar memur olmıyacaksa bir işe yaramaz Adalet bölümü. Şuan adalet okuyorum çoğu dersten kaldım çünkü KPSS kastırıyorum ve adalet bölümünü de bu yıldan sonra inşallah atanırsak ya mahkeme kalemi yada icra müdürü olmak için okuyorum.

Dersleri kolay, ama biraz çalışıp geçmek gerekiyor. Öyle zorlıyacak ölümüne bir ders yok.

Özel sektörde avukat yanında çalışabilir ancak onun için de adalet okumasına gerek yok. Şahsen ben çalışıyordum, memur olmıyacaksa gidip başka bölüm okumasını öneririm.

Bu arada yemillie  adalet bölümünden hukuk'a geçeriz diyen arkadaşlara söyle o kadar kolay olsa herkes geçerdi. DGS'de efsane bir puan yapıp geçmeleri lazım. Yani olağanüstü güzel bir sonuç olması lazım ki öyle geçebilsinler. Hadi geçtiler diyelim 1. sınıftan başlıyacaklar tekrar  bu da var.

Ki bu kapasite varsa zaten YGS'den tuttururlardı. :) Kolay değil o işler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam ben savcılıkta çalışıyorum. burda çalışanların %80i adalet mezunu veya okuyor. ama hiçbir işlerine yaramıyor. icra müdürlüğü sınavına girebiliyorsun, ama giripte kazananı görmedim henüz..

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snooper
    snooper's avatar
    Erkek

Adalet meslek lisesinden sınavsız olarak ist. adalet myo mezunuyum.

Dersler meslek lisesi mezunu olmamın avantajındanmıdır bilmiyorum çok kolaydır. Devam zorunluluğu birkaç ders dışında yoktu. Sınavlardan sınavlara ders notları sayesinde mezun olabilirsiniz.

Genel olarak zabıt katibi, katip, vhki, memur olarak çalışabildikleri gibi özel sektörde yardımcı hukuk elemanı vs. olarak istihdam edilebilirler. Mevzuatta personel alımında öncelik tanınması konusunda hüküm bulunduğu halde mülakatlarda elenen adaletciler olduğu hususunu unutmamakta fayda var.  İcra müdürlüğü sınavına girme hakları var ancak yazılı sınavı kazananların mülakat gibi bir engelleri olduğunu hatırlatırım.

Adaletten hukuka geçme konusunda Telekinesis 'e katılıyorum. 

sana çirkin dediler düşmanı oldum güzelin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    yemillie bunu yazdı

Benim bir sorum olacak.
    Geçen sene tercih zamanı bizim bazı arkadaşlar Hukuk tutturamadı,Adaletten uzatırız  hukuka tamamlarız yaaea diyerek adalete girdi.

hukuk kazanamayan bır ınsan adaletten hukuk a nasıl yukseltebılır sence ? yada o potansiyel olmayan adam yapamaz onu.herkes ilk dönem kaydolur zamanla kayıtlı ogrencı sayısı azalır. 

icra müdür yardımcılıgı sınavı var fakat soyle bır kıstas var oss de basarılı olamamıs bır adam kasmaz , kasmadıgı ıcın de bu tarz bır sınavda basarılı olamaz , zaten az sayıda kısı alıyorlar ıcra mudur ve mud yar snavı sonucuna gore.

adlıyelerde ; daha dogrusu adalet bak personelı(gardıyanlar bile) adalet okuyor kıdem ücreti ve ileride yukselme nedenı ıle.

gidin kamu yonetımı yazın acıktan , bılgısayar programcılıgı yazın bır ıse yarar enn azından

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    yemillie bunu yazdı

Benim bir sorum olacak.

evet arkadaş adalet oradan hukuk oradan hakim oldu.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Tekrar söylüyorum memur olmayacaksa adalet boşuna okumasın. Avukatlık bürosunda çalışır ama icra takip elemanlığı çok güzel bir iş değildir. Bekâr mesleği..

Ben 1 yıla yakın çalıştım, ne kadar rahat bi meslek olsa da insanlarla uğraşma kıstası burda da devreye giriyor. Memur a iş yaptırmak ölüm, bi kaç fazla dosya verirsen trip tavır yiyosun hemen. Adamın yazması gereken evrakları yazıp eline veriyorsun, ona bile razı olmuyorlar.

Hacize çıksan orda insanlarla uğraşıyorsun, hacize çıkıp sakatlanan mı dersin hastanelik olan mı dersin, ölmüşüne kadar var yani var da var.. Allah'a şükür ben daha hiç vukuat işlemedim ancak çok sıkıntı yaşayan oldu.

O yüzden fırsatı varken daha sağlam birşeylere yönelsin, ben işi gücü bıraktım KPSS'ye çalışıyorum. Yani ona da kasabilir.

Ha arkadaşların dediği gibi İcra Müdürlüğü sınavı var ama kazananı görmedim şahsen genel de adliyede icra memurları arasından alıyorlar. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    yemillie bunu yazdı

Benim bir sorum olacak.

evet arkadaş adalet oradan hukuk oradan hakim oldu.

milyonda bir olabilecek bir olay çok çalışıp adaletten hukuka geçmişte hakimlik kolay olunabilecek bir şey değil

bu arada konuyu takipteyim bende aöf adalet öğrencisiyim 2. dönemim :D

Dünyayı iyiler kurtaracak.
Toplam Hit: 2316 Toplam Mesaj: 22